За Виена?

  • 107 547
  • 596
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 588
Котка, помня, че някой беше писал за Арчимболдо, но съм забравила, че беше ти Rolling Eyesнамерих си една брошура от музея и видях, че всъщност е до 1 юни, а не и юни включително.

Мотаейки се из центъра този уикенд май видях някъде плакат, че изложбата на Арчимболдо е удължена до 29-ти юни Simple Smile
На нас, за съжаление, не ни стигна времето и за нея Sad

# 541
  • Мнения: 1 950
Пола, ние бяхме наели за новогодишните празници апартамент в този район, както и момичетата са ти казали, много е удобен и хубав района Peace

В Гринцинг бяхме на самата Нова година, но за име на ресторантче не мога да се сетя, въпреки че ги пообиколихме тогава, но те са толкова кипри и хубави всички, че където и да отидат няма да сбъркат Peace

# 542
  • Мнения: 562
Благодаря, момичета   bouquet

От сайта на хотела може да се резервират сити турове, както и посещение на винарна в Гринцинг.

# 543
  • Мнения: 2 241
Ето тук още едно предложение, което мен много ме привлича, а и ми се струва подходящо за "по-такъв повод", какъвто е сватбеното пътешествие:

http://classicworld.at/index.php?p=34&l=2&c=1&d=12&id=7

Вечеря с представление, и то в Кметството, което само по себе си е разкошна сграда и наистина заслужава да се види отвътре, не е за изпускане. От сайта могат да се купят билети, по 51 евро на човек, за подобно изживяване не ми се струва много. Peace

# 544
  • София
  • Мнения: 140
Много готино предложение Котка. Ние бяхме във Виена по време на празниците и страшно съжалявам , че не знаех за това шоу- със сигурност щяхме да отидем.

# 545
  • Мнения: 562
Уау, страхотно! Ще им предложим и това изживяване!

# 546
  • Мнения: 2 241
Уау, страхотно! Ще им предложим и това изживяване!

Наистина мисля, че си заслужава.  Peace

Аз бях изнамерила това предложение преди последно да пътувам за Виена през октомври, но тогава се отказах, защото така или иначе вече съм била на нещо подобно в Ратхаус, по време на една конференция ни бяха организирали вечеря пак с музика, но беше струнен квартет. А това ми изглежда цяло представление и сигурно ще е много интересно, следващия път, живот и здраве, няма да пропусна. Simple Smile
А още по-ценно е, защото мисля (но не съм 100 % сигурна), че Ратхаус по принцип не се отваря за разглеждане от посетители, а само за такива прояви. Като се влезе вътре, има сводове и колони като в готическа катедрала, много е внушително. Peace

# 547
  • на път
  • Мнения: 2 804
Някоа от "Виенските" мами мойе ли да подаде инфо какви мероприятия и изложби за деца и възрастни следващата седмица моля? Надявам се да са отворени вече "пеперудите" и ЗООто да е във пълния си блясък вече (за Великде ни беше много некомфортно там).

# 548
  • Мнения: 518
здравейте ,
малко хаотично чета ту напред ,ту назад  . с теми  за пътувания си освежавам ежедневието , че е най-лесно Laughing , а тази я подхванах едва днес . по-назад някой беше питал  та , малко извън последното обсъждане , ето линк към кръчмата "сантиметъра" : http://www.centimeter.at/cm3/centi3.htm .
бяхме за НГ във Виена преди 3-4 години и добре се натъпкахме , че и евтино . силно препоръчвам !

# 549
  • Мнения: 518
rally, с удоволствие четох краткия ти пътепис . много мило ми стана Hug , че твоят  Марти така се е вълнувал от концерта и е намерил още много интересни и нови неща и то заедно с мама, татко и братчето си . да имате много такива семейни екскурзии и занапред !

не е по темата , ама наистина ми е чудно защо снимате толкова много сгради и пейзажи . дет се вика на тоя фон и една крива муцуна да има , пак остава мил спомен . а иначе фотоси , особено на забележителностите световни , има колкото щеш и то направени професионално , със съответната техника , точният ъгъл , светлина .
примено , rally , най ми харесаха снимките с усмихнатото личице на синът ти !  и ето то прави картината на същият град , който са снимали и другите , специална и неповторима .

# 550
  • Мнения: 2 697
не е по темата , ама наистина ми е чудно защо снимате толкова много сгради и пейзажи . дет се вика на тоя фон и една крива муцуна да има , пак остава мил спомен . а иначе фотоси , особено на забележителностите световни , има колкото щеш и то направени професионално , със съответната техника , точният ъгъл , светлина .
примено , rally , най ми харесаха снимките с усмихнатото личице на синът ти !  и ето то прави картината на същият град , който са снимали и другите , специална и неповторима .

Всеки снима каквото му душа иска, oska Wink Аз, например, съм запален фотограф и се увличам точно от това - да снимам величествените сгради през моя поглед...Е, и хора снимам, но определено ми допада по-разчупен стил, а не тип - аптекарска редичка ухилени физиономии пред Св. Стефан, примерно Wink

# 551
  • Мнения: 2 309
Аз рядко се снимам, колкото да не е без хич. Предпочитам снимки на сгради. Архитектурата на всеки един, посетен от мен, град много ме вълнува. А мойта муцуна си я знам.

# 552
  • на път
  • Мнения: 2 804
.... ето линк към кръчмата "сантиметъра" : http://www.centimeter.at/cm3/centi3.htm .
.....

 Wink Този е най-хубавия (заради терасата). Намира се до Лихтенщайн музеум.

# 553
  • Мнения: 518
 така , така , разбира се всеки снима каквото му душа поиска . просто от личен опит споделям , при първите ми пътувяния се засинявах да снимам гледки . то красоти има много по света които си заслужават , пък и физиономията ми или на другите сънародници балканци , едва ли би допринесла нещо за тази хубост , даже напротив , но сега след 100 години (образно казано) най се умилявам точно от синмките на които дори случайно е попаднал някой приятел . спомням си какво точно е казал тогава или накъде сме вървели и най-вече колко млади и смешни сме били ....
 поста по-горе написах съвсем добронамерено !

между другото , ако на някой му се ходи на шопинг , ама наистина с главно "Ш" , има един такъв голям център , стига се до него с автобус , който тръгва от спирка пред операта . от там тръгват и бусовете за "икеа" , която се намира в същият този център , така че според мен и те вършат работа . информацията ми е малко стара , ходила съм там преди 7-8 години и тогава- шопинг центъра ми се видя чудовищно голям . имаше всичко от "а" до "я" - козметика , модни стоки ,стоки за дома....

# 554
  • София
  • Мнения: 10 060
между другото , ако на някой му се ходи на шопинг , ама наистина с главно "Ш" , има един такъв голям център , стига се до него с автобус , който тръгва от спирка пред операта . от там тръгват и бусовете за "икеа" , която се намира в същият този център , така че според мен и те вършат работа . информацията ми е малко стара , ходила съм там преди 7-8 години и тогава- шопинг центъра ми се видя чудовищно голям . имаше всичко от "а" до "я" -
козметика , модни стоки ,стоки за дома....

Мисля, че за този става въпрос http://www.scs.at/

Общи условия

Активация на акаунт