Малта - 3

  • 22 379
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 29
Здравейте, имаме билети за Малта за началото на Май месец, искам да попитам, ако има някой тук, който е пътувал скоро натам или пък живее там, дали разчитам правилно обновените Ковид мерки- че от днес реално можем да влезем в страната само с отрицателен ПСР например -без карантина вече, това ни е много важно, понеже не сме и ваксинирани)  и като цяло как е положението там -ходи ли се с маски навсякъде или отпаднаха и там, и ест всякаква друга инф би била полезна. Благодаря предварително Simple Smile

# 16
  • Враца
  • Мнения: 2 660
И аз мисля да пътувам май месец, но нямам ваксина и ми се ще само с PSR

# 17
  • Мнения: 29
Според новите облекчени изисквания може да се влезе в Малта от България (държава в червения списък) с ПСР (72 часа) или бърз антигенен (24 часа). Така че би трябвало да пътувате безпроблемно май месец.
Аз имам въпрос относно времето. Прогнозата за следващите 7 дни ми показва максимални 18-19 градуса, а познати ме уверяват, че в Малта би трябвало вече да е лято. Чудя се какви дрехи да подготвя за пътуването ни по Великден: пролетни или летни? Предварително благодаря!

# 18
  • Мнения: 895
Здравейте, около 25 минути се пътува от пристанището до остров Гозо, нали така и май месец може ли да се очаква спокойно море?

# 19
  • Мнения: 2 627
Здравейте, около 25 минути се пътува от пристанището до остров Гозо, нали така и май месец може ли да се очаква спокойно море?

С моторна лодка?
Иначе пътуването с ферибот включва и чакането на самия ферибот на пристанището, което в натоварени дни може да е и часове, според зависи на кой поред ферибот може да се качите, както и разтоварването от него. Според зависи от вятъра, пътуването в едната посока може да е два пъти по-дълго от това в другата. А при изключително лошо време фериботът спира.
Спокойно море и слънчеви дни никой не може да Ви обещае. Ето: https://www.guidememalta.com/en/weather-gone-wild-tornado-hail-t … -may-thunderstorm

# 20
  • Мнения: 29
Ние пътувахме с Gozo Fast, катамаран, който тръгва от Валета. Много е удобен, 7.50 евро в посока и стига за 45 мин. Но ако има силен вятър го спират.

# 21
  • Мнения: 17
Здравейте, самолетите от България пристигат късно и при евентуално закъснение, до кога се движи градския транспорт, може ли да се изчака на летището за сутринта или само такси е спасението.

# 22
  • MT
  • Мнения: 538
Здравейте, самолетите от България пристигат късно и при евентуално закъснение, до кога се движи градския транспорт, може ли да се изчака на летището за сутринта или само такси е спасението.
https://www.publictransport.com.mt/en/night-routes-2021
Тук има информация за нощните автобуси и като цяло за всичко свързано с градския транспорт. След 1 часа някъде вече е само с такси или ако сте си запазили предварително някакви транспорти от самия хотел.

Такситата работят с приложения - Ecabs / Bolt, така че може да си поръчате такси по всяко време и ще имате сумата написана на самото приложение преди да поръчате таксито. Често е до около ~10 Евро, освен ако не сте отседнали някъде супер далеч (примерно към Буджиба, може и към 20 Евро да отиде).

# 23
  • Мнения: 910
До скоро нощните линии бяха само 3-4, та не знам ако някой е отседнал да речем на юг- Марсаскала как ще стигне при положение че последният рейс от летището натам е в 21.00!

# 24
  • MT
  • Мнения: 538
До скоро нощните линии бяха само 3-4, та не знам ако някой е отседнал да речем на юг- Марсаскала как ще стигне при положение че последният рейс от летището натам е в 21.00!

Доколкото знам последните автобуси са до по-късно. В гугъл излиза към 10:30 тръгването от летището, с прикачване, защото няма директна линия. Има 6 часа точно, през което време няма автобуси(първите са малко след 5 часа, може и по-рано, зависи от линията), с такси или предварително поръчан транспорт от хотел е лесно да се стигне до хотела.

# 25
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Нахлувам в темата естествено с въпроси Simple Smile
Ей така инцидентно докато се чудехме с приятелка, къде да пътуваме и се спряхме на Малта. Взехме, че резервирахме апартамент - https://www.booking.com/searchresults.bg.html?aid=304142&lab … p;room1=A,A,A,A,; и сега ще купим и самолетни билети Simple Smile но да попитам става ли времето за море от 19 до 26 септември? Какво е интересното и си струва да се види там? и т.н. въпроси, които сигурно ще възникнат в последсквие, но засега толкова.

# 26
  • Мнения: 910
Доста е отдалечено това място,но все пак ще сте близо до най хубавият плаж на острова. Та, какво ще разгледате зависи от това с какво време разполагате и какво ви интересува, също изключително важно какъв транспорт ще използвате - градски, кола под наем .. времето е доста топло по това време на годината, носете шапки и висок фактор защита , понякога вали точно през тази седмица последната на септември - първата на октомври ,но е по скоро летен дъжд ,на следващият ден пак се любувате на горещ летен ден

# 27
  • Мнения: 2 627
Да, малко сте през девет планини в десета там, в Мелиха. Но нищо, ще се запознаете с особеностите на градския транспорт, ако не наемате кола.
По въпроса къде и какво има да се види - всеки един пост в тази тема, както и в предните две, е точно на тази тематика. Дават се идеи за един ден, за пет дни, за плажове, за не-плажове. Мисля, че може да се цъкне малко назад и да се види. Едно и също се пише - Валета, Мдина, Рабат, Марсашлок, Слима, Гозо, Комино - има за всеки по нещо.

# 28
  • Мнения: 61
Или ... колко много нищо, на толкова малко място : )

# 29
  • Мнения: 17
Здравейте,
1. В сайта за транспорта на една страница е написано това:
Човек може също да закупи 7-дневен билет за неограничени автобусни пътувания за 7 дни, който също включва:
Две пътувания с фериботните услуги на Валета, фериботната услуга между Валета и Слиема или Трите града и;
Или един ден на обиколка с автобус Hop On Hop Off Citysightseeing Малта, ИЛИ круиз по пристанището ИЛИ разходка с лодка до идиличния Комино,
но на друга страница липсва. Има ли ги допълнителните бонуси.
2. Доколкото разбрах със 7 дневната карта не може да се използват директните автобуси TD2,  TD10,  TD13  Tallinja Direct, а със картата за 12 пътувания може ли.

Общи условия

Активация на акаунт