Ален мак цъфти в полето - ЧХГ е до небето. ~бебеправене 418~

  • 25 049
  • 857
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 089
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet
Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !

Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !

Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.


People Baby arogans People Baby Arven_89 People Baby bananovolisto People Baby Belflower People Baby Brandywine18 People Baby Dreamer >3 People Baby Fayona People Baby Fyute People Baby Gabriela9 People Baby Golden stone People Baby Greyspirit People Baby Jo di People Baby Kactus People Baby kuklichka_  People Baby Lady12 People Baby m-angel People Baby Mila101 People Baby Mandaria People Baby Monita576 People Baby petufin People Baby rave People Baby #Reina People Baby Salsera People Baby S.G.C. Silvi23 People Baby shan^tall People Baby vihrogonche People Baby Минзухар.12 People Baby Пълнолуние People Baby Светослава Ангеловаа People Baby 2402 People Baby


Тоалетна, чашка и тест -
чакаш минути пет или шест.⏱️
Ето черти - цели са две,✅
сълзите напират - ще имаш дете!🥹

Гадене, киселини и хормони,🤢
Шоколади ядеш с цели кашони.🍫
Първа фетална и втора, и трета -
време да раждаш е майчице клета!🫄

Контракции, разкритие и много болка,😵
врещиш изтощена - искаш упойка. 💉
"Напъвай" - крещят всички над тебе🧑‍⚕️
и чува се плачът, мощен, на бебе. 👼

Плацента, шевове - ох няма край...🙄
вземаш детето и попадаш във Рай! 🥰
Изписването е на дневен ред,
там всеки ще ти даде непоискан съвет. 🗣️

Памперси ,хранене и спане,
това бебе ще спре ли да реве? 🥴
40 дни и погача голяма -🍰🧁🍬
всяка жена акъл от опит ти дава. 🧏

Още рев, ако и колики мощни,😨
ти вече не спиш по цели нощи.💤
Помощ накрая търсиш в група за мами,🫶
там всички знаещи са се събрали.🧑‍💻

Минава месец, втори и вече сме в шести -6️⃣
сега се вълнуваме от пюретата месни!🥔🥦🥕
На дневен ред вече е друго -
зъбите никнат, виждам се в чудо!🦷

Приспиваш в количка, на ръце и в кошара...
но ефект от всичко естествено няма!!!!!🙄
Разбирам - да си майка е сбъдната мечта. 💗
😘
                              



Цветни снимки и проверки,
спермограми, овитрели.
Яйцеклетките ми вече са узрели !
      
Засякох овулация,
готвя за мъжа сензация.

Обаче моят мъж се умори,
иска вече да поспи.

От секс ни писна вече,
да идва малкото човече.

Писна ми на ленти да пикая,
хайде да става накрая.

Вдигам си краката аз сега,
седя и чакам втората черта.

Спермограмата му е отлична,
яйцеклетката налична.
Само трябва да се срещнат те,
и да станат чертички две.
                      


*Нека мен и теб в едно да съберем*
Когато двама души срещат се,
минава време и започват те
семейството да се увеличи с още един член,
когато кажат си ‘‘Нека мен и теб в едно да съберем !‘‘.

Мечти и надежди силно се разпалват,
някъде там двама спират да се пазят.
Дни, месеци, дори години понякога минават,
време, пари, нерви, всичко готови са да дават !

Първо откъсват част от своята душа и сърце,
докрая поръсват с любов. Да ! Те искат дете !
Трудно е, много търпение се иска,
понякога сълзи тихо ронят се, зъби се стискат.

‘‘Не се напрягайте !‘‘ – отстрани лесно е да казват.
Как, когато чакаш такъв дар, трудностите да не те смазват ?
Някъде там в един момент се случва,
теста показва две черти, а в гърлото засяда бучка.

Този път обаче напират радостни сълзи,
мъжът, когото обичаш, с дете ще дариш !
Трудностите през бременността, всичко си заслужава,
а борбата преди това не се забравя !

Но когато гушнеш малкото човече всичко избледнява,
някакси по-леко става и осъзнаваш, че вече станала си МАМА !
                      



*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.
      
Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !
                        


Полезни теми:
Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм ?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете

Старата тема
Обща отчетна тема на нашите успели момичета


Nature Low Brightness
Fayona: M - 02.07; O - 15.07; T - 29.07
Nature High Brightness
Fyute: M - 05.08; O - 19.08; T -
Nature Low Brightness
geri93: M - 12.07; O - 08.08
Nature High Brightness
Golden stone: M - 17.07; O - 30.07; T - 14.08
Nature Low Brightness
Karadzhova88: M - 21.07; O - 04.08; T - 18.08
Nature High Brightness
Michelle Simple Smile: M - 23.07; O - 08.08; T - 24.08
Nature Low Brightness
Mila101: M - 01.07; O - 14.07; T - 29.07
Nature High Brightness
rave: M - 24.07; O - 07.08; T - 22.08
Nature Low Brightness
S.G.C.: M - 30.07; O - 11.08; T - 27.08
Nature High Brightness
shan^tall: M - 14.07; O - 26.07; T - 09.08
Nature Low Brightness
Silvi23: M - 19.07; O - 30.07; Т - 13.08
Nature High Brightness
Sisi_cat: M - 17.07; O - 30.07; T - 14.08

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 15:38 от rave

# 1
  • Мнения: 1 050
Здравейте! Дойде ми ред да съм ви орисница 😊... Много мило ми стана и благодаря, Рейв, че ме покани❤️!
Историята ми не е много различна... С настоящия ми партньор сме заедно от 4 години, а почти преди три започнахме опити за наше детенце. Хаха, в началото се пазехме... Сега ми е смешно как не съм предполагала колко ще е трудно. Като минаха 5-6 месеца неуспешни опити се насочих към репродуктивен специалист. Първият, който посетих, директно ми каза, че няма да стане по естествен път, а трябвало с донорска яйцеклетка заради това, че съм на 43 години. Ами прибрах се разревана и записах час в друга клиника. Вечерта преди прегледа реших за последно да направя тест. Чудо! Бях бременна! За съжаление за кратко. Сърчицето спря в 8ма седмица. Последва кюретаж. После още доктори, още изследвания, още прегледи, следене на овулация, следене на хормони в определените дни и нищо... Решихме да опитаме в Турция, тъй като нямах право на фонд. Теглихме заем и с огромна надежда първа стимулация, три яйцеклетки, нито една оплодена. Втора стимулация, пак три яйцеклетки, пак нито една оплодена. Отново изследвания, овулации, хормони. Последен опит в София с лека стимулация - две яйцеклетки, едната се оплоди, но спря развитие на втори ден. Вече бях узряла за донорски яйцеклетки. Пореден заем и поехме към Кипър. Нещата започнаха да се случват... Избрахме донорка, след известно време ни уведомиха, че имаме 7 ембриончета с много добро качество. Започнах да чакам с нетърпение кога ще кажат за трансфер. Междувременно цикъла ми се обърка, правих хистероскопия, после прескочи, после противозачатъчни, после ми дойде на 18ти ден. Поискаха хормони на втори ден, казаха, че всичко е наред и започваме подготовката за трансфер. Бях много притеснена заради разбъркания цикъл.
 Наближаваше Великден, когато майка ми влезе в болницата. Тръгнах за родния ми град, за да празнуваме заедно след като я изпишат, но вместо празник, беше погребение. Мама почина неочаквано и не успях да ѝ кажа, че ще става баба. Дори не можах да я видя. Десет дни преди трансфера. На косъм бях да се откажа. В деня, в който беше погребението, бях и на поредния преглед и кръвни, пролактина в небесата. Е, не се отказах. И успях. С радост и гордост ви поръсвам с двоен розов прашец👯! Бъдете силни, търпеливи и борбени! Не се отказвайте, каквото и да ви коства! Вярвайте и не се отчайвайте! ❤️❤️❤️

# 2
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Ивка, с цялата болка, която ти се струпа, пожелавам като дойде моментът да си гушнеш здрави двете принцеси ❤

# 3
  • Мнения: 1 730
Уау … Yvka , много разтърсваща история , направо настръхнах докато четях . Пожелавам ти само хубави емоции занапред  ❤ Благодаря ти за включването , човек има нужда понякога от такъв емоционален кик , за да оцени какво има ❤
Рейв , благодаря за новата темичка , както винаги направена с изключително старание ❤

# 4
  • София
  • Мнения: 3 016
Yvka, благодаря за орисването и ти пожелавам най-безпроблемната бременност с двете най-прекрасни принцеси!

Рейв, благодаря за прекрасната тема!

Дано се напълни с много щастливи новини!

Аз този месец не очаквам нищо - на домашни опити сме, толкова ми се спи от тия жеги, че и тестове за О не взех.... За другият се подготвяме за стимулация, ама ще видим дали ще го бъде...

# 5
  • Мнения: 292
Рейв благодаря за новата тема. Heart
Ивка вземам си от розовия прашец и ти пожелавам всичко да приключи леко и неусетно ☺️

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 16:40 от geri93

# 6
  • Мнения: 1 012
rave, благодаря ти отново за грижата, с която създаваш новите теми! Heart
Страхотни са ни и поетесите в темата, пълните ни душата! Gift Heart
Толкова се радвам да видя вълшебното списъче пълно, нека напълним и темата с поне толкова положителни тестове! Nature Sparkles Nature Star Nature Star2

Ивка, много сила се е изисквало от вас, за да сбъднете мечтата си, и през много мъки сте минали.. Радвам се, че не си се отказала и сега си тук като наша орисница! Овъргалвам се обилно в двойния розов пращец и се моля и при нас да се случи чудото! Nature Star2

Ние този месец официално се върнахме към опитите и имам 5 дена до М, та се надявам да не дойде..

# 7
  • Мнения: 488
Rave, благодаря за новата тема. Дано да ни е на късмет!

Yvka, МНОГО трогателна история,  дано скоро си гушкаш принцесите и всичко лошо да е вече зад гърба ти. Даваш надежда на всички, че винаги има надежда ❤️

Аз чакам преглед в сряда все още да видим какво се е случило със стимулацията, но от снощи усещам една тежест ниско долу от дясно.

# 8
  • Мнения: 785
Записвам се и тук, благодарим за старанието! Това ми е една от любимите теми във форума, изпълнена с толкова полезна информация и взаимна подкрепа. Желая на всички ви, трепнещи в очакване, следващата година да се взирате в искрящи бебешки очички и сгряващи сърцето усмивки. Sparkling Heart

Yvka, съжалявам за това, което ти се е случило, дано всичко от тук нататък да мине гладко и с щастлив завършек. Nature Sunny

Постарахме се с ММ този месец, та (не)очаквам МЦ на 07.08 Hands Pray

# 9
  • Мнения: 1 050
Много ви благодаря, момичета!
Знаете, че тревогите не свършват с положителния тест. Точно 4 дни след визуализирането на бременността ми на УЗ и новината, че и двете ембриончета са се хванали, точно на РД на моя приятел, прокървих доста обилно с огромни съсиреци. Бях сигурна, че всичко е приключило и сядайки на стола за преглед вече чертаех следващата крачка, следващия опит, следващия трансфер, когато доктора каза, че всичко е наред, че и двете са си на местата.. Разплаках се пак, този път от облекчение. Приеха ме в болницата - системи, инжекции, хапчета... Нямаше и една седмица след като ме изписаха и прокървих отново. Приеха ме пак, стисках здраво и зъби, и кълки... Ама и дребните не се дават, държат се... Трети път прокървих... Мина и това. Продължавам да стискам, надявайки се, че беше за последно, тъй като вече започнах втория триместър.
Стискам и палци за вас, бързо да ви се случват нещата, с по-малко перипетии и болка да стигнете до щастливия финал!

# 10
  • Мнения: 242
Записвам се и аз в новата тема. Почти не пиша, но то няма и какво. Вече не знам какво да чувствам, какво да мисля, да имам или нямам надежди, знам, че тук има момичета, все още без бебчета, аз имам една буйстваща девойка на годинки, знам, че има момичета, чакайки чудото си повече от мен! Вие сте герои, вие сте великопни и ще бъдете възнаградени с малките си съкровища. При нас стават години опити с 2 биохимични и един аборт в 10та седмица, плюс цитонамазка 3та група, запознанството ми с HPV и конизация. През декември ни дадоха зелена светлина и ако до този декември чудото не се случи, тръгваме по доктори. Искам да се завра в някоя дупка и да крещя и да плача, но се държа и стискам зъби, заради мъжа ми и детето, надявайки се, че някой ден ще се появи най - вярното му другарче. Стискам палци на всички, след тази тема всички да се изнасяме към отчетните. Силни прегръдки за всички!!

# 11
  • Мнения: 581
Честита да ни е новата тема!
Благодарности на Рейв ❤️
Силни прегръдки на Ивка👼👼 Нека всички трудности са останат в миналото и да имаш лека бременност до финал!
Караджова 88, няма да се даваме , и ние във борбата за второ,  трето и тн. всички заслужаваме да ни се случи Чудото!
Успех на всички 🍀🌊🌻

# 12
  • София
  • Мнения: 11 766
Yvka да стоят там до термин!♥♥♥

# 13
  • Мнения: 1 130
Yvka, пожелавам ти повече да няма проблеми и притеснения, и момичетата да стоят максимални дълго на топло! Благодаря за прашеца! Two Hearts

rave, благодаря за поредната създадена с много старание темичка Heart

мацето , ти как си? Минаха ли проблемите с бъбреците?

Аз чакам М тези дни, в петък беше последния дуфастон, но болките от ляво си продължават. Щях да си търся доктора уикенда, но се оказахме с тинейджър вкъщи (племенника на мъжа ми ни дойде изненадващо на гости) и ми пропаднаха плановете за ходене до болницата. След 10-12 дни така или иначе ще си имам преглед, да видим дали ще устискам до тогава.

Дано има много добри новини и положителни тестове в темата! Flowers Four Leaf Clover

# 14
  • Мнения: 918
Благодаря отново за хубавата тема на rave. Yvka стискам палци до си изкарат на топло до финал и да са приключили лошите неща. Борбени са принцесите 😍
На всички стискам палци и новата тема да се напълни с +

Общи условия

Активация на акаунт