Отговори
# 180
  • Мнения: 920
Процесът на опознаване може и да е кратък. Колкото време пожелаеш да му дадеш - толкова.
Достатъчни са няколко срещи, в които да бъдеш добър слушател и наблюдател, и влюбването в човека или ще бъде оправдано, или ще се изпари.

# 181
  • Мнения: 5 375
Процесът на опознаване наистина няма определено времетраене. Може за кратък период да опознаеш някого, ако общуването е достатъчно интензивно и имаш възможност да видиш човека в различни ситуации.

# 182
  • Мнения: 775
Ами като гледам дадените от авторката на темата примери за "фундаментални различия", то сякаш за мен и настоящата ми жена са писани. И все пак бракът ни ще навърши тази година 16 г., без да смятам няколкогодишната ни връзка преди това. И не е имало сериозни бури в отношенията ни, носещи риска от раздяла. Това означава, че всеки човек сам определя кое е фундаментално за него и кое не. Или, както аз го наричам - с кое може да се примири и с кое не.

За нас двамата, примерно, фундаменталното е доверието, честността и липсата на лицемерие в отношенията, ограничаването по какъвто и да било начин на свободната воля и личното пространство на другия, недопускането на каквито и да е прояви на физическо насилие и др.. И може би поради това, музикалните предпочитания, разните му там хобита и увлечения на другия не ги възприемаме като фундаментални различия. Нито аз я спирам да ходи на църква, където не стъпвам, нито тя ме врънка да ходя там с нея. По същия начин е и относно пътуванията, музиката и т.н.

Последна редакция: нд, 16 яну 2022, 17:04 от Nomadski

# 183
  • Мнения: 5 375
Именно това е, не може изобщо без различия и дори недостатъци, но много зависи за кого какво е (не)приемливо. Ако човек не е склонен на компромиси, ако държи все той да е прав, връзката няма бъдеще.

# 184
  • София
  • Мнения: 13 081
Аз започвам отношения само ако човекът е покрил първите по важност за мен критерии - отношението му към мен и важните за мен неща, начина по който той оценява това, което за мен е фундамент.
Но най-важното - фалшиви, лицемерни, злонамерени, безсърдечни хора близо до себе си не допускам. В такива шанс да се влюбя няма. Първоначалните разговори и усещанията, които човек създава у теб са достатъчни, за да се ориентираш.

Е нали беше безусловна любовта, пък сега се появиха критерии Satisfied

# 185
  • София
  • Мнения: 35 332
Тя е след критериите Wink

# 186
  • София
  • Мнения: 13 081
Тоест, безусловната любов идва, когато намериш някого, който покрива необходимите условия? Thinking Makes sense.

# 187
  • Мнения: 41 951
Тоест, безусловната любов идва, когато намериш някого, който покрива необходимите условия? Thinking Makes sense.

Я, това малко като параграф 22 - влюбваш се в този, който изпълнява нужните условия, и тогава вече нямаш никакви условия, защото те са изпълнени.

# 188
  • София
  • Мнения: 35 332
Безусловната любов пълна с условности, драма и сопол.
Са разбирам, що не обичам така Laughing

# 189
  • Мнения: 30 060
Туй е, щот нищо не разбираш!!  Trollface

Ама добре, че е Лия да ни обяснява през два дни....!!!

# 190
  • Мнения: 41 951
Просто някои хора обичат да се опиват от идеята колко са възвишени и нематериални, като от друг свят, и всякак си се надъхват и си вярват, че тяхната духовна извисеност е идеална, и не е  осквернена от някакви си там условия.

# 191
  • Мнения: 2 928
Безусловната любов = каквото кажа, това да става.Wink
Ама, ако е обратното, дали е безусловна? И въобще любов ли е? Laughing
Айде, да не се лъжем, че има такова нещо като безусловна любов, моля! Има напасване, но не и безусловна любов. То трябва да е взаимно, защото винаги единият може да се почувствува прецакан.
И да, аз смятам че ако съм активна, а той лежи на диванчето; русофоб - русофил; антиваксър - отговорен към общественото благо индивид; спестовен - пройдоха; пияница - трезвеник; комунист - демократ и т.н., и т.н. няма да ни бъде. Това са все неща, които водят до дразнения и не виждам как може да има безусловно напасване.
Ако тръгнеш да променяш някого на дърти години това е много далеч от любовта. Има и друг важен фактор - възрастта. На сегашното ниво от живота ми съм много по-малко гъвкава, отколкото бях навремето. И като ги няма децата като спойка, просто забрави да се литна дотолкова по някого, че да ме води за носа!
Разбира се, могат да съществуват отношения винаги, но не под един покрив.
Това за двете сгради с топла връзка много ми допада. Laughing

# 192
  • София
  • Мнения: 39 106
Топли отношения може да съществуват спокойно и без да се живее заедно и съответно оттам отпадат много теми за спорове.
Особено финансовата, която е основната драма.

# 193
  • Мнения: 32 480
И двете са валидни.
Противоположности се привличат. Колко време ще оцелеят тия отношения е друг въпрос. Зависи какви са различията.
Сходствата също събират хората.
Някои различия са поносими.
Примерно в различни политически мнения.
Вярващ и атеист трудно биха съжителствали.
Или чалгар и човек непонасящ чалга и слушащ рок.
Или човек възпитан в честност и почтенност да се събере с крадец и мошеник.

# 194
  • Мнения: 12 940
Мда, първо конкурс с критерии, после отпускаш юздата и пускаш коня да пасе в очертания му кръг. И аз обичам да обичам безусловно.

Общи условия

Активация на акаунт