Професия учител - 13

  • 56 896
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 223
Според мен атмосферата в трудовия колектив зависи много и от директора.
Стимулирането на групиране, интриги....
Аз съм добронамерена, на моменти дори наивна, но вярвам, че има във всеки колектив учител, който ще ти помогне.
Предполагам ще се ориентираш.
Успех при работа с децата.
Ако родителите искат децата им да се образоват, ще е по-лесно.
Това детето винаги да е на градина / училище е много важно....
Когато го остават вкъщи,  за да берат гъби, охлюви, боровинки, малини.... се натрупват пропуски...
Учител съм в гимназиален етап и виждам пропуски.... сигурна съм, че учителите нямат вина, защото виждам "сериозното" отношение към образованието.
ПП. - много са сериозни родителите с оправдателните документи - винаги представят медицинска бележка.

# 61
  • Sliven
  • Мнения: 250
Здравей!
Това за мен е първа учебна година като учител и твоето чувство ми е много познато. Моят съвет не е свързан с учениците или с родителите, а с колегите. Внимавай с тях! Внимавай какво говориш. Съветвам те даже въобще да не говориш в учителската стая или минимално с хора, в които си сигурна.
В нашето училище постоянно и всички се клюкалят пред шефа и са ужасни групички, отбори ... нещо като 5. клас в училище. 😉 Не си мисли, че всички ще ти помогнат ... както ти обясняват нещо, защото нали си нова и после внимавай да не чуеш, че нищо не разбираш и не ставаш за тая работа. 😉 Това са истински реални случки от моето училище, а не ля-ля. Не съм вярвала, че някога ще го кажа, но много често лицемерието е начин да оцелееш в прословутата учителската стая.

Пожелавам ти твоят колектив да е различен, защото учениците се сменят лоши или добри, но колегите си остават. Злобата също.
Благодаря за ценния съвет. Имам склонността да вярвам преди всичко в доброто у хората и го търся, за това и често се разочаровам. Надявам се да няма такива кадри в колектива, макар да е почти невъзможно.

# 62
  • под тепетата
  • Мнения: 9 413
dida78g, разгледай тук. Мисля, че ще ти е от полза. Успех!
https://eliascanetti.org/2020/10/18/erazam-proekt-language-against-dropout/

# 63
  • Sliven
  • Мнения: 250
dida78g, разгледай тук. Мисля, че ще ти е от полза. Успех!
https://eliascanetti.org/2020/10/18/erazam-proekt-language-against-dropout/
Ихааа, много Ви благодаря Blush

# 64
  • вкъщи
  • Мнения: 2 463
Колеги, наистина ли няма да се заплаща тестването на учениците за януари месец? Имаме ли право да откажем. Защото аз съм правила няколко пъти вече тестване, защото имам първи час,а други колеги нито веднъж.

# 65
  • Мнения: 85
На мен не се е заплатило тестването за януари.

# 66
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 223
И при нас не се заплаща....

# 67
  • Майничка
  • Мнения: 12 633
Лелка, в начален курс ли сте?

# 68
  • Мнения: 3 640
И при нас не се заплаща....
И при нас... от началото за тестване сме взели 0.00лв 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ В прогимназия съм.

# 69
  • Мнения: 1 097
Аз съм учител в начален етап. Нямам представа дали ще ни плащат за януари, декември не съм тествала, обаче на колегите от 5 кл нагоре Нищо не им дават. Те питаха защо е така, как на едните се тръби, че плащат, а на другите няма нищо, адекватен отговор нямаше.  Triumph

# 70
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
На мен ми е платено тестването за януари, начален учител съм. Явно и това е на принципа всеки директор си преценЯ.

# 71
  • вкъщи
  • Мнения: 2 463
През декември ни се плащаше на нас,в гимназия работя. Малко започвам да се дразня, защото едни и същи тестваме- тези,които имаме първи час. Други въобще не са тествали до момента. И ако не ни се заплаща ,не ми се струва редно да го правя доброволно.

# 72
  • Майничка
  • Мнения: 12 633
В гимназия не си ли правят сами тестовете? При нас поне е така, моята работа е само да погледна да не се лигави някой (не го правят), да погледна теста и да отметна в протокола, евентуално ако има невалиден тест - да дам нов или ако е позитивен - да изпратя при сестрата. Иначе 20на минути си приказваме с децата и това ми е най-приятното време от седмицата. Изобщо не очаквам да ми се плаща, няма нищо общо с първите класове, когато често са като патета в кълчища и много хлапета се чудят кое с коя ръка да захванат (доброволствах веднъж и го видях на живо).
Дъщеря ми е в прогимназия, при тях също всички процедури се извършват самостоятелно и преподавателят само отчита резултата.

# 73
  • European Union
  • Мнения: 1 418
Сами си правят тестовете, но аз съм ангажирана. Тестваме 15 минути преди първия час, което означава, че аз трябва да отида 30 минути по-рано, за да получа нещата. Само че това не са просто едни 30 минути, а допълнителен ангажимент. Защото в този ден трябва да намеря някой, който да заведе детето на училище. Неговите часове започват 30 минути след моите. В нормални дни го водя по-рано, но един час преди първия час вече му е много. Така че плащаме на човек, да го вози, а на мен никой не ми плаща, защото ми влиза в задълженията.

Аз казах още преди, че анексът към КТД е само за начален етап, но това никъде не се обявява пред обществеността. Масовите нагласи са, че учителите вземат 100 лв, за да се изплюят децата в пликче.

# 74
  • Майничка
  • Мнения: 12 633
При нас е решено по-различно - тестваме половин час, но започваме в обичайното работно време, а часовете започват 30 мин. по-късно и са намалени с по 5 мин., та свършваме като в нормален ден.

Общи условия

Активация на акаунт