Косопад - 22

  • 46 877
  • 781
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 27 648
Със Сорбифер по 3 таблетки дневно и Б 12 по 1000 мкг дневно желязото ми и феритинът си се покачват чудесно. Не знам как ще е при по-висока доза Б 12 (увеличих на 2 000 мкг дневно), тепърва ще разбера...🤔
Сутрешното замайване може да има общо и с кръвната захар и кръвното. Но и с ниско желязо също.

# 676
  • Мнения: 6 717
И от ниския б12 може да е замайването.

# 677
  • Мнения: 27 648
Този непретенциозен шампоан против пърхот за 1,99 лв доста ми хареса, прави много пяна и скалпът след изсъхване на косата не стои сух (макар че в магазина се наложи да си превеждам онлайн от немски за какъв тип коса е подходящ- сух и лющещ се скалп):

Понякога ми се случва да имам малко сухи люспички след миене и изсъхване на косата...или да си чувствам скалпа леко сух. След шампоана не беше така- много добре измита коса и нормален скалп.

# 678
  • Мнения: 252
А откъде можем да си го закупим този шампоан

# 679
  • Мнения: 23 065
Това май е на Кауфланд марка.

# 680
  • Мнения: 27 648
Да, от Кауфланд го взех, марката е тяхна. 🙂 После постоях известно време с тюрбан на главата (пак от Кауфланд, от 100% био памук) и накрая разресах с четката с глигански косъм и оставих да доизсъхне. По принцип, така си суша сухата коса и го намирам за най-деликатно. 🙂

# 681
  • Мнения: 31 883
Не виждам такава тема затова правя нова.
Става въпрос за косопад, но и оредяла коса. Иначе ми е все още гъста и съм стабилизирала нещата.
Правила съм маски домашни, но ми писна. И съм минала на шампоани вече.
Косата ми на темето беше стабилно оредяла.
От много неща може да е. Имам си драма с щитовидната.
Иначе нещата се пооправих с процедури при фризьор и то много.
Но разглеждам и други неща да опитам. И профилактично да се поддържам.
Мислех за ампули керастаз, но не ми са дават накум толкова пари.
Днес намерих на Лореал ампули. Днес си купих една. Хубавото е, че на няколко пъти може да се ползва.
Някой доволен от тях?

Вчера в аптеката видях и шампоан Парусан, точно за такива проблеми. Имат и тоник и било добре да се ползват и двата.
https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/8016

Някой използвал Парусан? Срещам на някои места мнения, че правил косата ужасна.

Видях и още един на по-хубава марка, която ползвам чат пат, но точно това не съм опитала.
Шампоан и тоник Инсайт
https://agorabbeauty.com/loss-control-seriya-protiv-kosopad
Но е насочен май повече към косопад, за оредяла коса не мисля, че служи, но и да се опита, няма да навреди.

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 610
Не виждам такава тема затова правя нова.
Става въпрос за косопад, но и оредяла коса. Иначе ми е все още гъста и съм стабилизирала нещата.
Правила съм маски домашни, но ми писна. И съм минала на шампоани вече.
Косата ми на темето беше стабилно оредяла.
От много неща може да е. Имам си драма с щитовидната.
Иначе нещата се пооправих с процедури при фризьор и то много.
Но разглеждам и други неща да опитам. И профилактично да се поддържам.
Мислех за ампули керастаз, но не ми са дават накум толкова пари.
Днес намерих на Лореал ампули. Днес си купих една. Хубавото е, че на няколко пъти може да се ползва.
Някой доволен от тях?

Вчера в аптеката видях и шампоан Парусан, точно за такива проблеми. Имат и тоник и било добре да се ползват и двата.
https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/8016

Някой използвал Парусан? Срещам на някои места мнения, че правил косата ужасна.

Видях и още един на по-хубава марка, която ползвам чат пат, но точно това не съм опитала.
Шампоан и тоник Инсайт
https://agorabbeauty.com/loss-control-seriya-protiv-kosopad
Но е насочен май повече към косопад, за оредяла коса не мисля, че служи, но и да се опита, няма да навреди.
Елора къде е новата тема за косопад? Аз съм за нея, имам косопад от както родих малкия ми син, това са вече 9г. Интересното е че почва да капе от март до септември и после спира за зимния период, после пак почва....години наред...Никнат малки косъмчета но окапват. На проскубана кокошка приличам.Фризьорката ми е твърдо убедена че не е нов растеж, а изгоряло от боядисване....ама как да споря...Карам я вече така без да го мисля, каквото стане . Имам един лосион на дюкре и пръскам колкото да правя нещо, със себорея съм но от него ми е добре на скалпа...Проблеми със щитовидната имам и с половите хормони...Общо казано това е положението при мен...

# 683
  • Мнения: 144
И аз имам проблеми с щитовидната, но възможно ли е когато хормоните са в норма да има проблем с косата? Защото аз поддържам ТСХ с хапче и си е в норма
Иначе и моята спира да пада, но няма новоизникнала? Има лк смисъл от шампоан против косопад в такъв случай или трябва да сд търси нещо за стимулиране на растежа

# 684
  • Мнения: 23 065
Колко е ТСХ?

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 610
И моето ТСХ е във норма 1.89 Пия редовно елтироксин
Според мен за стимулиране на растежа...

# 686
  • Мнения: 144
И моето е около 1.9
Сега я поливам с коприва, но отскоро и без резултат
Ако се сещате за нещо по ефикасно

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 610
По добре с коприва отколкото с някой незнаен препарат...от моя опит, нищо не ми е помогнало до сега. Но я пръскам с лосиона на дюкре за мое успокоение, уж че нещо правя по въпроса..

# 688
  • Мнения: 144
Доста позитиви има и за маслото от репей
Мисля и с него да пробвам, можете да прочетете и вие

# 689
  • Мнения: 31 883
pyypi , извинявам се, бързах и направо копнах поста Joy
https://www.bg-mamma.com/?topic=1446038
Като цяло питах за въпросните ампули на лореал и двата вида шампоан.
Косопада и оредяването е от много неща и трябва на няколко фронта да ги бориш.
Ако имаш кила, ти трябва режим, но съобразен с щитовидната.
И редовно да правиш процедури за косата.
Също така при нарушен метаболизъм често се забелязват проблеми с витамини - желязо, магнезий, вит. Д, В 12 и т.н. Има жени само с желязо са се оправили.
Ама трябва да се тества.
Дали ще избереше хинин и само с него 2 месеца, но правиш нещо.
Аз бях много зле. Трябваше да отрежа дългата си коса, за да имам вид, защото отгоре беше страшно олисяла.
Сега е много слабо и само аз си знам, че имам още малко да го боря и затова не спирам с разните процедури.
При фризьорката ще спестя засега и ще карам на хинин и ампули.
Имам и алпецин.
Ама него нещо не го ползвам често. Ще почна, ама имам и други шампоани и гледам да ги изчистя.
Боядисването също оказва влияние. Аз съм на растителни бои, много хубави, не са скъпи и ми издържат дълго време.
Преди време бях и на кичури и те съм убедена, че помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт