Всичко за всички марки гел лакове - 39 тема

  • 36 240
  • 797
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 565
Да, не бива да се оставя без фреза или металната част вътре, но и да я забравиш някой път, не е фатално - на всеки се е случвало понякога, въпросът е да не се оставя така винаги.
Вероятно твоята пила си е била дефектна и са те излъгали. Лошо си направила, че си я разглабяла сама - ръкохватките имат множество малки части, които, освен ако не си снимала внимателно кое след кое излиза, трудно ще успееш да сложиш на място. А и това ти прецаква шанса за рекламация пред продавача ( и аз не бих приела обратно пила, по която някой е бърникал). Можеш да си купиш само ръкохватка, важното е да видиш каква е изходната букса на съответния модел и до вземеш със същата. Можеш и да пробваш да я дадеш на ремонт - доколкото знам, Блускай и Двата щъркела предлагат ремонт.

https://a.aliexpress.com/_mOUmsjA

# 106
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета, имате ли мнение за гел лаковете на Elisium и на Sincero?

# 107
  • Мнения: 2 272
Пак пиша глупав коментар, вече се измарям Grinning
Скрит текст:
Поръчах си ето тази пила, но от олх -
https://a.aliexpress.com/_mLB4DiY 508 която е. Уви, още щом пристигна я пробвах, сменях фрези, махнах успешно лака на един нокът и повече не успях да сменя фреза.  Просто вече не се върти, за да сменя накрайник- изкарах стария и повече не мръдна…иначе си работи.  рзглобих я няколко пъти и мисля вече я доразвалих. Продавачът в олх е задник-andonova, не поръчвайте От тази. Как мислите, дали да купя нова писалка/ ръкохватка само от някъде или нова пила? Излизат ми само ръкохватки от 70лв нагоре, а и не знам какво да гледам, освен да поддържа 35000 оборота …консултирах се с приятелка с такава пила и каза, че доста пъти е затваряла без фреза вътре (защото преди коментара си четох тук коментар на Nevena Virolan,че това никога не се прави) и не е имала проблем
[/spoiler]

Изморявам е глаголът!
Виж тук, една мацка дава съвети за ремонт на машинки и ръкохватки:
https://www.instagram.com/remont_stronga/

# 108
  • Мнения: 24
Филолог и преводач съм. Не знаех, че във форума се използва книжовна реч и разговорни форми не са позволени.

Благодаря за помощта и на двете, в крайна сметка поръчах нова писалка, очаквам я след месец с нетърпение  Heart EyesGrinning

# 109
  • Мнения: 41
Веднъж получена алергична реакция остава за цял живот. Това е имунология, дори е възможно всеки път да става по-зле от по-малък контакт. Категорично избягвайте алергените. Може да си направите тест за алергии, за да видите от коя точно съставка се получава тази реакция. Така ще можете лесно да се ориентирате кои лакове са за вас.
Да, обмислям да си направя тест за алергии, но доколкото съм запозната правят тест за алергии от препарати в София, а на мен ми е доста далече. Точно това ме притеснява, че е възможно да стане по-зле с всеки следващ път. Все пак благодаря на всички за мненията! Ще си помисля дали да се престраша да отида на маникюр.

# 110
  • Мнения: 163
Би трябвало да има клиника по алергология във всеки университетски град (говоря за медицински университети)- София, Пловдив, Варна, Стара Загора, Плевен и Бургас. Ако някой от тях ви е удобен, може да проверите

# 111
  • Мнения: 1 860
Оле много красиви маникюри пак! Есмералда, наистина са като от списание маникюрите-страхоотни! Наистина трябва да го работиш, поне от впечатлението, което имам от видяното до сега в темите.
Обичах, честито и лека бременност и леко раждане ти пожелавам и пак си качила страхотен маникюр. Плочката е просто мечта! Декорацията на ръка ли си я рисувала или е някакъв печат/стикер? Мнгого ми харесаха цветовете и съчетанието им.
Абе всичко, което видях страшно ми допадна-много красиви и супер идеи.
lepi, много хубаво си изградила. Аз още не смея и мисля, че няма да постигна такъв резултат!
Благодаря за инфото за ръкохватката и фрезата! Леле не го знаех тов, а моято все някъде я заривам и последните пъти ту забравях с някоя друга фреза, ту без фреза я прибирам! пак научих нещо много важно и полезно, благодаря!
Аз не издържах и си поръчах  един термо лак на neonail и top of the top на neess. На пръв поглед не съм много впечатлена от neonail - на мостра не ми допадна как се нанася цвета и как стои след изпичане(като консистенция), дори и след топ лак и особено предвид цената. Ама пуст мерак да имам термо лак. Само аз ли имам подобен опит, при вас получава ли се така? За neess още нищо не мога да кажа - тия дни като не ме мързи и си измисля нещо ново ще го сложа за опит, че ми е голям мерак да го видя след похвалите тук Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 10:13 от karmilla

# 112
  • Варна
  • Мнения: 68
Някой ползвал ли е тази база? Моля за отзиви и дали е хипоалергенна като няма НЕМА?

# 113
  • Мнения: 7 565
Няма изцяло хипоалергенни продукти, именно защото някой може да развие алергия към една съставка, а друг - към друга. Това, че в тази база няма НЕМА, принципно е голям плюс, особено за хора с регистрирана алергия именно към НЕМА. Кинетикс в края на миналата година си обновиха цялата гама продукти и ги направиха HEMA-free. Но имай предвид, че се продават само на професионалисти. Мисля в някакъв момент да ги пробвам, но в момента съм толкова пълна с други лакове и още поръчвам, че май няма да е скоро.
Silcare също има HEMA-free серия, налични са лаковете в мейкъп и струват по 13 лв.

# 114
  • Мнения: 205
Наскоро получих алергична реакция ,но незнам от какво точно ,защото се случи почти на 3 седмица от лакирането с гел лак и точно когато бях решила да свалям.Мислех,че тези неща се появяват веднага и не съм очаквала.На няколко и без това проблемни пръста се появиха малки мехурчета много сърбящи и зачервена кожа,почесвах се поразраних ги пукаха се ,за около 2 седмици минаха.От около 2 месеца ползвам заздравител на LCN ,от който почти ми се пооправиха  дългогодишно отлепените нокти,още малко има да пораснат напъно.Ще видя следващия път като се лакирам дали ще се появи алергията.Новото ,което сложих беше база на Сикретли но не 1 ,а2 пъти я слагах преди да се обрина затова незнам дали е от лак.

# 115
  • Мнения: 7 565
Обикновено до 1-2 дни след лакирането се появява реакциятай възможно е да е била от друго.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 631
Аз пък мислех, че пилата трябва да се съхранява без фреза, защото може да се изкриви държача ако фрезатс се натисне, например. Съхранявам пилата винаги без фреза, 2г. вече нямам проблем.

# 117
  • Мнения: 19
Здравейте, пак имах проблем с изпичането, но този път с доста светъл и непокривен (изисква три слоя) цвят - светло жълто, Shake 4 на Claresa. Набръчка се при печене 60 сек. Опитах да пробия балончетата, които се получиха, за да видя дали отдолу има мокър лак, но нямаше, а трите слоя, които бях нанесла ги обелих с уреда за набутване на кожичките с лекота. Нямаше спойка между тях, белеха се един по един. Това стана веднага след изпичане на трите тънки слоя - всеки по 60 сек.

Явно наистина лампата е отслабнала и е за смяна, но пък полимеризира много покривен светло лилав лак перфектно. Чакам новата и се надявам наистина в лампата да е проблемът, а не в лаковете. Много благодаря за съвета за по-обилно нанасяне на топ върху конфети, получи се супер!

# 118
  • Мнения: 7 565
Дай снимка да видим с каква лампа си, че зачестиха проблемите с изпичането.

Аз съм влюбена в това синьо.

# 119
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Есмералда, както винаги перфектна! И аз все съм в синьо, тъмно, светло..... все синьо. Последното синьо, което купих беше Клареса блу 710 и то след като го видях на твоя "мълчалив клиент". Hug То ми е любим цвят.
Кое е синьото от последният ти маникюр, че и то  си е за влюбване? Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт