Бременни кърмачки?

  • 39 412
  • 617
  •   1
Отговори
# 60
  • Германия
  • Мнения: 8 104
И аз като dalala си имам едно ревнивче у дома. Не искам да го отбивам насила, защото си мисля, че достатъчно е изтърпял досега (ранно тръгване на ясла, трудно начало на кърменето с адски колики) Единственото, което на мен лично ми тежи е, че понякога се будят едновременно нощем и тогава единият трябва да чака за сметка на другия.  Мартин като по-гръмогласен печели битката, но пък като му кажа, да пусне и да продължи да спи го прави. Исках да му дам увереност, че не губи нищо с появата на бебето. Оставила съм на него да му писне от `маматита` и да се откаже сам.

# 61
  • Мнения: 4 242
dalala, pepelyashka , искрено се надявам епизода с ревността да го пропуснем  Praynig че малко се плаша, но знам че и през това ще минем ако трябва. А и с кърмене или без, ревност винаги е вероятно да има.
За нощното будене си мисля, Ива ще е спряла да се буди нощем вече повече от година когато дойде бебето, но ако то заплаче дали няма да я събужда? При всички положения няма да я отделям в детска стая, малка е според мен за това а и ще бъде грубо предвид обстоятелствата. Не знам и как ще реагира като види  че бебето спи с мен, тъй като това ще е положението, от опит знам че само така се наспиваме всички, но дали тя няма да поиска да се върне до мен? Сега е горда и щастлива че си спи в нейното легло, понякога нощем идва и се гушва до мен, но после си отива на мястото (леглото и е близо до спалнята), само че мисля че тогава ще спя на сандвич. В което няма нищо кой знае колко лошо, особено щом свиквам с мисълта за това от сега Mr. Green

# 62
  • Мнения: 485
Благодаря ви за отговорите, момичета. Мери, basilisk, написаното от вас до голяма степен съвпада с това, което чувствам и аз. Но все пак явно вашите деца не са толкова пристрастени, или пък просто са по-големи и е по-лесно да се разбереш с тях. Андрей виси на гърдата по един час, буди се през нощта, през деня също, причинява ми болка когато суче на празни обороти...  Tired Не знам колко мога да издържа така. Реших да не взимам никакви решения през лятото, пък септември ще видим.

# 63
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Мери, сега, след като вече приключи този ревнив период, нещата са доста по-спокойни. Преди ако се събудеше нощем и видеше, че кърмя Митко, наставаха страхотни ревове и крясъци и т.н., всъщност това се случваше по всяко време де, не само нощем, ама нощем прави едно особено впечатление  Grinning Сега дори сама ми обяснява, че Митко иска ам, като го види, че е нещо нервен или плачка, а нощем в повечето случаи продължава да спи, след като се събуди и види, че го кърмя. Ние може би сме от късметлиите, при които нощем рядко се будят двамата едновременно. Е, случва се, ама рядко. По-скоро, вече редовен номер на щерката е рано, рано сутрин да каже "Искам ам" и да ни събуди всички, да цокне и след това да продължи да спи, а малкият не заспива наново, а започва да си играе и така и ние сме до там със съня, ама какво да се прави....

# 64
  • Мнения: 4 242
Duol , правилно, каквото сабя покаже! И дано се успокоят нещата при вас!
dalala искреносе надявам и разчитам на това, че Ива ще е минала 3 годинки и ще е по- разбираща и разумна Rolling Eyes

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте, ето ме във вашите редици  Hug
Малко ме е страх от това, което ме чака, защото и моето момче е много ревниво...
Засега няма никакво намерение да намали поне цокането (4-5пъти на ден), затова се чудя дали да не почна да пия витамини...

# 66
  • Мнения: 485
Честито, OLYMPIAbouquet Чудесна новина!

# 67
  • Мнения: 7 091
Olimpia, ЧЕСТИТО!!!
Аз се оказа, че не съм за тук  Confused

# 68
  • Мнения: 4 242
OLYMPIA честито, лека и безпроблемна!  Hug Видя ли че се получи, а сега спокойно всичко ще се нареди!

Tandoori скоро мила, убедена съм че ще се похвалиш!   bouquet

Аз и в тандемското кърмене ще питам, но и тук. Как постъпихте със спането, или по- скоро аз как да постъпя, искам Ива да си спи с легло до моето (те я отделена вече 7=8 месеца в нейното си легло), но и бебето ще трябва да е до мен, за да не ставам Rolling Eyes Освен да спя на сандвич, едното бебе от едната, другото от другата страна (долепени легла имам предвид), а таткото в девета глуха за неизвестно време.
Сериозно питам, мислих за легло на два етажа, но ми се струва неразумно бебето да спи "захлупено" от горно легло, няма да има въздух един вид. Thinking
Дайте мнения и идеи Hug

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 03:19 от Мери

# 69
  • Мнения: 7 091
Tandoori скоро мила, убедена съм че ще се похвалиш!   bouquet

Ами този път за разлика от предните 2 не беше планирано Simple Smile ,така че ни бяха смесени чувствата по въпроса, но бяхме казали, че каквото трябва, това ще стане и явно не ни е било писано сега Simple Smile Може би е за добро  Peace  bouquet

# 70
  • Мнения: 4 242
Разбира се че е за добро, нали "всяко зло, за добро!" Господ си знае работата!  bouquet

# 71
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мери, ти немски знаеш ли, или да ти преведа набързо едно материалче за тандемското кърмене и подготовката на каката Party

# 72
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
... затова се чудя дали да не почна да пия витамини...

Ако ти се пият, пий, но съвсем не са задължителни. И аз в началото на бременността също се бях стреснала и започнах да пия Матерна, но след първата седмица, две я спрях, защото започнах да качвам много бързо кила. Първата бременност така я пих през цялата бременност и още си нося 10кг от нея. Та, така през втората реших, че няма да пия витамини, но пък се хранех много здравословно, с много плодове и зеленчуци и месо, абе всичко. Дъщеря ми се кърми през цялата бременност и бебето се роди 3800гр.

# 73
  • Мнения: 4 242
Мери, ти немски знаеш ли, или да ти преведа набързо едно материалче за тандемското кърмене и подготовката на каката Party

Не знам, ще съм много благодарна на помощ! Hug

# 74
  • Мнения: 485
Мери, ти немски знаеш ли, или да ти преведа набързо едно материалче за тандемското кърмене и подготовката на каката Party

Не знам, ще съм много благодарна на помощ! Hug

Може би няма да стигна до тандемско кърмене, но и аз бих прочела с интерес  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт