Кауфланд - тема 53

  • 41 507
  • 805
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 35 199
Сигурно ще задам изключително тъп въпрос. Някой може ли да сложи таван на тия цени? Защото всичко стремглаво поскъпва и има ли някакъв контрол на това покачване? Майка ми ми каза, че краставиците били 7 лв. Не съм ходила в магазин от поне 10 дни и чак не знам какво да очаквам след 5 като отида какво ще е...

# 751
  • Мнения: 698
Държавата може да наложи мораториум ако реши, но ще е на базови продукти и временно. Другият начин е "за бога, братя, не купувайте!"

# 752
  • Бургас
  • Мнения: 199
Сега го сметнах.. с ~21.5% се е вдигнала цената на кафето.

П.С. Оправих линковете към старите брошури от предния ми коментар.

Triumph

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 22:59 от ВсеТая

# 753
  • Мнения: 54 964
На всички стоки се вдигат цените.
За мен е изкуствена тази инфлация.

# 754
  • Мнения: 10 214
Да, изкуствена е в тази степен. Ще купуваме по-малко. Хем ще сме по-здрави, хем по-богати. 😃 Аз около себе си недохранени хора не виждам, точно обратното.

# 755
  • Сливен
  • Мнения: 4 084
Пазарна икономика,нали за нея се "борихме".

# 756
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 928
Соул, нож за пица от онези кръглите въртящи има в Лидл цена 5 лв

# 757
  • Мнения: 10 214
Нож за пица търси Вики. Не знам дали от този модел.

# 758
  • Мнения: 2 406
Напечатаха се едни пари без покритие раздадоха се и виждате резултата. Сега едни 7 милиарда ще ви се изсипят отново без покритие. Няма как да падат цените при такова харчене т е. Раздаване
Да споделя за нехранителните стоки. Очаквано халатите за баня бяха многократно по-тънки да не кажа прозрачни. Другите модели бяха от някаква изкуствена материя. Стока много, но всичко е на новите цени. Дали от разликата ще вдигнат заплатите на някого не знам. Преди 30 години го играхме. Преди 50 пак. Преди пак и пак и пак.

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 06:02 от netman71

# 759
  • Мнения: 793
Краставиците при нас са 6 .50 ...ще ме извиняват ама друг път , в Одрин 20 лири по 0.13 ст 2.60 за кг . Горивото тук 2 .60 там 1.90 .....

# 760
  • Мнения: 19 061
Във Фантастико видях краставици по 6 лв, в Била имаше по 2,50  турски миналата седмица, но явно нямаше голям интерес и бяха поовехнали...

# 761
  • Мнения: 10 214
Леле, мислех, че е грешка за краставиците. Купувах скоро късоплодни на 2,50 лв/кг. Хубави, хрупкави и сладки.

# 762
  • Мнения: 20 238
Скрит текст:
Ние вкъщи сравнително бързо прекратихме употребата на маргарини. Но преди това сме яли, удобен беше за мазане...😬 По онова време (че и още се подвизават такива теории) се рекламираше като "здравословен", освен като "нискокалоричен". За някои вегани днешните маргарини също са топ избор.
Абсолютно, по едно време и аз се бях подвела по рекламите и купувах "здравословният" маргарин, вместо масло.
Краставиците ги загледах в Лидъл миналата седмица, бяха на 7.50. Тъкмо ще се храним сезонно, ще си ядем туршиите и кореноплодните, вместо тази химия. Тази зима, за разлика от доста предишни, краставици и домати купувах само около коледните празници, доволна съм от себе си 😎
Иначе на пазара видях домати по един 1.60, но като знам как постоянно се внасят зеленчуци от Турция с многократно завишени количества пестициди, и ми се отщяват.

Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 08:28 от Lemy

# 763
  • София
  • Мнения: 23 101
Миналата година и досега 2-3 пъти само купувах домати и краставици. Краставиците  много бързо омекваха и се разваляха.
Като ги нарежа не ми миришат на домати и краставици.  Не са вкусни. Подмятат се няколко дни, никой не ги яде и ги хвърлям. А не са евтини.

# 764
  • Мнения: 54 964
Целогодишно купувам домати и краставици. Досега успявам да намирам до 2.50. Но, да, всичко се увеличава. Sad
Поне лимоните са с ниска цена.

Общи условия

Активация на акаунт