Бързи здравословни въпроси и отговори – 33

  • 24 791
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47 981
Вярно е,но шантави времена. Кой не е имал период на изкукване. Знам ли.

# 31
  • Мнения: 5 666
Здравейте отново. Днес с дъщеря ми бяхме в болница за преглед при детски гастроентеролог. Всичко е ок. Но като се прибрахме започна един стрес, не знам откъде да започна с въпросите, които тя иска да ви задам...
1. След като е пипала дръжките в болницата, си цъка на телефона. Възможно ли е да има някакви опасни бактерии по телефона й?
2. Когато започна да си мие ръцете, веднага се опръска по краката и по лицето, а тя всъщност даже не си сложи сапун( след като се опръска си сложи сапун, естествено) и веднага като пусна чешмата и като си сложи ръцете под нея, се опръска.(тя ходи боса вкъщи)Та, въпросът й е дали ще има бактерии и вируси по краката й, защото я е страх да си докосне и лицето, и краката, когато трябва да си обуе чорапи?
И моля ви, ако може да ми препоръчате някакъв психолог, независимо в кой град е.
* като цяло тя се притеснява дали, като се пипне някъде, където се е пипала след като излязохме от болницата, ще има бактерии
Ако въпросите са ваши, а не на измислена дъщеря- консултирайте се с психиатър и психолог.
Ако въпросите са на 14 годишната ви дъщеря и вие не сте в състояние да й отговорите и двете се консултирайте с посочените специалисти.
Съвсем съм добронамерена и аз имах период с мания, че нещо е опасно мръсно.

# 32
  • Мнения: 54 401
Това с котката наистина е супер странно. Хем само вятър направила, а толкова много въпроси след това?!
Научете детето да си мие ръцете винаги след като се е прибрало вкъщи. Това е най-важно.

# 33
  • Мнения: X
Здравейте отново. Днес с дъщеря ми бяхме в болница за преглед при детски гастроентеролог. Всичко е ок. Но като се прибрахме започна един стрес, не знам откъде да започна с въпросите, които тя иска да ви задам...
1. След като е пипала дръжките в болницата, си цъка на телефона. Възможно ли е да има някакви опасни бактерии по телефона й?
2. Когато започна да си мие ръцете, веднага се опръска по краката и по лицето, а тя всъщност даже не си сложи сапун( след като се опръска си сложи сапун, естествено) и веднага като пусна чешмата и като си сложи ръцете под нея, се опръска.(тя ходи боса вкъщи)Та, въпросът й е дали ще има бактерии и вируси по краката й, защото я е страх да си докосне и лицето, и краката, когато трябва да си обуе чорапи?
И моля ви, ако може да ми препоръчате някакъв психолог, независимо в кой град е.
* като цяло тя се притеснява дали, като се пипне някъде, където се е пипала след като излязохме от болницата, ще има бактерии
Ако въпросите са ваши, а не на измислена дъщеря- консултирайте се с психиатър и психолог.
Ако въпросите са на 14 годишната ви дъщеря и вие не сте в състояние да й отговорите и двете се консултирайте с посочените специалисти.
Съвсем съм добронамерена и аз имах период с мания, че нещо е опасно мръсно.
Въпросите не са мои, а на детето ми. Аз съм учила и знам как да се справям с бактерии и вируси, но дъщеря ми не е на 44 години и се страхува. Не знам това хормони ли са или нещо друго, но мога да кажа, че си мие ръцете по 100 пъти на ден.

# 34
  • Мнения: 2 916
Не само от  вятър, предизвикан от побягнала котка, но даже при одраскване или изяждане на нещо съмнително не е казано, че човек непременно ще се зарази. Защото освен бактериите, които атакуват, в човешкото тяло има и антитела, които противостоят и се борят/свързват, неутрализират/ с чуждите вредни агенти. 
Иначе животът ни би бил обречен ако нямахме тази най-силна първа вътрешна защита.

# 35
  • Мнения: 5 666
Ами нещо не е наред в ситуацията. Не е нормално да питате непознати хора за тези неща, а да не говорите с детето си. Не звучи като да сте голям човек и да питате за друг.
Консултирайте се непременно.
И аз имах/ имам периоди с ОКР.

# 36
  • Мнения: 54 401
За миенето на ръцете. Нали след котката беше си пипала клина и после яла нещо, без да си измие ръцете?
Кое е вярно?

# 37
  • Мнения: 11 832
Ами нещо не е наред в ситуацията. Не е нормално да питате непознати хора за тези неща, а да не говорите с детето си. Не звучи като да сте голям човек и да питате за друг.
Консултирайте се непременно.
И аз имах/ имам периоди с ОКР.

Абсолютно!

Ако моето дете имаше такива въпроси и съм учила Wink ...ще мога да му отговоря, без да питам хора във форума. И би трябвало детето да има достатъчно доверие на майката ако му каже нещо, че е така да повярва и да се успокои.
И не, не е от хормони моя син е 13г и не си мие по сто пъти на ден ръцете

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
На 44 години не сте се научили да пускате качествени пързалки по форумите?! Недопустимо. Почти колкото едно дете да не знае как да си мие ръцете.
Направо на смях ме избива вече в тая тема.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 034
Никога не съм пила пробиотик, но и антибиотик не съм. Но сега се замислих, че би ми било полезно, бихте ли ми препоръчали някой?

# 40
  • Мнения: 1 327
Благодаря!

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 14:59 от Чакалката

# 41
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Гъбична инфекция по време на бременност не е нещо необичайно, лекувайте се. Прегледа спокойно може да се отложи малко.

# 42
  • Мнения: 1 327
Благодаря

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 15:00 от Чакалката

# 43
  • Мнения: 5 666
Отидете си на прегледа и обсъдете това, което ви притеснява. Гинекологът знае какво да прави.

# 44
  • Мнения: 47 981
И от мен- идете на преглед, лекар ще обясни всичко. Не го отлагайте, напротив, споделените проблеми са повод да се посети възможно най скоро лекаря

Общи условия

Активация на акаунт