Име за момиче с Д

  • 4 429
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Привет,

Колебая се какво име да избера. Останалите от семейството не знаят пола, така че на мен се пада нелеката задача Stuck Out Tongue Winking Eye
Бащата е Димитър, бабата Дарина. Таткото много би искал, ако е момче, да носи неговото име. за момиче ми предложи Гергана, което на мен лично не ми харесва. Склонна съм да избера име с буквата Д , макар и да не съм го решила окончателно.
Тъй като харесвам кратки имена, ми допада Дая , но четох стара тема тук, където никой не харесва това име, та съм в търсене на други алтернативи. Все пак за сега ми остава фаворит, така че моля за мнение и за него. Или пък Дея/ Деа?
Деметра, Димана, Дима, Диляна, Деница твърдо не ми допадат, Дария ми е твърде близо до Дарина, все пак искам детето да си има свое име.
Далия горе долу ми допада.
Приемам предложения Simple Smile
И извън темата за буквата Д, какво мислете за Ирен и Ивон?

Предпочитам да е интернационално име, отколкото типично българско, но и да се вързва с българска фамилия.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 15:50 от Gebura

# 1
  • София
  • Мнения: 1 408
Привет!
Далия е чудесно име. 💝 Много мило и нежно, с имен ден на голям празник.
С “Д” мога да ви предложа Даяна. Много е хубаво, а галеното може да е точно Дая.
Ирен и Ивон на мен лично са ми груби за момиченце, повече ми допада варианта Ивет. 😊
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 336
Ирен и Ивон ми харесват. За момиче бих избрала име с друга буква, не с "Д". Ако търсите с "Д", предлагам: Даниела, Даяна, Девора/Дебора, Донна, Доника...

Успех!

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 3 006
С Д много харесвам Дора.
Ивон хич не го харесвам, а предпочитам Ирена пред Ирен. Ирен ми седи като недоизказано.

# 5
  • Мнения: 2
Дея ,Дария,Дорина ,Деница

# 6
  • София
  • Мнения: 1 408
Доротея и Дорина също са чудесни имена, но не ги предложих, понеже авторката е написала, че харесва по-кратки. 😊

# 7
  • Мнения: 410
С "Д" харесвам- Дона,Дана,Доника,Доротея, Дора също е хубаво. Далия ми харесва ,набира скорост  това име. Ирен и Ивет ми харесват повече от Ивон.

# 8
  • Мнения: 3 031
На мен Ирен и Ивон ми харесват.
С буквата "Д" ми харесва Далия, Дарина, Дора, Дара, Доротея.
Може и Доника.

# 9
  • Мнения: 1 108
Само Дамяна и Девина не видях да сте предложили с "Д".

Ивон хич не ми е по вкуса, Ирен го предпочитам във варианта Ирина. 

# 10
  • Мнения: 2 193
Даниела?

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 954
Димитрина, тамън ще уважи и двамата.

# 12
  • Мнения: 1 348
Дая хич не михаресва, Дайна по-добре. Дея е хубаво. Ирен и Ивон не ги харесвам особено, вместо тях бих избрала Ирина или Ивета.
Други имена с Д предлагам: Дафина, Делия, Десислава, Детелина, Дивна, Добрина, Диляна, Дияна, Дина.

# 13
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 195
Дая на мен лично не ми харесва. Всъщност за пръв път го чувам и ми е малко странно. Дея повече ми допада. Друго с Д по-кратко - Дара. Хубаво и звучно и е подобно като на бабата.
Девина/ Давина, Дарена/ Дарина, Далина, Дивна, Десимира, Детелина, Десислава също много ми харесват, но са малко по-дълги.
Ирен и Ивон не ми харесват изобщо. Предпочитам Ирена, Ивайла, Ивелина, Ивета, Ива.

# 14
  • Мнения: 12 725
Като видях темата "Име за момиче с Д", и се сетих Дарина. После прочетох, че имало баба Дарина. Няма значение, просто името е много хубаво. А и познавам една Дарина, викат й Даре - покрай хубавия човек винаги харесваш и името.

Общи условия

Активация на акаунт