Истанбул [тема 56]

  • 48 429
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 239
Добро утро! Аз пак с въпрос - възможно ли е от пристанището в Кадъкьой, през Мода, да се стигне пеш до улица Багдат? Колко време горе-долу ще е тази разходка?

Изключително точен за разчет в този случай е Гугъл Мапс. Отваряш си го на телефона маркираш което искаш и гледаш.

от пристанището до бика са ти 10минути
от бика до крайбрежната на модата са 20минути

обратно си сложи повечко време, хем ще сте уморени, хем се върви и нагоре.

Благодаря! В Гугъл мапс до улица Багдат ми дава близо два часа пеш. Нещо бъркам явно...

Е то и зависи коя част на улицата сте маркирали. Целият Багдат е 10на километра дълга.

# 706
  • София
  • Мнения: 3 053
Добро утро! Аз пак с въпрос - възможно ли е от пристанището в Кадъкьой, през Мода, да се стигне пеш до улица Багдат? Колко време горе-долу ще е тази разходка?
Продължителността на разходката ви ще зависи колко надолу в Мода ще отидете - надолу имам предвид към музея на Баръш Манчо и Мода парк, защото от тази част на Мода не можете да преминете към Баадат - има морски канал. Преминава се по моста до стадиона на Фенербахче и после имам малко вървене в жилищен район и стигате Баадат.
Не знам каква ще е целта да стигнете до там, но лично за мен тази улица не е интересна с нищо - има някакви маркови магазини, но ги има на още много места. Не е пешеходна, върволица от коли и автобуси е по нея.

# 707
  • Мнения: 17
Добро утро! Аз пак с въпрос - възможно ли е от пристанището в Кадъкьой, през Мода, да се стигне пеш до улица Багдат? Колко време горе-долу ще е тази разходка?
Продължителността на разходката ви ще зависи колко надолу в Мода ще отидете - надолу имам предвид към музея на Баръш Манчо и Мода парк, защото от тази част на Мода не можете да преминете към Баадат - има морски канал. Преминава се по моста до стадиона на Фенербахче и после имам малко вървене в жилищен район и стигате Баадат.
Не знам каква ще е целта да стигнете до там, но лично за мен тази улица не е интересна с нищо - има някакви маркови магазини, но ги има на още много места. Не е пешеходна, върволица от коли и автобуси е по нея.

Благодаря, това ми беше нужно! Значи отпада тази улица... Simple Smile

# 708
  • Мнения: 5 898
В Емиргиян са напълнили езерото и пилетата се къпят. А май и има напъпили нарциси. https://istanbuluseyret.ibb.gov.tr/emirgan-2/

# 709
  • Мнения: 29
В Емиргиян са напълнили езерото и пилетата се къпят. А май и има напъпили нарциси. https://istanbuluseyret.ibb.gov.tr/emirgan-2/
Ох ,значи не съм само аз да проверявам 😅 Всяка сутрин, докато пия кафе гледам камерите и дебна дали някъде няма да се появи някое лаленце 🤣🤣🤣 Ще си умра на мъка ,че се каня от 8 години да ходя да ги видя ,а то сняг ли не беше, чудо ли не беше 🤬😡

# 710
  • Мнения: 6
Здравейте!На 05.04 ще пътувам с децата за Истанбул за 4 нощувки с ТО.Хотела доколкото разбрах ще е в Лалели.Ето и програмата от фирмата.Притесняваме това, че предварително ме предопредиха, че не всички екскурзии по програмата се осъществяват, затова се впуснах да чета и търся информация и в момента в главата ми е голяма каша.Отделно като сметнах за 3мата допълнителното доплащане видях, че излиза в пъти по-скъпо.Ще кача програмата на фирмата, като ще ви помоля да ми кажете кое си заслужава и кое да сменя и заменя, както и до кои точки мога да стигна сама като съм решила да закупя  пакет от Виваком,  ще ползвам Moovit или др.карти, както и ще закупя Istanbul card за градския транспорт.Кои екскурзии е по-добре да заплатя?Благодаря ви предварително!
Ден 2
Рано сутринта пристигане в Истанбул.
08:30ч, срещу доплащане: Посещение на парка на лалетата - Емирган (включена в пакетната цена): простиращ се на територия от 470 000 м2, достигаща до самия Босфор, през април паркът се превръща в приказна картина, съчетаваща цветовете на различни видове лалета, грижливо оформени в красиви мозайки и фигури от цветя. Aко има свободни стаи в момента на пристигане, туристите се настаняват веднага. Ако няма свободни стаи, настаняването ще бъде след 14:00ч.

15:00 - 18:00ч, срещу доплащане и при минимум 15 човека: Трансфер с посещение на съвременния център на Истанбул Таксим - разглеждане на Кулата Галата, най-старото метро в Истанбул, възможност за посещение на католическата катедрала Свети Антоан, площад Таксим с паметника на Ататюрк и Новата Джамия Таксим и свободно време за шопинг и възможност за дегустиране на автентично турско кафе приготвено на пясък.

19:30ч, срещу доплащане: Вечеря в рибен ресторант на Златния рог.
Или 19:30ч Вечеря в атрактивен ресторант от театрален тип "Гар Вариете" - музика, танци и турски фолклор. Цената включва транспорт с микробус или автобус до ресторанта и обратно до хотела, вечеря, богата шоу програма и обслужване от фирмата партньор. Нощувка.

Ден 3
Закуска.
07:45ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Посещение на Принцовите острови - архипелаг от 9 острова, от които само 4 са обитаеми. След половин час път с ферибот ще пристигнем на Буюкада - най-големият и най- красивият от всички острови. Там няма друго превозно средство освен велосипеди и файтони, с които можете да обиколите една част от острова и да се насладите на невероятно красивите големи дървени имения от 19 век, построени от заможни гръцки и арменски банкери, които са ги ползвали като ваканционни вили, а днес някои от тях са превърнати в бутикови хотели. Свободно време. Заръщане към Истанбул.

16:00ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Очарованието на "Истанбулския Манхатън". Програмата включва посещение на небостъргача "Сапфир" - най-високата сграда в Турция, която в годината на завършването ѝ се нарежда на четвърто място по височина в Европа, докато към днешна дата вече е едва на 19 място. В небостъргача се помещават мол с магазини на известни марки; заведения и ресторанти; офиси; апартаменти за живеене на по-горните етажи; СПА и Уелнес център, но най-забележителното е 360 градусовата гледка, която предлага терасата на последния етаж, разположена на 238м височина и намиращия се на същия етаж 4D симулатор на полет с хеликоптер над Истанбул - изживяване, което наистина си заслужава.

16:00ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Посещение на Mall Viaport Venezia - уникален по рода си търговски център, който ще ви пренесе директно във Венеция. Самият мол е заобиколен от канал с гондоли, красиви паркове, детски забавления и много изкушения. Усетете духа на площад "Сан Марко" и пазарувайте в магазините с намаления на световно известните марки.

19:30ч, срещу доплащане: Вечеря в рибен ресторант на Златния рог.
Или 19:30ч Вечеря в атрактивен ресторант от театрален тип "Гар Вариете".
Нощувка.

Ден 4
Закуска.

09:00 - 18:00ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Пакет 2 в 1 "В царството на шопинга". Панорамна обиколка на Азиатския Истанбул и трансфер до двата най-нови и изискани молове на Азиатския континент Mall Viaport Asia Outlet Centre Pendik и Mall Viport Marina Tuzla. Цената включва трансфер до двата мола и свободно време за шопинг. Желаещите да ползват атракционите на територията на Mall Viport Marina Tuzla заплащат входните такси допълнително.

19:30ч, срещу доплащане: Вечеря в рибен ресторант на Златния рог.
Или 19:30ч Вечеря в атрактивен ресторант от театрален тип "Гар Вариете".
Нощувка.

Ден 5
Закуска.

08:30ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Разходка с корабче по Босфора с лицензиран екскурзовод на български език. Вълнуваща разходка между два континента, която дава възможност да се разгледат от друг ракурс дворците и историческите паметници по двата бряга на красивия Босфор, както и популярните истанбулски вили "Ялъ".

Или 08:30ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Посещение на новия султански дворец Долмабахче с лицензиран екскурзовод на български език - едно от най-впечатляващите творения на прочутата арменска фамилия архитекти Балян, новият султански дворец се разполага в своето изящество и пищност по протежение на Босфора. Дворецът се явява резиденция на последния османски султан и първия президент на новата република - Мустафа Кемал Ататюрк.

15:00ч, срещу доплащане и при мин. 15 човека: Посещение на мол Watergarden и мол Емаар. Мол Watergarden е мястото, където може да се наблюдава светлинното шоу на пеещите фонтани. Изключителна хореография на вода, светлина, лазерни ефекти и музикално шоу. Басейнът е разположен на площ от 5 хил. квадратни метра в сърцето на Watergarden Истанбул и се смята за "най-големият" басейн в Европа. След посещението на мол Watergarden продължаваме към най-новия мол Емаар в Истанбул. В Мол Емаар можете да посетите най-новия аквариум с подводна зоологическа градина, ще имате възможност да видите 7 различни тематични сектора с над 20 000 морски обитатели и земноводни от 200 вида, включващи подводния стъклен тунел, галерията с риби, скали и водопади, царството на крокодилите, острова на пингвините, горската секция включва - змии, паяци, игуани, хамелеони, диви пирани, гигантски водни плъхове и много други интригуващи жители на горите и още много други изненади. Възможност за шопинг в магазините на някои от световно известните марки.

19:30ч, срещу доплащане: Програма "Нощен Босфор" - вечеря на кораб по Босфора с развлекателна програма. Круизът включва вечеря и шоу програма с местни фолклорни танци от различни региони в Турция, ориенталски танци, музикална програма с DJ.

Менюто включва: сезонна салата, различни видове студени предястия (мезета); три вида основно ястие: печено пилешко месо; кюфтета на скара; риба; десерт - сезонни плодове. Включените алкохолни напитки (бира, турска ракия, водка, вино) и безалкохолни напитки са местно производство и са без лимит. Нощувка.

От това, което се информирах разбрах, че си заслужават да се видят като музея на Рахми Коч, новата TV кула, хълма с кафето на Пиер Люти, Мадам Тюсо и т.н.

Последна редакция: нд, 27 мар 2022, 22:25 от Pepi T.

# 711
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Молове в Пендик и Тузла?!?
Тез агенции пощуряха съвсем,бе..
Лаленцата вече напъпват,иглики,зюмбюли цъфтят- те в Мола!

PepiT- парка с лалетата Емиргян ще е интересен за теб и децата,и Сапфир също,особено 4Д симулацията,аз се радвах като дете...😊
Другите неща може и сама да се организираш,а и разстоянието до Музея Рахми Коч,Пиер Лоти с корабче ще е интересно за децата .

# 712
  • Мнения: 1 262
Да, определено някой неща може и да се самоорганизират. Например на нас от фирмата ни предлагат разходка с корабче за 20евро на човек. А тук открих за 11долара.Мисля,че е сайт подобен на туристически оферти. Дано да Ви е полезен. Tripadvisor | Istanbul Bosphorus Cruise, Free Refreshment and Audio Guide App provided by Istanbul Welcome Card | Turkey https://www.tripadvisor.com/AttractionProductReview-g293974-d176 … App-Istanbul.html

# 713
  • Мнения: 992
Аз бих пропуснала вечерната разходка с корабче по Босфора и програма. На 8 ми март бях на такова мероприятие срещу скромните 40евро на човек. Програмата ми беше скучна- кючекини и разни такива. Цяла вечер прекарах навън любувайки се на Босфора,но съвсем спокойно можех да се разходя пеш и да вечерям някъде другаде,не на кораба. Там вечерята беше много скромна и много малко . Едно дневно корабче без програма може обаче.
Бих пропуснала и повечето молове.
На мен на watergarden ми хареса, но не е нещо уау все пак.
На принцовите острови бих отишла, в района на Таксим на мен много ми хареса. Долмабахче също.
Може би бих пропуснала всички организирани вечери ,но аз и не ям риба де 😁

# 714
  • Мнения: 6
Молове в Пендик и Тузла?!?
Тез агенции пощуряха съвсем,бе..
Лаленцата вече напъпват,иглики,зюмбюли цъфтят- те в Мола!

PepiT- парка с лалетата Емиргян ще е интересен за теб и децата,и Сапфир също,особено 4Д симулацията,аз се радвах като дете...😊
Другите неща може и сама да се организираш,а и разстоянието до Музея Рахми Коч,Пиер Лоти с корабче ще е интересно за децата .

Точно тези отдалечени молове ме притесняват,а и много молове🤣.Децата са на 13 и 17 - тийн😉.Благодаря за инфото!

# 715
  • Мнения: 6
Аз бих пропуснала вечерната разходка с корабче по Босфора и програма. На 8 ми март бях на такова мероприятие срещу скромните 40евро на човек. Програмата ми беше скучна- кючекини и разни такива. Цяла вечер прекарах навън любувайки се на Босфора,но съвсем спокойно можех да се разходя пеш и да вечерям някъде другаде,не на кораба. Там вечерята беше много скромна и много малко . Едно дневно корабче без програма може обаче.
Бих пропуснала и повечето молове.
На мен на watergarden ми хареса, но не е нещо уау все пак.
На принцовите острови бих отишла, в района на Таксим на мен много ми хареса. Долмабахче също.
Може би бих пропуснала всички организирани вечери ,но аз и не ям риба де 😁
[/quote

Забравих да спомена, че вечерната разходка и вечерите въобще не влизаха в програмата ни.За принцовите острови изчетох, че не са нищо особено загубено време.Не знам дали наистина е така, затова и за тях се чудя дали да ги пропуснем.Пълна бъркотия🤣🤣🤣

# 716
  • Мнения: 992
Честно казано и аз така прочетох из темите за островите😁 но нали всеки има различен вкус...така по снимки в интернет не ми се струват зле 😁

# 717
  • Мнения: 202
Някой да е чул неща за влакчето? Чета, че ще бъде влак-стрела, но го немаааа още.

# 718
  • Мнения: 84
Към тези от вас, които са посетили Миниатюрк: заслужава ли си? Чудя се дали да го включим в програмата си.

# 719
  • София
  • Мнения: 13 169
Към тези от вас, които са посетили Миниатюрк: заслужава ли си? Чудя се дали да го включим в програмата си.
Има макети както от Истанбул, така и от цяла Турция. Интересно е, особено ако са познати обектите. Но определено има по-хубави места при първо посещение. Иначе и там има симулация с хеликоптер като на Сапфир. Филмчето е почти същото.

Можеш да добиеш някаква представа от камерата - https://istanbuluseyret.ibb.gov.tr/miniaturk/

Общи условия

Активация на акаунт