Модни тенденции в прическите и всичко за косата: 19 Зимна тема

  • 60 041
  • 811
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 252
Ами по същия начин. Само, че по-кратко време и загряване със сешоар след нанасянето. Дали да не си взема да опитам сама?

# 541
  • Мнения: 417
Зло ,според мен имаш нужда от тониране на краищата само ,да се гланцират малко, и евентуално защо не пробваш ,да навиваш косата без топлина ,да направиш дефекта в ефект .

# 542
  • Мнения: 2 938
И аз подкрепям, че една хубава боя, може с кичури, леко, да се раздвижи, прави чудеса. Като се сложат добавки (Олаплекс, Смартбонд, Колорплекс) косата си е съвсем наред, даже при мен по-хубава след боята. Естествения цвят рядко изглежда красив и лъскав. Понякога само смяната на цвета оказва страхотен ефект.

# 543
  • Мнения: 5 259
Моята коса не е третирана с нищо и все пак по едно време горният пласт беше ужасен, наистина като изпръхнал. Оправих се с маска с жълтък и зехтин.

# 544
  • Мнения: 5 252
Относно връзването, утре ще ви кача снимка колко зле е.

# 545
  • Мнения: 3 315
Ами по същия начин. Само, че по-кратко време и загряване със сешоар след нанасянето. Дали да не си взема да опитам сама?
Аз честно казано предпочитам сама, първо че спестявам доста пари, второ че съм сигурна че го правя по правилния начин. Олаплекс 3 не се нагрява, работи  докато косата е мокра, даже е най- добре да я вържеш на плитка или по начин по който изсъхва най- бавно. На мен една бутилка ми стига за 6 измивания, а косата ми е дълга, винаги натърквам продукта между дланите си за да мога да го използвам максимално. Също така и си измивам косата с шампоан преди това ( и после пак след), защото не искам да има никакви продукти да му пречат. На опаковката пише да се стои поне 10 минути, но четох че докато косата е мокра той си действа, затова 1 част поне стоя.
 Мислех си че косата ми е увредена от боядисване, и след първото ползване на продукта толкова се зарадвах че ми възстанови този изгорял кичур, и след това си оформих косата с машата и таз проклета маша пак го изгори целия, направо побеснях и спрях всичко термично (само сешоар когато се налага). После пак се измих с него и пак веднага оправи кичура, не знам каква е тази магия.
Нямам идея как са другите продукти, но според проучването ми тези, които си заслужават наистина са номер 3 и номер 1, който се слага в изрусителя, но той се продава само на професионалисти.
Според мен формата на косата ти е добре, но наистина спри да я изправяш докато не израсте и отрежеш това. Както ти казах пробвай вечер да я навиваш по някакъв начинк, на мен тениската не ми къдри косата, а я прави гладка и с подвити краища, имитира сешоар доста добре.
Направо като ти гледам снимката и ми става лошо, защото и моята беше точно така, ама 1:1, и не знаех какво да правя. Сега добавих и една протеинова маска от корейска марка, която е много евтина и ефикасна- Elizavecca hair protein treatment. Ще ти дам после снимки да видиш как изглежда сега, точно без да съм я оформяла с нищо, прясно след баня.
Все пак това е което помогна при мен, няма как да гарантирам за други, полагам тези грижи от съвсем скоро и се надявам скоро да има и повече резултат, защото е наистина много неприятно.

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 10:31 от Glossycherry

# 546
  • Мнения: X
Злодеида, цветът ти е хубав, не го съсипвай с бои. На мен ми харесва естественият ти цвят. Това надолу ще израсне и ще се оправи цвета.

Не се филирай... мъката ми от дете, понеже съм с гъста и получуплива коса... всички фризьорки храс... с филажната ножица. И като ме опече лятото слънцето и горния слой стане по-увреден... ти да видиш. Става ужас. Не се филирай, а изчакай да израсте.

# 547
  • Мнения: 8 864
Защо се слага нулевата боя?
нулевата боя има цвят на естествена коса, един вид слагаш нула, за да превърнеш белия косъм в естествен цвят, а другата боя вече и придава оттенък, например меден, пепелно и др. Но нулевата боя я слагаш само на белите коси, останалите си имат пигмент.
В противен случай,  заради разликата в първоначалния цвят и в изходния цвят ще има разлика. Виждала ли си някои боядисани жени,  и виждаш къде са били белите косми, просто бившите бели косми стоят някак си друг цвят. За съжаление това не го пише на кутийките с ненулева боя и хората си мислят, че е достатъчно само да се намажат и да станат като момичето на кутийката с боя. Освен това трябва да се вземе предвид и какъв ти е първоначалния цвят на косата. Например, ако руса жена и черна жена се намажат с боя, примерно 6.32 - те ще станат различни.

# 548
  • Мнения: 23 014
Горният слой на косата и на мен ми се амортизира повече, нормално е.Гледам да я връзвам хлабаво като спя, за да не се търкат крайчетата във възглавницата.Иначе косата ми си е ок, на черта, не е изгорена и тн.

# 549
  • Мнения: 5 259
Момичета, разглеждах разни идеи за кичури и сякаш се замислям за този тип, по-фини и преобладаващо в предната част около лицето. Вие какво ще ме посъветвате? На мен ми се струва по-лесен вариант за правене и поддръжка, но пак повтарям, нямам опит с такива неща. Задължително колорист или може и обикновен фризьор да ги направи? Всяко мнение ще ми бъде от полза. Мога да чета из интернет, но определено предпочитам да се допитам до хора, които имат личен опит.
Скрит текст:



# 550
  • Мнения: 8 864
@bell_87
Всеки фризьор може да ти го направи, добра идея,
хем имаш нещо интересно,
не си унищожаваш цялата глава с терапия,
хем този начин на боядисване много отваря лицето.
 
Избери фризьор естет. Някои са добри колористи, други добре подстригват.  Важното е да има усет къде точно да ти сложи кичура според индивидуалните особености на лицето. Не е толкова важно цвета на кичура.

# 551
  • Мнения: 2 579
Сега видях, че имам някакви странно къси пластове най-отгоре на кратуната. Не отпред, а баш на темето. Чудя се толкова некадърно ли съм била подстригана или съм ги изгорила и накъсала с любимата ми преса. Аз съм станала направо за нула номер значи Dizzy Face

# 552
  • Мнения: 3 315
LaCumparsita, доста неща може да причинят това. Възможно е да е от пресата, като затвориш пресата за изправяне тя трябва да е плътно затворена, ако има пролука това води до излишно дърпане на косата.
Също така и ако носиш косата си вързана на висока опаша, особено ако е стегната.
Възможно е и да си имала косопад, на който да не си обърнала особено внимание и това да е нова коса.

# 553
  • Мнения: 23 014
А напълно възможно е да си имала косопад по-засилен и това да са нови кичури коса.Така стана с мен.Мислех косата си за накъсана и се чудех от какво.

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 12:38 от ДХ3

# 554
  • Мнения: 18 562
Подстригах си страничен бретон сама.
И се получи много добре. За пореден път се убеждавам, че така ми отива много повече и около мен са на същото мнение и ми казват, че ми отива. Доволна съм, много. Обмислях го от дни.
И естествено, че не се стърпях.
Ще запазвам час след почивката за ето такава прическа.

 Бретонът е същият като този на снимката. Замислях се дали да не я пускам пак. Ми не. Нещо не ми се иска пак да съм с дълга коса и мисля да я поддържам по-къса засега. Иска ми се да режа все повече и повече.
Казах, че косата ми в момента не е подстригана както искам и има нужда от оформяне и пластове, защото просто не ми стои добре равна.
Искам нещо като прическите на тези сними.
Дано новата и много хвалена фризьорка да разбере какво искам.

Иначе най-много ми харесва на последната снимка прическата.
Прясно боядисана съм, но белите коси стоят прозрачни и ще търся друга номер боя следващият път(който ще е някога октомври), макар, че най-накрая намерих цвета, който ми харесва.

Последна редакция: пт, 05 авг 2022, 15:09 от Caroline_Bingley

Общи условия

Активация на акаунт