Притеснение относно развитие през пубертета

  • 2 728
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Аз ще добавя още нещо към мненията преди мен:
С малък бюст имаш достъп до всички красиви сутиени и бралетки, обикновено ще има и в твоя размер.
С чашка Д изборът е - лелчински сутиени в черно, бяло, бежово.
С чашка Е - просто няма.
Ще можеш да си купуваш дрехи, които ти пасват точно по размер.
Още по-голям плюс е, че си и слаба.
Радвай се на това, което имаш, то е мечта за някой друг.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 151
Една от двете ми най-добри приятелки е с много голям бюст. Вече дори не може да спи без сутиен. Не може и да си помисли за сутиени и бански с тънки презрамки и без сериозна поддръжка. Бански тип "триъгълници" са немислими, всичко трябва да е с дебели презрамки и банели.
Малкият бюст е благословия, що се отнася до някои дрехи. Например хубава дамска риза, без бюстът да й опъва копчетата, или прилепнало поло, без да изглежда вулгарно. Не знам защо, но полотата изглеждат абсурдно на жени с много голям бюст. Не мислиш непрекъснато за сутиени, банели, презрамки, нещо, което да стяга. Спортът е по-лесен и приятен, защото нищо не се лашка прекомерно.
Само че ако една жена иска бюст... ами нищо от това няма да я разубеди. Колкото и да изтъкваме предимства на малките гърди, толкова могат да се изтъкнат и на по-набъбналия бюст. Рокли с гол гръб, деколтета, извивки - е, не можем да се кривим, че не е яко.
Важното е такива решения да се взимат в зряла възраст - и когато тялото се е оформило, и когато себеусещането вече е друго.

# 32
  • Мнения: 58
Не всички мъже харесват големи гърди. Даже по-интелигентните харесват по-малки. На големи "стомни" се радват мъже, които общо взето възприемат жената само като обект за задоволяване на техните желания, а не като комплекс от физика и личностни ценности, които трябва да бъдат уважавани и зачитани. Погледни и  в изкуството. Жените там рядко са изобразени с големи гърди, дори в периодите, когато са били на почит големите, целулитни форми. Аз придобих голям бюст след напълняването си. Преди това не бях нищо особено. Не мога да ти опиша, колко е неприятно да ти се натрапва, колко си надарена било то и от жени. Да, шеги са, но лично на мен ми е излишно, защото за мен човека е нещо много повече от голямо еди-какво си. Нямам търпение да отслабна и всичко това да замине. Нито е естетично, нито може да те определя като човек. Ако направиш усилия да качиш  малко килограми, ще видиш, че и в тази област ще има изменения, каквито ти искаш. А и да не забравяме, че все още се развиваш. Simple Smile

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Винаги съм била с малък бюст.Даже един приятел ми казваше "магьосница"-със спуснати ръце имам,със вдигнати ръце-нямам!Като тийн се дразнех и чаках да порасне,така и не го дочаках.Като тръгнех да купувам сутиен ми беше смъртта.То обикаляне,то мерене и нищо не ми става.Възможно най-малкия номер(даже нямам представа от номерацията им)в комбинация с широка подгръдна обиколка.Взимам най-малкия номер,супер ми е на гърдите,но подгръдната ми стяга.Взема по-голям номер,на подгръдната добре,но над гърдите ми зее дупка..Даже веднъж в магазин ме питаха дали не тренирам гребане,че съм с толкова широка подгръдна обиколка.Това беше на младини.След като родих и като започнах с кърменето-гърдите ми се увеличиха двойно,че и тройно.Никога не съм си представяла,че ще стана баш като Памела Андерсън.И това мина когато отбих.Сега пак съм с малки,но вече не ми дреме особено.Сега виждам блаженството да си с малък бюст.Като спортувам,нищо не се лашка и нищо не ме притеснява.Даже мога и без сутиен да тичам,нищо не се друса и ми е супер удобно.Минах на спортни сутиени,вече нищо не ми се забива под гърдите и не ми стяга.Сутиени винаги съм мразила,непрекъснато само ми стягат.Сега дишам спокойно.А и най-важното-свършиха си работата за която са създадени и то перфектно.Кърмих много дълго,не съм дала и един лев за млека за кърмачета.А това за  нас и за мен е най-важното.Сега съм доволна от малкия си бюст и не се срамувам от него.Което всъщност е най-важното-да се чувстваш добре в своята кожа.

# 34
  • Мнения: 23
Ако не страдаш от анорексия, всичко ти е наред. Да можеш да ходиш без сутиен дори на 50+ и да си слаба е привилегия, възможна за избрани.
Авторката:
Да, може би сте права. И не, не страдам от подобни заболявания, а напротив - искам да напълнея малко. Но...може би всичко с времето си.

Знаеш ли,че това,че си толкова слаба в този момент е само в твой плюс. С годините жените качват по някой друг килограм,неизбежно е. На 25 години вече ще си с няколко килца отгоре и ще изглеждаш много добре,докато други ще са разплути . Свидетел съм на това ! Жените се чудят как да отслабнат ,ти искаш да напълнееш хаха . Най-големият проблем според мен за една жена е не толкова колко кг. е ,а по-скоро дали има стрии,бричове,целулит. От тия неща вече почти спасение няма. Казвам го, защото има и слаби момичета,целите в стрии и целулит,но пък има и по-пълни с прекрасни кожи и обратното . Ти как си в това отношение? Ако нямаш нищо от това ,дерзай и се радвай на себе си и тялото си.


Мен сега много ме комплексира леката форма на пубертетско акне,загрозява ме. Ако някой знае нещо по въпроса да сподели някакъв илач .....откачам вече
Авторката:
Благодаря Ви! Казаното наистина ме кара да не се тормозя за това как изглеждам сега. С изброените неща нямам проблеми (за сега).
Харесвам косата си, лицето. Моя близка ми е казвала, че имам хубави крака, прави (което ме кара да се гордея😊), смятам, че дори...дупето не е зле...😄
А относно вашия проблем, на много места съм чела, че лавандуловата вода много помага. Не съм пробвала и не знам дали е така, може да пробвате.
Всичко хубаво Ви желая!

# 35
  • Мнения: 384
И аз съм с малък бюст,но с  покачването на килограмите има промяна. Бях доста слаба на твоята възраст и също ми дойде на 15,но имах също като теб тежки преживявания,сега на 51 още имам цикъл. На-скоро една гимнастичка каза ,че и е дошъл цикъла на 18 след тежките хранителни ограничения. Обърни внимание на храненето, аз бях като скелет, но сега пак от хормони мога да не спирам да ям.
 Имай предвид ,че имплантите сега са използват много ,но са неща който трябва да се подменят на определен брой години.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 873
Аз бях много слаба и дребна, но получих цикъл на 12 години ако не се лъжа, нямах даже 13 навършени. Току що гледах клип на д-р Ильо Стоянов във фейсбук, правил е операция на момиче, едната гърда голяма, другата спряла развитието си и все едно липсва. За пръв път виждам такова нещо.
Аз не си сменям моите импланти, няма такова нещо, че трябва да се подменят през определено време, това е много индивидуално. По едно време бях решила да ги сменя с по-големи, около 400 кубика, после започнаха тези ковид рестрикции и се отказах

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 12:48 от Lizia

Общи условия

Активация на акаунт