Плаши ли ви комплексирания мъж

  • 6 036
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Че то има ли ненапита вода без комплекси? 🤨

# 31
  • Мнения: 10 012
В Чехия в малките градове като завършва поредният набор абитуриенти на витрината на някой магазин в центъра слагат едно табло със снимки на всички завършващи тази година, с класните си ръководители, и често си слагат до снимката по някой цитат като житейско кредо. Под един пич, снимал се с яка шапка и излъчващ готиност, прочетох "Не гася пожари, които не съм запалил". Та и с мъжките комплекси така. Благодаря ти за мъдростта, Онджей, на 18 г.

 И кво?
Викаш, да се надяваме пожарникарите да са пиромани, иначе гасене на пожари - на-най?
Сериозно, тая работа с кредото показва доста загубени синапси в ранна възраст.

Това е чешка пословица, един вид "Не оправям чужди бакии", подобно на популярната полска "Not my circus, not my monkeys".
There’s a Polish proverb which millennials often use today: “Not my circus, not my monkeys.” It’s a way of saying, “Don’t drag me into your drama and your issues—I’m not getting involved.”
Никой не е тръгнал да пали пожари, споко. За подредена нация става дума.

# 32
  • Мнения: 12 790
Авторе, имаш само две публикации в този форум. От нищо не личи твоят "случай" да е бил коментиран от когото и да е. Та се чудя, какъв ти е / бил проблемът?
Хората слагат етикет "комплексар" за какво ли не. Защо ти не дадеш пример? Това също би било полезно.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 515
Няма човек без комплекси. Жените сме много уязвими на комплекса "по-добрата майка". Т.е. - за да компенсираме това, че нашата майка не е била достатъчно добра, ние трябва да сме супер.
Да, това може да се види и про някои мъже.
Така че не всички комплекси са толкова лоши.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 579
Да. Комплексите сами по себе си не са проблем за околните, проблем е начинът, по който се компенсират.

# 35
  • Мнения: 1 732
Да. Комплексите сами по себе си не са проблем за околните, проблем е начинът, по който се компенсират.
Точно.
Аз имам комплекси, свързани с външността ми. Според познатите ми, напълно неоснователни.
Не тръгвам да обяснявам обаче на най-близкия ми човек, че е дебел, плешив или грозен, за да ми стане по-леко на мен. Ходя на фитнес, храня се балансирано и т.н.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 992
Има комплекси, които са присъщи на всеки човек. Има и такива, които оказват голямо влияние върху поведението на индивида и отношенията му с околните. Доколкото изначално разбрах, говорим за втория вид комплекси, а не за това, се си с 3 кг. отгоре или имаш щръкнали уши.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 515
Всъщност фиксирането върху външния вид е избиването на комплекса. И аз съм така. Идва от това, че родителите ми ме мачкаха и оттам аз съм си създала "моето хубаво нещо" в занимавките със външния ми вид. И сега, когато ми е най-кофти, гледам да се глася повече, за да ми мине по-бързо. И да, вглеждам се в малки недостатъци, които другите почти не виждат.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 992
Според мен говорим за различни неща. Едно е да си наясно със свои несъвършенства и да ги коригираш. Съвсем друго е да компенсираш за сметка на околните - да имаш нереални критерии към външността на хората, да си присмехулен, критичен и да омаловажаваш успехите им, само защото си вътрешно несигурен.
Няма човек, който да счита, че е с идеална външност, безгрешен, свръхинтелигентен и успешен и т.н. Ако нещо подяжда самочувствието дотолкова, че да причини отклонения в поведението, не е повод за страх, а за неприязън.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 515
Спиеед мен, е въпрос на ниво на осъзнаване и посока. Т.е. - тези, които не могат да осъзнаят комплексите си и какво всъщност ги мъчи, насочват мъката си, превърната в гняв, навън. И става мазало, естествено.
Може и навътре, чрез самоунищожение като алкохол, дрога, самосъжаление...

# 40
  • Мнения: 14 862
Много категоричен осъдителен тон прие темата.
Емпирични данни. Този наратив, да говориш за комплексите си като за любимата си чаша за чай и да питаш харесват ли я, не вещае нищо добро.

# 41
  • Мнения: 19 883
Авторът си търси валидация. Нормално, всеки човек го прави.

# 42
  • Мнения: 2 925
Не ме плаши. Дразни ме и ме натоварва. Никой няма право да ме товари с неща независещи от мен и нямащи отношение към мен. Отбягвам, изритвам, страня. Не се хабя да превъзпитавам. Не съм майка, майка Тереза още по-малко!

# 43
  • Мнения: 6 588
Цитат
Плаши ли ви комплексирания мъж

Бу-у-у-у !!!

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Е лесно ти е на тебе като не ти се лепят комплексирани мъже 😁

Общи условия

Активация на акаунт