Различните пюрета при захранване

  • 2 783
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 660
+1 за домашните пюрета и ако имате възможност запишете колкото се може по рано на кухня.

# 16
  • Мнения: 275
Здравейте, преди 2 дни по препоръка на педиатъра започнахме да захранваме. Дадохме картоф но не му хареса особено хапна по малко от половин лъжичка та въпроса ми е дали мога да пробвам с друг зеленчук или още е рано не съм давала от 2 дни?

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Можеш да добавиш към картофа малко морков, тиквичка, тиква или друг зеленчук. Ако не, иска не насилвай. В началото повечето са така.

# 18
  • Мнения: 275
Можеш да добавиш към картофа малко морков, тиквичка, тиква или друг зеленчук. Ако не, иска не насилвай. В началото повечето са така.
Не знам не съм много сигурна дали иска или не, като ме види че ям нещо направо откача почва да протяга ръце ядосва се.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Смесвате ли го с ам или карма, или давате чист картоф? По принцип картофът не се харесва особено,а моето дете например в началото не го понесе и то въведох след 10на дена отново. За мен лично, а и повечето бебета покрай мен, тиквата е най-доброто за начало - хем е зеленчук, хем не е безвкусно. После вече въведох морков, пащърнак и картоф.

# 20
  • Мнения: 275
Смесвате ли го с ам или карма, или давате чист картоф? По принцип картофът не се харесва особено,а моето дете например в началото не го понесе и то въведох след 10на дена отново. За мен лично, а и повечето бебета покрай мен, тиквата е най-доброто за начало - хем е зеленчук, хем не е безвкусно. После вече въведох морков, пащърнак и картоф.
[/quote

С АМ.
Преди 3 дни го дадох дали утре да не пробвам с тиква доста майки ми казват че започват с тиква

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ами аз не съм захранвала с един зеленчук или плод повече от 3/4 дена. Така че бих ви казала да. Пробвате, следвате детето, ако забележите , че нещо не му понася спирате, пробвате след седмица пак и така

# 22
  • Мнения: 275
Ами аз не съм захранвала с един зеленчук или плод повече от 3/4 дена. Така че бих ви казала да. Пробвате, следвате детето, ако забележите , че нещо не му понася спирате, пробвате след седмица пак и така
Благодаря за съвета

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Аз правех основно домашни пюрета с уреда на Авент.
Но ако се е налагало да ползваме купешки ( на път, на ресторант като сме..), винаги Гербер или тези на ДМ сме взимали. Като съм чела състава , съм преценила, че ми допадат най- много като опция.
На Хип, Ганчев и слънчо не съм давала никога пюрета.

# 24
  • Мнения: 160
Ние също стартирахме с тиквата , тъй като консистенция също е окей , както и вкуса . От зеленчуковите - броколи. До ден днешен ни е любим зеленчук ☺ Не правете компромиси с храната , поне в тази възраст , когато се развиват най-бързо дечицата. А по-хубаво от домашното няма. После е ясно , че контрола става все по-труден . Успех!

Общи условия

Активация на акаунт