Въпросно писмо

  • 2 707
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 707
Днес свекърва ми е получила това писмо и въпроса ми е :Може ли то да е за нарушение (независимо от какъв тип) на друго лице, което живее на същия адрес?

# 1
  • Мнения: 2 039
Ами,обадете се и се разберете.Явно е ползвана типова бланка.Може да става въпрос за нещо съвсем друго,ние от къде можем да знаем?

# 2
  • Мнения: 920
Такива писма се адресират с точни имена   и данни за адреса. Може някой да е завел дело, не е задължително да е за нарушение. Може да е свързано с делба на имущество, претенции някакви на някого, гражданско дело. Всякакви предположения могат да се правят. Като отиде жената и ще разбере.

# 3
  • Мнения: 422
То си пише ясно - за да се връчат съдебни книжа. Разбира се, че ще е именно за свекърва Ви, която е и адресат на книжата. Откъде Ви хрумна, че ще дават чужди книжа на нея. Става дума или за книжа по дело, по което е страна или за сега образувано срещу нея дело. Ако не се обади и не ги получи в срок, книжата се прилагат по делото и се считат за връчени (ако е от граждански характер). Делото ще се гледа без нея, ще получи направо решението. Повечето случаи на “Помощ, осъдиха ме без да знам” започват именно с такова писмо. Най-добре е да получи каквото имат да й дават, за да разбере какъв е случая и да прецени как да действа.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 707
Но касае нея?
Не други лица на същия адрес?

# 5
  • Мнения: 422
Ако пише нейното име, значи касае нея.Сега ми хрумна, че може и като свидетел да я викат, не като страна. Но каквото и да е касае нея.

# 6
  • Мнения: 9 429
Ако пише нейното име, значи касае нея.Сега ми хрумна, че може и като свидетел да я викат, не като страна. Но каквото и да е касае нея.

Глупости! За свидетел се изпраща призовка за свидетел, а не се връчват книжа.

# 7
  • Мнения: 422
Да, призовка се изпраща. Но ако призовкаря  не я намери оставя тази бланка с координатите си. Призовката е все пак съобщение от съда и спада в категорията съдебни книжа или поне се използва един типов образец на бланка.

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Да се обади и да разбере какво е, и да си го получи. После да не стане - не разбрах, че съм осъден...

# 9
  • Мнения: 25 732
Какъв е проблема да се обади и да пита?

# 10
  • Мнения: 1 038
Бих отишла на място в Софийски районен съд. Не бих се обаждала на мобилен телефон.

Позвънете тук преди да отидете. Не знам как работят във връзка със здравната обстановка: връчване на призовки и съдебни книжа:

https://srs.justice.bg/

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 00:02 от Dimana12

# 11
  • София
  • Мнения: 2 104
Честно казано, ръкописът ми се вижда доста неграмотен. Аз също не бих звъннала на мобилния, а на посочения от Dimana12 телефон.

Ако междувременно не сте разплели случая Simple Smile

# 12
  • Мнения: 12 725
Очевидно писмото е до това лице, което е написано. Какви съдебни книжа са, ще разбере, като ги получи.
Защо това хвърля свекървата в чак такова чудене и тревоги? Нормални неща.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Глупости! За свидетел се изпраща призовка за свидетел, а не се връчват книжа.
Айде, много сме смели!
Това е неформална бележка, оставена от призовкаря, за да му се обади адресатът. Не е уведомление по чл. 47 от ГПК примерно. Може и за свидетел да е. Да се обади и да се разберат кога да я потърси призовкарят, криенето не е добра опция в огромния брой случаи (ако смята да се крие).

Това "въпросно писмо" в заглавието поправка на редактора на телефона ли е?

# 14
  • Мнения: X
Очевидно писмото е до това лице, което е написано. Какви съдебни книжа са, ще разбере, като ги получи.
Защо това хвърля свекървата в чак такова чудене и тревоги? Нормални неща.

То това писмо не хвърля свекървата в чудене и тревоги, а снахата, която живее там, доколкото разбирам...Нали затова настървено пита дали не касае други лица на същия адрес Grin

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 00:39 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт