Висок риск за прееклампсия 12 г.с.

  • 4 149
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, при БХС в 12 седмица излезе, че имам висок риск за прееклампсия и ми изписаха Акард 150мг. Качвам и резултатите, как ви се виждат?

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
И на мен ми беше излязъл такъв риск. Имай предвид, че това е стстистически резултат.
Пих аспирин до 36 г.с. и в крайна сметка не развих прееклампсия или високо кръвно.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 498
А ти лично как си? Напълняване, килограми, задържане на вода?

# 3
  • Мнения: 13
И на мен ми беше излязъл такъв риск. Имай предвид, че това е стстистически резултат.
Пих аспирин до 36 г.с. и в крайна сметка не развих прееклампсия или високо кръвно.

А като съотношение на риска какъв беше, моят много висок ли се води

# 4
  • Мнения: 578
Аз имах риск за преекламсия и при първата бременност я развих 35 сед. 36 сед извадиха бебето. Пих аспирин протект и после и акард. Но беше 2018 г и не помня от коя сед започнах с акард. При втората бременност рискът ми за преекламсия беше вече доста по висок и направо започнах от 12 г.с с акард 150. Спрях го 34 сед. Този път не я развих. Пийте си изписаните лекарства и се следете поне през 3 сед при АГ.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 16:52 от Gergana5

# 5
  • Мнения: 13
А ти лично как си? Напълняване, килограми, задържане на вода?

Не, все още нямам качени килограми, нито пък задържане на вода. Чувствам се добре.

# 6
  • Мнения: 287
Аз също съм с висок риск, даже по висок от вашия. Също съм на аспирин Акард 150. Доста съм се наплашила след като четох какви ли не неща в интернет, така че ако можете си го спестете Simple Smile

Надявам се всичко да е наред

# 7
  • Мнения: 13
Аз също съм с висок риск, даже по висок от вашия. Също съм на аспирин Акард 150. Доста съм се наплашила след като четох какви ли не неща в интернет, така че ако можете си го спестете Simple Smile


Надявам се всичко да е наред

Днес бях на преглед и лекарят ми каза, че все пак това е субективен резултат и не е гаранция, че ще се развие прееклампсия, по-добре профилактично да си пия Аспирина и да не се притеснявам.

# 8
  • Мнения: 287
Аз също съм с висок риск, даже по висок от вашия. Също съм на аспирин Акард 150. Доста съм се наплашила след като четох какви ли не неща в интернет, така че ако можете си го спестете Simple Smile


Надявам се всичко да е наред

Днес бях на преглед и лекарят ми каза, че все пак това е субективен резултат и не е гаранция, че ще се развие прееклампсия, по-добре профилактично да си пия Аспирина и да не се притеснявам.

Даа и на мен ми казаха същото. А имате ли намален кръвоток в някоя от двете артерии?

# 9
  • Мнения: 13
Аз също съм с висок риск, даже по висок от вашия. Също съм на аспирин Акард 150. Доста съм се наплашила след като четох какви ли не неща в интернет, така че ако можете си го спестете Simple Smile


Надявам се всичко да е наред

Днес бях на преглед и лекарят ми каза, че все пак това е субективен резултат и не е гаранция, че ще се развие прееклампсия, по-добре профилактично да си пия Аспирина и да не се притеснявам.

Даа и на мен ми казаха същото. А имате ли намален кръвоток в някоя от двете артерии?


Да, в лявата е намален, а в дясната е малко по-добре. Ти?

# 10
  • Мнения: 287
Аз също съм с висок риск, даже по висок от вашия. Също съм на аспирин Акард 150. Доста съм се наплашила след като четох какви ли не неща в интернет, така че ако можете си го спестете Simple Smile


Надявам се всичко да е наред

Днес бях на преглед и лекарят ми каза, че все пак това е субективен резултат и не е гаранция, че ще се развие прееклампсия, по-добре профилактично да си пия Аспирина и да не се притеснявам.

Даа и на мен ми казаха същото. А имате ли намален кръвоток в някоя от двете артерии?


Да, в лявата е намален, а в дясната е малко по-добре. Ти?

Намален ми е в дясната мисля, другата е окей. Явно си вървят ръка за ръка- прееклампсия Та и намаления кръвоток

# 11
  • Мнения: 765
Здравейте! Повдигам малко стара тема, но се надявам да има активни.
Може ли да ми покажете кое в резултатът от БХС показва риска от прееклампсия, защото не се ориентирам?

# 12
  • Мнения: 13
Здравейте! Повдигам малко стара тема, но се надявам да има активни.
Може ли да ми покажете кое в резултатът от БХС показва риска от прееклампсия, защото не се ориентирам?


Здравей! Ако не греша не го виждам тук, има за синдромите, но не и риск за прееклампсия.

# 13
  • Мнения: 7
Здравейте! В 13 г.с. съм, първа бременност на 30 г.. Вчера минахме първия Скрининг и живи и здрави всичко им изглежда наред, чакаме само резултатите от хормоните. Но както и почти го очаквах имам риск от прееклампсия, тъй като по мои спомени майка ми е била с високо кръвно към края и на двете бременности. Нямам как да знам със сигурност, тъй като почина в началото на годината, а баща ми не помни хубаво дали е била с високо или с ниско, защото попринцип като млада е била с ниско. Но съм и пълничка, тя  самата също беше и разви с годините хипертония и диабет /както и повечето жени нагоре в рода ни/ и в крайна сметка се водя рискова. Д-р Патрикова от МБАЛ Надежда ми изписа след прегледа Аспирин 150 мг Акард. Но аз там на място просто не съобразих да кажа, че от доста рано при мен се проявиха бонусите с киселини, раздразнен стомах, гадене, запек и т.н. ... Личната ми гинеколожка после реагира, че такава доза ще ми е прекалено силна и да взема Аспирин Протект 100 мг по-добре. След 10 дни ми е първия преглед ЖК в МБАЛ Надежда при д-р Кайрякова, която ще следи бременността ми, но и личната ще я следи паралелно през НЗОК. Мисля да се обадя на д-р Паткирова, но сега са празници и просто ще изчакам до понеделник, а дотогава мисля да вземам 100 мг. Според вас коя разфасовка да приемам в тази ситуация?

# 14
  • Мнения: 578
Няма как някой от форум да ви каже какво да пиете. Много зависи колко е висок риска от прееклампсия. Аз развих такава при първата бременност. Не помня вече до кога приемах аспирин протект и после започнах Акард 150. Мисля след втората фетална морфология в 20 седмица. При втората ми бременност направо от 11г.с започнах с Акард 150. Не съм имала проблем при тази бременност. Не се знае защо се развива прееклампсия и не мисля, че фамилна обремененост има влияние. Може и да греша. Не познавам споменатите лекари, но ако им нямате доверие идете при друг специалист по фетална морфология или добър АГ.

Общи условия

Активация на акаунт