Магията на изтока - тема 67

  • 21 952
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 192
Супер-дупер руско-корейската бандитка е най-смешната Злодеида в корейски сериал, която съм виждала.
Поне няма да се притесняваме,че Корея ще иска да стане член на НАТО,а Русия да твърди,че няма нужда Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 760
Нова песен на Марк от GOT 7, вече като солов изпълнител.




И една колаборация, на която попаднах случайно и, която ме върна назад в годините - SMAP и TVXQ.

# 17
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 542
Through the Darkness - епизод 3

Вкараха в снощния епизод корейската Wonder Woman и историята забуксува. Супер полицайката, която ръководи екип само от мъже и си придава важност повече от необходимото. Дано не вкарат романтика, че тогава този сериал ще се превърне в поредния корейски бибимбап. Заболяме главата, само като я видях, айгууу, а и явно е имало нещо между нея и Ким Нам Гил в миналото. Работили са заедно и преди това, но все още не е ясно защо тя не таи добри чувства към него.

Иначе, интересен е случая, който разследват тази седмица. Всякакви изверги живеят сред нас.

Превюто за довечера.

# 18
  • MJF
  • Мнения: 8 588
Я да ви раздвижа съботно с едно изпълниен от Кана-Дайс

# 19
  • Мнения: 5 228
Изгледах Three Times In Love, приятно беше като цяло.

# 20
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 542
Bad and Crazy - епизод 11

И аз гледах като него - с отегчение.

# 21
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Through the Darkness   еп.3
Любим момент хлебарките върху телефона Grinning Случаите са гадни, но днес коментарите за убийството в Русе бяха 1:1 с тези в епизода. Навремето много гледах сериалите с профайлъри.По времето когато се развива действието на сериала.
 Полицайката не ме дразни, за 1 епизод време влезе у релси и май ще се сработят.
Всеки път ме удивлява и се чудя как е успяла да се развие и да напредне тази нация при такива консервативни началници, ръководство и толкова роболепни и наведени подчинени, които не смеят да изразят мнение. Има ли шанс способният и талантлив човек без връзки и висшестоящ роднина зад гърба си. И в Bad and Crazy същата картинка наблюдаваме.

# 22
  • Мнения: 6 760
От вчера, една от любимките на корейците, вече е официално омъжена жена. Изглеждат щастливи и наистина влюбени. На сватбата са присъствали доста техни звездни приятели. Хонг Ки ги е поздравил с песен. D.O. и Crush също са пяли. Мими е държал слово, Ким У Бин, Гън Сок, IU,  Lee Dong Hwi, Seolhyun (AOA), Lee Se Young, Kim Bum, Im Seul Ong (2AM), Chansung (2PM), Yoo Yeon Seok, Zico, Ryu Joon Yeol, Nam Goong Min, Lee Seo Jin и др. са били сред поканените.



Скрит текст:
От официалната фотосесия


В традиционно облекло


# 23
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 542
Но един от най-близките ѝ приятели не присъства на сватбата, след като бе принуден да напусне корейския шоубизнес. Продължавам да го следвам в IG, както винаги, но рядко публикува, вече не е същия. Тъжен е, заради всичко, което преживя, макар да не бе виновен за нищо, просто бе участник в един чат...


Tsuma, Shogakusei ni Naru - епизод 1

Чудесен японски сериал по сценарий на Сатоми Ошима, сценаристката на Nagi no Oitoma.
Презирам истории с прераждания, обаче тази е толкова забавна, позитивна и приятна човешка история, че нямаше как да я подмина. Започнах да гледам без абсолютно никакви очаквания, а на финал на първи епизод се усмихвах широко.
Намусеното Мичи и тук ми лази по нервите (имам фобия от нея), но има шанс до финал да дойде на себе си.
Тази седмица, преди старта на сериала в петък, излезе новината, че Рику Хагивара ще бъде заменен от Йоске Сугино. Рику не е добре, има здравословен проблем, затова Йоске влиза на неговото място.
Много се зарадвах. Йоске е слънце и макар да усещам, че ще го пришият към Мичито, този път това няма значение.
Йо Йошида е в интересна роля.
Голяма японска човещинка в стил "Наги", точно както ги обичам.

# 24
  • Мнения: 6 760
Току-що видях, че в момента по БНТ1 дават Shoplifters.

# 25
  • MJF
  • Мнения: 8 588
Crazy
Ако не сте забелязали , да ви кажа , че много сте се развихрили. Върнах се в предишната тема от коледа и до днес.....свят ми се зави от толкоз заглавия. Що табове наредих и разгледах ooooh!
Туй похвала де , ако някой не е разбрал, от мен мърморкото Wink Smiley

2 неща имам да отчета, даже като се върнах назад забелязах че има и трето. И май с него ще почна за да не го забравя.
Еми нали гледахме Now, We Are Breaking Up 2в1, bb6,  .... аз. Пък не видях да сме го изкоментирали финално Thinking или съм мигнала де. Та. Какво да кажа? Типично "по корейски" завързаха драма по възходяща и към края парата съвсем отлетя и все едно нищо, за пореден път като зрител се чудих финално " е защо тогава бе целия шум в началото?!" , в случая драма. Актьорите ясни но творческия екип ..... никаква положителна изненада. Толкоз.
Въпреки дълбокото ми замразяване и снегоринене имам изгледан един епизод от текущо японско заглавие. Даже не че прочетох Рос за него , ами просто ми се изпречи пред погледа на моя ресурс като бяха решила да погледна какво правят и какво въобще са качвали напоследък. Та постера ме заинтригува/ вдъхна доверие и го отворих и подхванах като прочетох за какво иде реч. Като не е кучета прочетох кончета. Kaze no Mukou he Kakenukero (2021)
Дълъг първи епизод и даже по едно време спрях картината щото реших,  че са объркали и гледам филм. Но сериал се оказа де. Та така , изгледала съм първи епизод.
Филма We Couldn't Become Adults (2021)
почнат но нещо не ми потръгна с него и не е догледан, чака.
И сериала и филма ги започвах късно вечер и м/у многото ми фигурно та на части ги гледах/м

# 26
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 542
Като ги слагаш тези линкове, първо ги чети.
Това не е сериал, а спешъл, тв филм от две части, който националната японска телевизия NHK излъчи по Коледа.
Изгледала си първата част и ти предстои втората, финала.

# 27
  • MJF
  • Мнения: 8 588
Ахха, значи все пак е филм. Мда, линка горе само за визуализация го сложих, като пръв изкочил в търсачката. Хем тоз сайт не го долубвам за тези цели . А иначе преди да седна да гледам тази първа част, както се оказа, забелязах че е продукция на NHK. На сайта където го гледах четох но туй че е спешъл съм го пропуснала. Дано не забравят втората част, че ми стана интересно какво следва.

Преди забравих да изкоментирам тез среднощни давания да добри филм по БНТ. Не го забелязвам за първи път. Явно през деня имат толкоз качествена собствена продукция , че ........Тъпизмите на тез нашите телевизии край нямат.

# 28
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 542
Тази година се изсипа много сняг в Япония.
Това са кадри от Ширакава, където беше сниман Saiai.

А това е японски шинкансен, който пътува от северната префектура Акита до Токио и един български "шинкансен" между Варна и София. Земният Рай и Адът небесен. БДЖ е дъното на всички жп дъна, дори и индийски. Видеото е ... вледеняващо.

Ох, милата ми Седжонка. На 21-и февруари започваме.

# 29
  • Мнения: 5 228
Тези дни изгледах If I'd Kissed Her (не без превъртане, признавам си). Като изпълнение мисля, че има още какво да се желае, но като замисъл много ми хареса. Доволна съм, че отново имах възможност да видя Арата в нетипична роля. Наистина е голям талант.

Общи условия

Активация на акаунт