НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 141

  • 41 054
  • 762
  •   1
Отговори
# 120
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Оф, отказахте ме. Grinning . Поръчах само един Хуск да има за зор заман(ако така се пише?), и едно масло гхи и  това е. Другото ще са мръФки ,яйца и сирена..

# 121
  • Мнения: 593
И аз се включвам в групата да събирам идеи. Последната година трупнах доста килограми (10-ина до 80кг) с хоумофис и липса на движение. Спазвала съм начина на хранене преди 4г. и имаше успех при мен - поддържах 67-68кг при 172см, което напълно ме устройваше (лошото е, че първо в лицето отслабвам и се "съсухрям" ). Тестени не ме изкушават, ям без хляб от 20г, но умирам за картофи.  Проблема ми е винцето и бирата Simple Smile

# 122
  • Мнения: 1 409
Снощи правих тези кюфтенца, но с телешка кайма https://mywholesome.life/caprese-meatballs/ Ей, облизахме си пръстите, пробвайте ги задължително, ако ви допада вкусът на сушения домат.

# 123
  • Мнения: 39 314
Поръчах само един Хуск да има за зор заман(ако така се пише?), и едно масло гхи и  това е. Другото ще са мръФки ,яйца и сирена..
Пробвай сутрин на гладно малко хуск + вода. Пиеш бързо, че почва да става сополесто. Помага за запек. Аз го пиех, когато имах проблеми с гастрита (да не пия кафето на гладно). Признавам си, че никога не съм го ползвала в кулинарията.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 21:14 от mariat

# 124
  • Мнения: 12 711
С хуск става хубава режимна панировка - по равно хуск и бадемово брашно и панираш суха смес-яйце-суха смес. Панирала съм кашкавал така, скоро ще пробвам и някоя мръвка - пилешко или шницел.

# 125
  • Мнения: 2 275
При мен един хуск оцвети едни мъфини в неприятно тъмно виолетово мухлясолоподобно (след това разбрах, че понякога така ставало) и един кокосов "сладкиш" беше оцветен в приятно светло зелено. И така приключих с хуск, който беше и скъп на времето. Същата работа да направи "тестото" гуменообразно върши и смляно ленено семе. За тоалетната също, ако и не по-бързо, не се отдалечавайте много, че трябва бързо да се тича. Бързо тичане има и сутрин след варени яйца с масло.
Сетих се, че хит на времето беше една лъжица кокосови стърготини в омлета. Викахме му "палачинка" и тогава още нямаше кокосово брашно ( съвсем различни  неща са стърготини и брашно, номера със смилане на стърготини за да получите брашно не става).
А иначе, всички почваме най-напред от печива и десерти да се интересуваме и след маса похабени продукти надделява разума.
Няма заместители и вкуса се променя.
Ядох свински опашчици с кисело зеле, не снимах за да не засегна нежните душици. Майтап на страна, но един ден като видях някакво месо като каша ( божа работа за какво го използват дойчовците) бях вегетарианка цели 3 дни.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 40 761
За любителите да уточня, че млените бадеми в Лидл са наистина брашно Simple Smile за 2,99 надали има др.такава цена. Мислих, че са от едро млените.
Има и телешко месо в буркан, чисто е за 7 и нещо.

# 127
  • Нидерландия
  • Мнения: 64
Тъкмо правя списък за пазаруване .Мисля да купя неща с които да заместя тестото,защото без него трудно ще изкарам.До тук- масло  гхи, патешка мас, бадемово брашно, кокосово брашно, хуск.Друго ще ми трябва ли (по-специфично),за приготвянето на заместители на тесто?Прясното  с какво го заменяте? Мога да взема без лактоза, мога да взема и някакво бадемово да речем..Кое е за предпочитане? Тук ,в супермаркетите има много продукти без лактоза , както и  други млека(бадемово, овесено, кокосово, соево и т.н).Кои са най-близо до кравето мляко като вкус?

И по един деликатен въпрос-
Скрит текст:
как избягвате констипацията? И преди си имах проблеми, сега май се влошиха съвсем нещата..А имам ли запек, от там се появяват други проблеми и става неприятно..Пия вода-колкото ми се пие, не се наливам ,та съвет за повече вода не ми върши работа..


Жаки, дай една рецепта за броколи и синьо сирене. HugИли друга идея за салата с него.

И тази вечер ми се ще да пийна чаша бяло вино..Голям проблем ли ще е ако го направя?
Какво пиете? Не се сещам за алкохол без захар..
В бадемовото мляко има само 2-3 процента бадеми. Другото в общи линии е захар и вода. С две думи нищо полезно. По-добре е да сложиш 50-100 мл истинско пълномаслено прясно мляко. Аз не обичам бронирано кафе и правя точно това.
За редовното ходене до …… помага пектин или хуск преди хранене. Точно ще намали и скока на кръвната захар.

# 128
  • Мнения: 12 982
Кайсия, няма рецепта, два пакета броколи в тигана, масло, синьо сирене, сметана - висчко е лидълско и ям Simple Smile
Аз от режимни печива качвам, не ме наяждат, мога да изям огромни количества и ме разяждат за други неща.
Ако чакам цикъл и знам че ще ми се яде и съм си в къщи минавам два дни на яйчен фаст, ама ям колкото мога, масло с лъжицата  на парче гауда, яйце и шарена сол, обожавам!
Когато съм на яйца никога не съм гладна, но подчертавам ям по 6 яйца с по 15 гр горе долу ГХИ на яйце. Няма подуване, няма задържане на вода, няма глад  за сладко- нищо! Това ми е спасителният пояс когато знам че идват “онези” дни. Мога и 10 яйца да изям, ако са малки. И нощем съм се будила инцидентно и като не спя огладнея- стана бам малко чедър с малсо и си лягам.
Никакви заместители не търся, при мен не действат. Кат пиянка съм - без едно мога с едно не. Не съм като човек да седна и 1 парче кето тутманик, всичко изяждам:)

# 129
  • Мнения: 5 057
Каси, мани ги тея фб групи. Там са склонни да ядат десерт с бадемово брашно (30 гр. въглехидрат на 100) с черен шоколад (30-33 гр. въглехидрат), ама сакън да не сложиш прясно мляко, кисело, морков, лук или чесън. Същевременно муат и изкуствени подсладители, които уж били ок, а само си поддържат зависимостта за сладко.

# 130
  • Нидерландия
  • Мнения: 64
Не всички подсладители са изкуствени и далеч не всички са еднакви.  Но изкуствените подсладители за разлика от някои естествени не са ок.

# 131
  • Мнения: 12 711
Шоколад с там 20-30 грама на 100 не е идеално ама пък да не яде човек по 1-2 шоколада я?
И на мен са ми странни като видят морков или чесън и се стряскат. То бива и да помисли човек, не само да се шашка. Или да оставя други да го шашкат.
Обикновено имам вкъщи от този на Лидл 85%, сега го гледам - на 100 грама 21,4 въглехидрати пише, от тях 12,9 захари. В едно блокче (хич не са малки квадратчета и рядко изяждам повече от едно че и вкусът е наситен) са 2,7г от които захари пише 1,6. Много по-склонна съм да хапна 1 или пък 2 блокчета от този шоколад, голяма работа че бил направен със захар ами не с някакви измислени неща. Ако опра до там да се тръшкам за тоя грам и половина захар, значи много съм закъсала и режимни сладкиши ще са ми сетна грижа. Отделно че един такъв шоколад го размятам по толкова време че забравям че го има, вчера установих че още два пъти съм си купила, а съм имала един отворен от преди тях Joy Ама не ходя често в Лидл и като отида гледам да си взема ако се сетя.
За брашната Таня отново е права - отначало и аз си бях накупила незнамсиколко вида странно изглеждащи смлени неща, тахани, незнамсикакво. Част от тях заминаха в кофата с изтекъл срок, хем не бях накупувала големи пакети ами да видя кое ми харесва и кое не. Сега се сещам че и тахан не съм пипвала много отдавна. Не че не обичам, ама и ми е все тая имам ли или нямам в шкафа.

Като сме се заприказвали за Лидл - мисля че видях свинската мас намалена в новата им брошура там за другата седмица. Тя си е изгодна и без намалението но все пак.

# 132
  • Мнения: 2 275
Не всички подсладители са изкуствени и далеч не всички са еднакви.  Но изкуствените подсладители за разлика от някои естествени не са ок.
Ясно ни е и сме го постоянно повтаряли.
Става въпрос, че поддържат желанието за сладко и постепенно се увеличава количеството. То вярно ги има тези захари и в природата, но дали може да се изяде в голямо количество?
Усвоява се 90% в тънките черва и непроменено се изхвърля от бъбреците.
Минава нещо през тялото и се изхвърля от важни органи само и само за да е сладко в устата
https://www.css.ch/fr/clients-prives/ma-sante/alimentation/perdr … t/erythritol.html
От друга страна все още не се знае какво влияние оказват за дълго време и как се отразяват на инсулина.
Но пък стимулира апетита. Иначе няма директна връзка за увеличаване на теглото.
https://www.passeportsante.net/fr/Nutrition/PalmaresNutriments/F … orant-prise-poids
Ся, тези с калориите нека си ги ядат щом са 0 калории...

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 18:06 от tania6

# 133
  • Мнения: 1 176
Честно казано, завиждам ви как си помагате с муане на кашкавал, масло и яйца. При мен важи лафа на Таня ли беше за ябълките - "не знам за вашия глад, но моя не се лъже толкова лесно". Като ми се яде сладко, ми се яде сладко. С глад го лекувам. Философията е "Няма сладко, не ядем сладко. Има пържола/яйце/кашкавал - ако си гладна, яж. Иначе стой гладна до вечеря. ". И понеже не обичам особено режимната храна, колкото и вкусна да е, често избирам да не ям. Отива ми апетита за всичко като се сетя за зеления списък.
Неприятен е допамин детоксът, ама работи много успешно - 2-3 дена и е минало.

# 134
  • Мнения: 1 409
Глада са сладко го лекувам с кюфтета Smiley
Шегата настрана, в началото много се бях запалила да правя режимни печива, защото съм любител сладкар. Обаче едно на ръка, че не бяха особено вкусни, второ, че не ми доставяха същото удоволствие като правенето на истинска голяма торта. Сега ако ми се дояде сладко, хапвам черен шоколад. На мен повече ми липсват разни тестени неща, затова веднъж в седмицата задължително правим я пица, я бургери с фетхед тесто, понякога се сещам и баница да си направя с оризови кори, но по-рядко.
Наскоро вечеряхме сос болонезе и се смяхме за какво са ни спагети, като има кайма.

Общи условия

Активация на акаунт