Бързи здравословни въпроси и отговори – 33

  • 24 991
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 128
Здравейте! Търся тесен специалист в областта на вирусните заболявания и по-точно херпеси по устата. Моля, препоръчайте ми, но наистина да е тясно свързан с това, тъй като се находих по дерматолози

# 736
  • Мнения: 10 279
Скоро правила ли си обща кръвна картина? Наред ли е всичко там? Свеки по едно време постоянно беше с херпеси по устата. Оказа се с тежка анемия и липса на Б12. Навакса всичко след лечение, и херпесите спряха. Вероятно има най-различни причини за тях, но дадох пример за една. Та ако не си се проверявала скоро, може да видиш дали е наред всичко. Не мисля че е дерматологичен проблем само. За това и не помагат техните мазила кой знае колко. Аз лично след настинка съм редовно цъфнала под носа при мен.

# 737
  • Мнения: X
Подуване на пръстите на ръцете, задържане на вода, на какво може да се дължи?

# 738
  • Мнения: 54 660
На солена храна, на много млечни.
Поне аз от това задържам вода и ги прекратих.

# 739
  • Мнения: 10 279
Зависи на каква възраст си. Ако си млада, може да е порблем с бъбреци, нещо сърдечно съдово, ако не е здравословен проблем, от ядене на солено, кисело. Ако си в предмено или менопауза си е хормонално и си е ежедневие.

# 740
  • Мнения: 12 230
Ако си бременна, също.

# 741
  • Мнения: 5 781
Бихте ли препоръчали добър ортопед, за София?
Има ли добри специалисти ортопеди във ВМА? За коляно на възрастен става въпрос.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 1 101
Бихте ли препоръчали добър ортопед, за София?
Има ли добри специалисти ортопеди във ВМА? За коляно на възрастен става въпрос.
Майка ми сменя колянна става ореди 2 години във ВМА София при проф.д-р Неделчо Цачев.Изключително доволна остана,щеше да сменя и другата,но съжаление живота е непредвидим и не успя да и се порадва дълго време.

# 743
  • Мнения: 5 781
Бихте ли препоръчали добър ортопед, за София?
Има ли добри специалисти ортопеди във ВМА? За коляно на възрастен става въпрос.
Майка ми сменя колянна става ореди 2 години във ВМА София при проф.д-р Неделчо Цачев.Изключително доволна остана,щеше да сменя и другата,но съжаление живота е непредвидим и не успя да и се порадва дълго време.
Много ти благодаря и съжалявам за майка ти...

# 744
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 926
Аз от два дни съм със симптоми на цистит, а от днес ме болят и бъбреците, но много силно, направо не мога да си стоя на краката. Предполагам че може да имам и камъче или песъчинка. Какво да пия, за да спре да ме боли поне малко? Пих спазмалгон, бусколизин и но шпа, но нямаше никакъв ефект.

# 745
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Липов чай,сок или чай от червени боровинки,чай от билката котешка стъпка,топла бира...

# 746
  • Мнения: 2 199
Цистон на Хималая са билкови таблетки, може и чай Ламбрев за бъбреци.

# 747
  • Мнения: 2 499
Ако е камъче може да пробвате с чай от магданоз, за да отпусне мускулите. Дават го и за цистит. Иначе при мен циститите много бързо стават остри и без антибиотик не минавам. Но антибиотика го пия вечер на гладно и до тогава пия чай от магданоз и чай от мечо грозде със сода за хляб. Но въпреки това е най-добре да се пусне стерилна урина и лекар да ви прегледа.

# 748
  • Мнения: 5 061
От известно време получавам много оскъдно кървене след полов акт.
Не винаги го има- един път да, следващия не.
Ходих при 3-ма гинеколога, не виждат проблем.Шийката на матката е ок, нямам полипи и миоми.
Кръвта е чисто червена, бистра, няколко капки, които се забелязват при избърсване и след това не продължава да кърви нито капка.
Не е свързано с овулация или цикъл, това категорично го изключих като вариант.
Няма сухота и половият акт не е груб и продължителен.
Като изключим това кървене, нямам други извън цикъла, който си е редовен.
Няма болка и дискомфорт.
Някакви предположения на къде да се насоча, защото и лекарите вдигат рамене вече, казват, че всичко е нормално.

# 749
  • Мнения: 379
Случвало ми се е и на мен. Малко странен въпрос, но как са размерите на партньора? Възможно е да е от това

Общи условия

Активация на акаунт