Милена-имам ли имен ден

  • 7 940
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 442
...А днес разбрах че и Емил имал.Ужас вече  ooooh!

и огнян, и пламен (май), рангел...

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Празнувахме имен ден на сестра ми Милена на 01. 01. 2000. Пошегувахме се с новия Милениум.

# 17
  • Мнения: 5 393
Имаш .Честит имен ден  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 277
Не. Naughty В едно списание бях видяла, че Милена и Милен празнуват на 02. март. Но защо точно на тази дата- не зная.

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://familia.hotbox.ru/bolg-canon.htm


Тук пише за 2 март

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Този календар не ми се вижда нещо правилен - някои имена ги има по 3-4 пъти , а други не са в дните, които си знаем. Това по-вероятно са имена на мъченици, но на никой не му пречи да си избере един ден, в който да празнува. Много е важно е да има поводи за празник! Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 1 951
Да!Поне аз така мисля,имаш имен ден!Честито!

# 22
  • Мнения: 1 812
 Да , имаш.Честито!
 Дъщеричката ми се казва Мила и тъй като и аз изпаднах в колебания днес се вдигнах до две черкви да питам отчетата. И двамата бяха категорични, че празнуваме. После се порових в интернет и намерих това в imenden.com

  8 ноември - Архангеловден!
Денят на Свети Архангел Михаил - Архистратег (военачалник) на цялото небесно войнство от ангели и архангели, е вторият по значимост след Димитровден есенен празник на Българската православна църква. Архангелската закрила е необходима на вярващите в духовно-нравствения им живот и в борбата с изкушенията.

Свети Архангел Михаил символизира тържеството на доброто, на светлината, на справедливостта и се изобразява в църковната иконография с копие в ръка, тъпчещ с краката си дявола. В българската народна традиция Архангеловден се свързва с почитта към мъртвите и душата на човека. Нему се е паднала задачата да отделя душата на човека от тялото, затова в съботата преди празника се прави Рангеловска или Архангеловска задушница, една от четирите големи задушници през годината.

На днешния ден празнуват носещите имената: Ангел, Ангелина, Михаил, Михаила, Гаврил, Радка, Радко, Рангел, Райчо, Райна, Огнян, Пламен, Емилия, Емил, Милен, Мила



# 23
По този именник аз Емилия имам три пъти  имен ден!!!!
А съм попска внучка- знам, че на Света Емилия ?????!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 11 005
Аз съм ти адашка и празнувах вчера - на 8.11.
В dir.bg имаше материал, кои са именниците - Милен и Милена също са!
Това за 2-ри март го чувам за първи път, няма да е лошо да празнуваме по 2 пъти Wink Hug

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз съм ти адашка и празнувах вчера - на 8.11.
В dir.bg имаше материал, кои са именниците - Милен и Милена също са!
Това за 2-ри март го чувам за първи път, няма да е лошо да празнуваме по 2 пъти Wink Hug

Три пъти и на свети Мина в събота - чувала съм Милени, които празнуват тогава 11.11

# 26
  • Мнения: 4 555
Да. Милена, Милен, Мила и Милко, както и Емил и Емилия имат на 8-ми ноември, заедно с Михаил, Ангел, Гавраил, Рангел, Рада, Радост, Радостина и всякакви такива производни.
Честито Simple Smile
И аз съм от вчерашните именници Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 318
Празнувай с чиста съвест занапред Peace И аз почерпих в офиса, защото съм Милена и винаги съм празнувала на този ден  ura Колегите бяха неподготвени, но не отказаха почерпката Drunk

# 28
  • Мнения: 188
хе хе ... това е много болна тема за нашето семейство
аз съм Милена, той Милен  Grinning
аз празнувам на 8, той на 10..
ходихме къде ли не и всеки ни казваше различни дати, и така и не разбрахме кога трябва да празнуваме.  newsm78
луда работа...
тази година не го празнувахме, намерихме си извинение с бебето
имаме още една година да търсим и разпитваме коя е датата ни.

# 29
  • Мнения: 1 318
Важното е да си избереш една от датите и да си празнуваш thumbsup Пък който се сети да ти честити, добре дошъл Hug И на мен често ми се налага да обяснявам защо аджеба черпя... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт