Бързи здравословни въпроси и отговори – 33

  • 24 985
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 711
Пробвали ли сте пастата за зъби със зеолит?

# 721
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 761

А де? По принцип много държа всичко да е справедливо, но почти никога не се получава.
Ще звънна на гореща линия на ЗК утре да питам как мога да противодействам.
А че е полезно, така е. Всъщност УКД , както се казва кодът, се вади също толкова лесно и бързо като ПИК.
Това е сайта : https://www.nhif.bg/
В дясно има линк към пациентско досие.

# 722
  • Мнения: 2 758
Здравейте, баща ми прекара масивен инфаркт преди няколко години и има поставени стентове.
На какъв специалист - кардиолог или съдия хирург трвбва да отиде за да се провери дали няма някакво запушване в кръвоносните съдове и какво изследване се прави?

# 723
  • Мнения: 12 230
Прави се в отделението по инвазивна кардиология, където са поставени стентовете.

# 724
  • Мнения: X
На какво може да се дължи силна болка в гърдите при ПМС? Липса на някой хормон ли? Прогестерон например?

# 725
  • Мнения: 11 875
На какво може да се дължи силна болка в гърдите при ПМС? Липса на някой хормон ли? Прогестерон например?

Най-честата причина е естрогенова доминатност т.е. нисък прогестерон и висок естроген.
Аз имам такива оплаквания  и се подобрявам с прием на вечерна иглика.

# 726
  • Мнения: X
Благодаря! Simple Smile

# 727
  • Мнения: 432
Здравейте! Преди време ме насочихте по този въпрос и благодаря! Сега отново имам нужда от помощ.

От няколко месеца ми излизат синини по тялото, без да е имало удар, травма или нараняване. Най-много са по краката, имам и по ръцете.

Ходих при двама хематолози, пуснаха ми всички нужни изследвания - ПКК, ДКК, чернодробни, съсирване, ЩЖ, витамини, СУЕ, дори изпускам, имаше и още. Всичко с изследванията беше наред и ми предписаха Рутаскорбин за слаби кръвоносни съдове с мнението, че имам дете на 1г., което нося и най-вероятно натоварването е причина за пукането на кръвоносните съдове. По онава време бях и отслабнала повечко, подари недоспиване.

Всичко добре, но този Рутаскорбин не помогна и синините продължават.

Знам, че изследванията са супер, но появата на тези синини без причина вече започва да ме плаши, както и да ми пречи, чисто естетически изглеждат зле те...

Моля ви, насочете ме какво да правя, ще се радвам, ако има някой с опит или знания по темата, който може да ми даде съвет.

Благодаря!

# 728
  • Мнения: 3 419
Консултация с ревматолог, да обсъдите васкулит, ливедо...нещо такова.

# 729
  • Мнения: 5 898
Някой знае ли къде в София мога да си направя пълно изследване за Антифосфолипиден синдром (антифосфолипидни антитела)?
В "Genica" и "Bodimed" май не предлагат такъв тест - поне не го намирам в ценоразписите им.
На малки лаборатории и такива със спорна репутация не бих искала да се доверявам.

# 730
  • Мнения: 2 499
Гърне без похлупак, В бланката на моите изследвания мисля, че има това, което търсиш. В Александровска в имунологията са пускани.



На мен не са ми ги пускали явно, но ги има в списъка.

# 731
  • Мнения: 5 898
Благодаря!

Проучих - в "Bodimed" правят, но някакъв съкратен панел и пращат пробите чак в Германия.
В "CibaLab" предлагат разширена версия на изследването, може би там ще отида.

Сега се задълбах - май наистина в "Александровска" изследването е най-подробно и включва абсолютно всички показатели.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 15:53 от Гърне без похлупак

# 732
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
Здравейте. Преди малко изядох доста парчета саздърма и сега ужасно много ми се гади. Може и да не е от саздърмата, но не си спомням да съм яла нещо, по различно от преди. Какво мога да направя, за да не ми се гади толкова много?

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 510
Активен въглен,Деган и капки Вомитусхил ми помагат в подобни състояния.
Кока кола или сока на 1/2 лимон в чаша вода,вода със сода...
Може и да си предизвикаш повръщане .

# 734
  • Мнения: 5 826
Направете си домашна лимонада-вода, захар, лимонтозу и сода бикарбонат. Също и сокът от лимон помага при гадене. Джинджифилът също помага. Чай от мента.

Общи условия

Активация на акаунт