Косопад - 22

  • 47 275
  • 781
  •   2
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 610
pyypi , извинявам се, бързах и направо копнах поста Joy
https://www.bg-mamma.com/?topic=1446038
Като цяло питах за въпросните ампули на лореал и двата вида шампоан.
Косопада и оредяването е от много неща и трябва на няколко фронта да ги бориш.
Ако имаш кила, ти трябва режим, но съобразен с щитовидната.
И редовно да правиш процедури за косата.
Също така при нарушен метаболизъм често се забелязват проблеми с витамини - желязо, магнезий, вит. Д, В 12 и т.н. Има жени само с желязо са се оправили.
Ама трябва да се тества.
Дали ще избереше хинин и само с него 2 месеца, но правиш нещо.
Аз бях много зле. Трябваше да отрежа дългата си коса, за да имам вид, защото отгоре беше страшно олисяла.
Сега е много слабо и само аз си знам, че имам още малко да го боря и затова не спирам с разните процедури.
При фризьорката ще спестя засега и ще карам на хинин и ампули.
Имам и алпецин.
Ама него нещо не го ползвам често. Ще почна, ама имам и други шампоани и гледам да ги изчистя.
Боядисването също оказва влияние. Аз съм на растителни бои, много хубави, не са скъпи и ми издържат дълго време.
Преди време бях и на кичури и те съм убедена, че помогнаха.
С килограмите съм добре, но с хормоните и стреса не съм добре..
Ти какви процедури прави при фризьор? Алпецин шампоана ли използваш? А от хининовата вода имаш ли ефект?

# 691
  • Мнения: 6 729
Какви растителни бои ползвате?
Препоръчвам шампоан с репей, бюджетен и много щадящ скалпа: https://www.notino.bg/intensive-hair-therapy/bh-intensive-shampo … vator-za-rastezh/

# 692
  • Мнения: 32 185

С килограмите съм добре, но с хормоните и стреса не съм добре..
Ти какви процедури прави при фризьор? Алпецин шампоана ли използваш? А от хининовата вода имаш ли ефект?

Води се терапия за косопад. То е серия - шампоан, балсам, уреда и накрая ампулата.
Първо измива с шампоана, после е балсама,  после нещо като преса и както ми седи балсама на мократа коса тя го ползва за да вкарва съставките. После като ме сложи на стола, ми слага ампулата и прави масаж на главата.
Не мога да ти кажа марка.
Оправи си нещата с хормоните.
Храненето също. Много често зависи от него, да не кажа винаги.
Да си слаб, не означава да си здрав.
От алпецина съм доволна. Като го използвам продължително и има ефект за косопада. Може и за оредяването, но аз толкоз неща съм правила, че не знам кое е помогнало.
Хинина 2 пъти опитах, но не бях сериозна, забравям да се пръскам. Може би защото не беше спрей и ми беше досадно да го цапотя.
Онзи ден си купих спрей и сега ще ми е по-лесно. Мисля на всяко къпан да го слагам.

Какви растителни бои ползвате?
Препоръчвам шампоан с репей, бюджетен и много щадящ скалпа: https://www.notino.bg/intensive-hair-therapy/bh-intensive-shampo … vator-za-rastezh/

Моята е на хербал тайм.
Не къната, а боята. Отскоро им е.
https://www.rosaimpex.com/content/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%85%D1%80 … al-time-phytocare

Аз съм чувствителна към бои и често ме сърби от тях.
Тази е уникална. И боята държи много дълго.

# 693
  • София - Бургас
  • Мнения: 56
Здравейте,
От 2015 обикалям до лекари - ендокринолози, гинеколози и т.н. за установяване на оредяване на косата.. уви безуспешна диагноза.
Изследвания в норма..
Превърнах се в опитно зайче за тестване на различни шампоани, маски, пръскане с масла, хапчета и т.н ... резултат Никакъв.
Днес посетих похвален център за дерматология и лекарката, само като ме погледна, каза че имам андрогенна алопеция- наследствено мъжко оредяване Cry - лечение само с minoxidil както и някаква ужасно скъпа процедура PRP.
Само миноксидил не съм ползвала, заради всички негативни мнения, но вече не остана продукт, който да не съм ползвала и ще го взема.
В "нет-а" намирам продукта на различни фирми Rogaine, Foligaine, http://minoxidil-bg.com, и тук има на още различни фирми - https://biomall.bg/minoxidil, както и прочетох тук във форума, че го взимат от клиника Галатея.
Моля съдействайте ми в избора, цените са доста различни и искам да взема "най-доброто", независимо че ще е до живот.
Благодаря Ви предварително Flowers Hibiscus

# 694
  • Мнения: 2 633
Здравейте, пуснали ли сте щитовидни хормони, полови хормони, витамини понякога това оказва влияние?
Здравейте,
От 2015 обикалям до лекари - ендокринолози, гинеколози и т.н. за установяване на оредяване на косата.. уви безуспешна диагноза.
Изследвания в норма..
Превърнах се в опитно зайче за тестване на различни шампоани, маски, пръскане с масла, хапчета и т.н ... резултат Никакъв.
Днес посетих похвален център за дерматология и лекарката, само като ме погледна, каза че имам андрогенна алопеция- наследствено мъжко оредяване Cry - лечение само с minoxidil както и някаква ужасно скъпа процедура PRP.
Само миноксидил не съм ползвала, заради всички негативни мнения, но вече не остана продукт, който да не съм ползвала и ще го взема.
В "нет-а" намирам продукта на различни фирми Rogaine, Foligaine, http://minoxidil-bg.com, и тук има на още различни фирми - https://biomall.bg/minoxidil, както и прочетох тук във форума, че го взимат от клиника Галатея.
Моля съдействайте ми в избора, цените са доста различни и искам да взема "най-доброто", независимо че ще е до живот.
Благодаря Ви предварително Flowers Hibiscus

# 695
  • Мнения: 39 565
Клиниката, в която си била на преглед дали е Лидия?
Моят миноксидил е течност и я поставям с пипета. Струва ми се най- лесното за ползване, така че да остане само в корените/основата на скалпа и да има по- малко омазняване.

# 696
  • Мнения: 10 290
Случайно ми се мерна тази картинка и реших да я постна тук за всеки случай. Мисля че е информативна. На някой може да му свърши работа:

# 697
  • Мнения: 27 733
Много информативна картинка! И на много от тези симптоми човек изобщо не обръща внимание и ги отдава на какви ли не банални неща като стрес, преумора, ниско кръвно и др. Междувременно, на повечето места онлайн пише, че нормалните стойности на феритин за жени са от 4- 11 до около 100- 150...И много лекари даже ще кажат, че всички стойности са в норма (и де факто те ще са в референтните стойности) и няма нищо притеснително...
За съжаление, при хормоналния косопад е доста по-сложно...😕

# 698
  • Мнения: 10 290
Тази картинка от една затворена група за менопауза я взех. Под нея всички хора точно това споделят как феритина им е към 11-12 но в граници и как докторите казват че са наред. Направо ми е писнало за всяко нещо да търся мои интерпретации защото за докторите съм ок. То не бе за щитовидна, то не бе за холестероли, то не бе за анемии. Даже аз от последния си преглед съм с нисък хемоглобин, но личната ми каза че не било толкова ниско. И сега така си карам. До края на годината на следващия годишен ще видим какво ще е останало… За сега косопад нямам, но в бъдеще ако всичко продължи така, ще имам.

# 699
  • Мнения: 471
Знаете ли защо се дава толкова голям диапазон на референтните граници за феритин? Аз съм с 14,3 при референтни от 13-150. Лекарите казват, че е в норма и при положение, че желязото е прилично, а хемоглобина изненадващо е на горна граница - според тях няма проблем... А имам толкова симптоми, включително всичките от картинката горе Worried

# 700
  • Мнения: 27 733
Те и за глюкозата, инсулина, щитовидните, железния панел и др. са широки референтните граници- а дори и да не са чак толкова широки, пак има голямо значение къде точно в тях попада човек, за да са оптимални и, за да се чувства добре...😐
На практика, желязо и хемоглобин може и да са с чудесни стойности...и пак това да е за сметка на изчерпване на феритина...

# 701
  • Мнения: 471
Така е, ТСХ последно ми излезе 0,60 - уж в нормите, защото долната граница започва от 0,27, но реших да си намаля дозата еутирокс и ми изчезнаха 2 сериозни симптома - сърцебиенето и увеличения пулс. За тях ходих и на кардиолог, който каза, че сърцето е добре с изключение на тахикардията, но тя била от друго нещо и излезе прав.
На косопада никой лекар не обръща внимание, разбира се Laughing

# 702
  • Мнения: 2 633
И аз от скоро съм с косопад. Като заговорихте за тсх ми беше 2 но аз приемам л тирокс 0,25мг. За инсулина ми е 8. Феритина около 30 беше. Започнах да слагам едни ампули, та ще видим дали ще има ефект или не... Не знам дали не е нещо временно от сезона....😶

# 703
  • Мнения: 10 290
Те и за глюкозата, инсулина, щитовидните, железния панел и др. са широки референтните граници- а дори и да не са чак толкова широки, пак има голямо значение къде точно в тях попада човек, за да са оптимални и, за да се чувства добре...😐
На практика, желязо и хемоглобин може и да са с чудесни стойности...и пак това да е за сметка на изчерпване на феритина...
Точно така, защото феритина е банката и подпомага желязото и хемоглобина в нужда. Но и банката като се изпразни.......Но явно медицината това не я интересува. Като почнат да те събират от улиците от припадъци, тогава са лекарствата на ход.

# 704
  • Мнения: 6 729
Утре ще пускам пакета щитовидни хормони. Да видим там каква е ситуацията.При мен тсх е в норма-1.7, но т3 и т4 на минимум. Лекаря казва, че съм 6 точки.Това миналата година.

Общи условия

Активация на акаунт