Косопад - 22

  • 47 849
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • София - Бургас
  • Мнения: 56
Здравейте, пуснали ли сте щитовидни хормони, полови хормони, витамини понякога това оказва влияние?
Да, всичко съм пускала и всичко е в норма. За всичките години през които се "влача" по лекари, никой не намира за какво да се хване, защото всичко е в норма.

Клиниката, в която си била на преглед дали е Лидия?
Моят миноксидил е течност и я поставям с пипета. Струва ми се най- лесното за ползване, така че да остане само в корените/основата на скалпа и да има по- малко омазняване.
Не, в държавна клиника по дерматология в гр. София бях.

Днес посетих друг дерматолог, който пък отхвърли идеята за миноксидил, и препоръча мезотерапия и 3 месечен курс с Приорин или Ревалид, както и "мазане" с Алпикорт Ф всеки ден.
Вече тотално незнам на какво да вярвам и да правя.
Някой има ли лични наблюдения от Ревалид или Приорин?
(Предварително се извинявам, ако е коментирано, просто нямам сили да чета 21 стари теми)

# 721
  • Мнения: 23 419
Много в комвнтирано за щитовидните хормони, че сори да са в референтните граници не значи, че са добре.

# 722
  • Мнения: 39 746
Reason, на колко години си?

# 723
  • Мнения: 865
Здравейте, има ли нещо за растеж, но от което не пада косата първоначално (както при миноксидил)?

Нещо за дължина, но повече ми трябва за растеж на "нова" (която е изпопадала)коса отзад на темето.

Ползвали ли сте лук или чесън, помогна ли ви?

# 724
  • Мнения: 435
Reason, каква мезотерапия ти препоръча и колко курса?

# 725
  • Мнения: 4 857
За растеж със сигурност действа Биотинът. Но от него не се повлиява косопадът, а колкото по-голямо количество биотин се взема, толкова по-бързо растат наличните косми. Simple Smile Не съм се замисляла дали и кола маска ще трябва да се прави по-често в този случай обаче Grinning

# 726
  • София - Бургас
  • Мнения: 56
Reason, на колко години си?
На 39 Relaxed

Reason, каква мезотерапия ти препоръча и колко курса?
Не знаех, че има различни видове мезотерапия. Thinking
Сега тепърва ще чета какво е и как действа.
Иначе първите 4 процедури ще са през седмица и после през месец.

# 727
  • Мнения: 39 746
Извинявай за въпроса с годините, но естрогенът прави поразии. А ти все още си на възраст, в която си го имаш. Едва ли косопадът ти се дължи на липса на естроген. Давам ти само тема за размисъл.

# 728
  • Мнения: 435
Reason, при мен мезотерапията даде добри резултати, но ефекта е видим след около два месеца.Когато започнах да ги правя, косата ми беше съсипана буквално, освен че падаше безобразно, беше накъсана, суха и хвърчаща.Косата ми се стабилизира и изглеждаше здрава и лъскава в основата.Бях въвела и други промени в живота си и тя реагира добре.Честно казано бях скептично настроена към мезотерапиите, но няма друг избор, чувствах се в безизходица.Правех ги без да им вярвам особено.Един ден лекарката, която ми ги правеше ми предложи друг вид и аз приех.Още след първа в първата седмица усетих промяната - косата стана мека и безформена.Когато коментирах с нея тя ми каза, че вероятно тази мезотерапия действа по-хидратиращо за моята коса и от там този ефект и реших да я ползвам само ако почувствам, че косата ми има нужда от хидратация.
Това е моя опит - мезотерапията помага, но не мигновено, нужно е време, а и добиване на личен опит с различните варианти.
Успех и горе главата!

# 729
  • Мнения: 2 635
Биотинът помага за нови растежи според мен и да, мустакът също расте двойно по-бързо и буйно. И по краката. И .... навсякъде. Въпреки това взимам биотин, добре се отразява цялостно. Само че внимавайте с него. Някъде бях чела, че е ъмм не антагонист, ами как е думата...? Прекалено много биотин изчерпва желязото, а също сваля и б6 (което потвърждава мита за биотиненото акне). Както б12 сваля желязото примерно, така и биотинът. Но нека медицинските лица в темата потвърдят.

Аз се включвам с първи наченки на следродилен косопад. Малко е, нооооо мисля, че има някаква аномалия. Заредила съм се с голям арсенал продукти и витамини, затягам колана и дано мине бързо.

# 730
  • Мнения: 39 746
Биотинът помага за нови растежи според мен и да, мустакът също расте двойно по-бързо и буйно. И по краката. И .... навсякъде.
Пу- пу, не съм забелязала такова нещо при мен.

# 731
  • Мнения: 2 635
Аз забелязвам дори на миглите. Става дума за 2500-5000 микрограма на ден.

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 610
Reason, на колко години си?
На 39 Relaxed

Reason, каква мезотерапия ти препоръча и колко курса?
Не знаех, че има различни видове мезотерапия. Thinking
Сега тепърва ще чета какво е и как действа.
Иначе първите 4 процедури ще са през седмица и после през месец.
Аз нямах ефект от мезотерапиите, само ми надупчиха главата и хвърлих едни безумни пари на вятъра

# 733
  • Мнения: 621
Чували ли сте за вампирската терапия против косопад? Чувам много добри отзиви. Тя по принцип е и за лице, но и на скалпа на гшавата се прави за стимулиране растежа на нови коси.

# 734
  • Мнения: 23 419
Чували ли сте за вампирската терапия против косопад? Чувам много добри отзиви. Тя по принцип е и за лице, но и на скалпа на гшавата се прави за стимулиране растежа на нови коси.
Прави се за много неща по тялото-проблем с венците, стави, сухожилия.

Общи условия

Активация на акаунт