Невзети изпити - въпрос

  • 10 916
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 284
Според предните теми на авторката, тя вероятно учи филология!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 260
Уау. Разбирам защо я късат. Grin

# 17
  • Мнения: 206
Направо се откажете.
Аман от избутани сесии и подарени дипломи.
Все повече расте броят на висшистити', които сричат...

Sorry за хейта, но не се сдържах.

# 18
  • Мнения: 22
Да те скъсат на три последователни изпита е много несериозно, още повече пък, че изпитите в момента са онлайн. Можеш да продължиш във втори курс с максимум три невзети изпита на ликвидационна сесия. Ако и там те скъсат се явяваш догодина със следващите първокурсници. Но в такъв случай се замисли защо изобщо си в университет.

# 19
  • Мнения: 526
Ами,, подготвен бях,, не означава, че е било както трябва. Аз бих проверила колегите ми как се пидготвят и какво разбират те под това и аз и откъде идва това разминаване в схващанията. 4 изпита в първи курс... Ами занапред? Това никак не звучи ок. Това, което учиш искаш ли го?

# 20
  • Мнения: 67
Ей такива са българите Simple SmileОтносно заглавието "скъсани изпити" знам, че е глупаво и ми направи впечатление след като беше публикувано вече, но нямам идея от къде да го редактирам. Не е нужно да се изтъква чак толкова. И за любопитните уча българска и гръцка филология Simple Smile С гръцкия се справям перфектно, защото съм живяла 10 години там, но българският просто ми куца.

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 14:14 от niki27272

# 21
  • София
  • Мнения: 13 284
Ти вероятно си чужденка?

# 22
  • Мнения: 636
Ами,, подготвен бях,, не означава, че е било както трябва. Аз бих проверила колегите ми как се пидготвят и какво разбират те под това и аз и откъде идва това разминаване в схващанията. 4 изпита в първи курс... Ами занапред? Това никак не звучи ок. Това, което учиш искаш ли го?

Това е добър съвет. Имах един колега, който все не успяваше да си вземе изпитите. Оказа се, че той взима възможно най-сложния учебник по съответния предмет, обичайно на чужд език и сядаше да го чете като книга, задълбавайки в доста ненужни подробности. Оплиташе се много в опитите си да запомни неща, които не сме учили и никой не изисква от него да знае. Разбира се, няма лошо да се стремиш към по-задълбочени познания по някоя тема. Обаче когато си в сесия, имаш ограничено време и на главата ти висят още куп изпити, просто не е точния момент. При теб може да се получава нещо сходно, наистина е хубаво да свериш с другите как действат те. Гледай през семестъра да обръщаш внимание на какво държат преподавателите и на какво не, запомняй изискванията им - доста често ги заявяват ясно. Води си подробни записки и ако можеш, чети навреме препоръчаната литература. Това ще те улесни в последствие.

# 23
  • Мнения: 6 730
Да те скъсат на три последователни изпита е много несериозно, още повече пък, че изпитите в момента са онлайн. Можеш да продължиш във втори курс с максимум три невзети изпита на ликвидационна сесия. Ако и там те скъсат се явяваш догодина със следващите първокурсници. Но в такъв случай се замисли защо изобщо си в университет.

Само вмятам, че на повечето места изпитите са присъствено, защото заповедта позволява присъствено провеждане при представяне на зелен сертификат.
 А относно броя на изпитите през зимната сесия и записването на следващ семестър, такова изискване няма.
Има максимален брой невзети изпити, с които може да запишете следваща учебна година, а не следващ семестър.
Примерно имаш 10 изпита тази сесия. Следващ семестър може да се запише и с всички невзети (10 бр), които трябва да вземете на поправителна или ликвидационна сесия.

# 24
  • София
  • Мнения: 19 253
Много хора учат какво да е след средно, защото е фешън или защото им трябва за дадена позиция, за която ще ги уредят.
Да учиш каква да е филология и да сложиш заглавие "скъсани изпити" с точка - за мен е несъвместимо. Скъсани са дрехи Stuck Out Tongue

# 25
  • Мнения: 2 039
Какво очакване да ви кажат непознати хора във форума? Попитайте в университета.

# 26
  • Мнения: X
Не ги слушай. Аз съм с 11 невзети изпита. 😂 И съм 4ти курс,няма грижи. Ще го избуташ криво ляво. В дипломата не пише с колко си го взел 😉.
И аз съм филология в ПУ.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 9 716
Не ги слушай. Аз съм с 11 невзети изпита. 😂 И съм 4ти курс,няма грижи. Ще го избуташ криво ляво. В дипломата не пише с колко си го взел 😉.
И аз съм филология в ПУ.

Пише, пише. Пише среден успех, а дипломата върви с приложение с оценки от всички изпити.
Въпросът е кой ще го гледа.
А с 11 невзети изпита в 4 курс, може и никога да не се дипломираш. За да те допуснат до държавен изпит, трябва да ги вземеш. Вярно, може и след 3 години да е, що пък не... само да не загубиш студентски права.
Не мога да си представя във филология да влачиш 11 изпита, ами несериозно е. И аз съм завършила т.нар. хибриди в ПУ, не е имало човек с толкова невзети изпити. То и при нас нямаше как да продължиш де.
Прекъсваше се директно при 2 невзети на ликвидация.

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте! Въпросчеее..
Имам няколко невзети изпита и ми е интересно дали някой си е заплащал за тях.
Пловдивски университет йей.

# 29
  • Мнения: 6 730
Публично едва ли ще се напише кой, какво и как.
Изпити във всички университети без изключение могат да се вземат под масата . Отговорът мисля че е ясен.

Общи условия

Активация на акаунт