Предстои ми инсеминация - Тема No 30

  • 31 901
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 725
Успех, Амира! Колко голям беше доминантния фоликул? На спукан или на неспукан фоликул направихте инсето?

# 76
  • Мнения: 318
ЛейдиРоуз благодаря ти! Беше 24мм на неспукан,но фрактурин.Усетих го как се пука няколко часа след това.


Между другото, искам да се допитам до вас и да ми споделите своя опит - какви изследвания изискват от вас преди ВСЯКА инсеминация и изискват ли изобщо?
Напимер, микробиологията и цитонамазката еднократно ли ви я искат ( с някакъв срок предполагам) или трябва преди всяка процедура?

Опитвам се да си сглобя мислите в главата, защото вече имам опит от няколко клиники и има различния, понякога големи.

# 77
  • Мнения: 5 113
Разлики има и в рамките на клиниката. Всеки лекар си има негови си изисквания. При моята лекарка например микробиологията я прави на 3 месеца. Бях на преглед при друга, защото моята беше в отпуск. Другата лекарка каза, че микробиологията била всеки месец, а вирусология се пуска на 3 месеца. При моята вирусологията е на 6 месеца. Пък са кабинет до кабинет и са приятелки. Общо взето май общото е само LH и естрадиол преди процедурата.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 725
При мен искаха хормонални, микробиология, вирусология и цитонамазка. Една инсе съм правила до момента.
Знам, че изследванията са валидни от 3 до 6 месеца, цитонамазката - до една година. Ако хормоналните са добри, също ми казаха, че важат 3 месеца.

# 79
  • Мнения: 435
Аз съм с една инсеминация засега, преди това пусках микробиология и цитонамазка, защото правих цветна снимка. Не сме коментирали за следващи дали ще трябва МБ или друго. И вируусологоия за инсеминацията, с валидност 3 месеца. Хормони не съм пускала, не са ми искали. В Надежда съм.

# 80
  • Мнения: 318
Благодаря ви момичета. Явно наистина си е индивидуално. На едното място също ми искат антигенен тест за всяка процедура.

# 81
  • Мнения: 44
Здравейте момичета,моята инсеминация беше в понеделник(31.01) без стимулация,но съм леко объркана.В петък бях на проследяване и ми казаха,че има един фоликул 19мм и един 17мм.В събота ми поставиха хориомон5000 и ме извикаха в понеделник на обяд за инсеминацията.Дали не мина повечко време се чудя? А и точно преди процедурата докторката ме прегледа и каза “отдясно фоликул 19мм,отляво овулация”.Извинявам се,ако е глупав въпроса,но това означава,че другия се е спукал ли? Дали всичко е наред?! А и веднага след процедурата ми казаха да се обличам и да тръгвам без дори и минута да полежа и толкова се обърках,че буквално си глътнах граматиката и не успях да попитам нищо.

# 82
  • Мнения: 435
Здравейте момичета,моята инсеминация беше в понеделник(31.01) без стимулация,но съм леко объркана.В петък бях на проследяване и ми казаха,че има един фоликул 19мм и един 17мм.В събота ми поставиха хориомон5000 и ме извикаха в понеделник на обяд за инсеминацията.Дали не мина повечко време се чудя? А и точно преди процедурата докторката ме прегледа и каза “отдясно фоликул 19мм,отляво овулация”.Извинявам се,ако е глупав въпроса,но това означава,че другия се е спукал ли? Дали всичко е наред?! А и веднага след процедурата ми казаха да се обличам и да тръгвам без дори и минута да полежа и толкова се обърках,че буквално си глътнах граматиката и не успях да попитам нищо.

Все едно чета себе си Grinning
По спомен, след поставяне на инжекцията, ову трябва да настъпи до 36 часа така че е ок. Бях по същия начин - събота преглед с 21мм фоликул и инжекция, понеделник инсеминация при настъпила овулация.
При теб явно по-големия се е пукнал и е настъпила ову, което е видял и доктора при прегледа.
Едно към едно бе и при мен след инсеминацията - "готова си" и чао. Не го считам за редно, не знам дали във всички клиники е така, но е стресиращо особено за новобранци.

# 83
  • Мнения: 44
Бубката,благодаря за отговора.Явно е редовна практика това,но наистина е стресиращо и човек се чуди дали е нормално да е така.Опитвам се да не се напрягам,но то като те човърка и мислиш..

# 84
  • София
  • Мнения: 1 725
JennieJ, инсето трябва да го правят 36-40 часа след таймиращата, така че е ОК. При мен мина добре, оставиха ме 20 мин да си полежа, после полегнах и на диванче в кафенето на 9-тия етаж на Токуда, защото я правих в техния репродуктивен център. При мен фоликула се пукаше буквално в момента на инсето. Всичко като по учебник, но за жалост - неуспешен опит. Разбира се, лекарите дадоха всичко от себе си. Другото е физиология. Надявам се следващият път да имам повече успех,  а на вас ви желая да е от раз!

# 85
  • Мнения: 318
Аз имам две инсеминации на две различни места-и на двете лежах по 20тина минути.
Иначе за таймирането ми се струва също нормално. Хубаво е само да се проследи дали и другият фоликул се е спукал

# 86
  • Мнения: 128
Здравейте, дами, скоро не съм ви писала. Ето и ъпдейт на моя случай Simple Smile
Утре стартирам със стимулация. 3ти ден от цикъла е. Ще я направим с обикнавен Клостилбегит и ще се надяваме на успешна 4та процедура. Ако пък не, ще се насочим към подаването на документи за инвитро фонда. Миналия месец пропуснахме, заради ковида на мъжа ми. Този месец аз пък се разболях. Мислех, че вируса ще отложи процедурата, но лекарят не се разтревожи и каза, че можем да я направим. Може би защото премина леко. Стискам палците за всички, които чакат резултати.

# 87
  • Мнения: 1 831
При мен и на трите инсеминации ми казаха да ставам и да си тръгвам.Последната успешна , явно няма много значение дали лежиш или не .. знам ли

# 88
  • София
  • Мнения: 1 725
Тихичко честито, Марбела! Третата стимулирана ли беше или на естествен цикъл?

# 89
  • Мнения: 44
Написала е по-напред в темата,че има близнаци на годинка,както и какви са били стимулациите.
Тихичко честито, Марбела! Третата стимулирана ли беше или на естествен цикъл?

Общи условия

Активация на акаунт