Бременни кърмачки?

  • 39 456
  • 617
  •   1
Отговори
# 75
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте и от мен!
От доста време чета, но все не оставаше време да се включа с няколко реда. В отбора на бременните кърмачки съм. И мен като при Мери страшно ме болят зърната при сукане. Това е и една от причините да искам да отбия бъдещата кака. Вече почти три месеца опитите ми са почти неуспешни. Все пак успях да намаля кърменията от безброй на 4-5. Суче преди и след сън само. Но откакто отидохме на море ситуацията се върна в начална точка. Мисля обаче, че са последните зъби, затова увеличи рязко кърменията. Другата седмица тръгва и на ясла, не знам и от тази промяна какво да очаквам. Толкова много въпроси се блъскат в главата ми. Бу казва, че към 5-6 месец повечето сами се отбиват. Дано! Чувствам се уморена понякога, а тя точно тогава иска да суче. Септември ще се върна и на работа и тогава съвсем нямам да имам време и нерви.
Обещавам да бъда по дисциплинирана и редовно да пиша в темичката, така няма да обърквам и вас с въпросите и вълненията си.
Лека вечер!

# 76
  • София
  • Мнения: 293
Честито на всички нови попълнения в темата!

Мери, и при нас положението със спането беше подобно - каката (която още беше само проекто-кака Wink ) спеше отделно, но се будеше и я взимах при нас. Постепенно с напредването на бременността буденето намаля, както и желанието й да спи при мен. Не забравяй, че и двете ви очаква още много време и така каката ще има време да се подготви за бебето, а също и да порасне още.
В момента нашата кака си спи на легло, долепено до спалнята, а ние с бебето спим заедно. Когато ходим при едната баба, няма отделно детско легло и тогава се гушкаме всички заедно. Аз отначало се притеснявах, че двамата ще се будят един друг заради теснотията, но се оказа, че спим успешно. Последния път даже двамата спаха един до друг.

# 77
  • Мнения: 4 242
milenaire благодаря за отговора, звучиш ми доста успокоително!  Hug

Момичета мисля че кърмата ми спря или спира Rolling Eyes, докато беше в изобилие известно време сега не мога и капка да изцедя или по скоро я цедя с мъка. Ива си замърси оченцето онзи ден и аз веднага посегнах за капка кърма, обаче изцедих само гъста коластра, направо лепкав крем. Питам Ива като суче (вече само 3-4-5 пъти на ден) "има ли млекце Иве" , тя клати положително глава всеки път, а ако пусне ненадейно гърдата виждам зърното в мляко или коластра, явно успява да си изкара нещичко, но едва ли е много.
Иначе зърната почти не ме болят вече около седмица, така се живее вече  Crazy

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мери, и при мен ситуацията е подобна с кърмата. Аз нищо не мога да изцедя, обаче Мартина явно все още успява да изсуче нещо. Сменя ги през две секунди, виси по 40-50 мин, но зърната все още ме болят.

# 79
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Обещаното за Мери, накратко какво съветва ЛЛЛ-консултантката една тукашна майка по въпроса как да се справи с кърменето и занимание с по-голямо дете:

""Може да е трудно с две деца с малка възрастова разлика, но може и да няма големи проблеми. При това кърменето е малка грижа.
Започни четири до шест седмици преди раждането, да подготвяш големия си син, че скоро ще се появи братче / сестриче.
За тази цел на мен лично ми харесва книгата „Аз искам да имам братче/сестриче“ от Астрид Линдгрен.
.....(тук се препоръчва още една книга, на немски е, ако има интерес ще добавя данните)
Още съвети за времето след раждането:
  • подари на по-голямото дете една кукла (или кажи, че бебето му я подарява) за която то може да се грижи и кърми.Освен това можеш да въвлечеш голямото дете в грижите по бебето, да ти подава пампи, кремче и т.н. Важното е голямото дете да се чувства важно и по-малко пренебрегнато заради бебето.
  • Позволи му да бъде и то малко, т.е. бебе. И когато новороденото спи, го носи и гушкай достатъчно. Често казваният коментар „Ти вече си голям“ води при някои деца точно до противното на това, което се иска да се постигне; защото именно „голям“ може да означава за тях, че не са толкова важни. За родителите естествено не е така, но децата имат други възприятия.
  • Използвай кърпа за носене/слинг. С бебе в слинга имаш винаги една свободна ръка за по-голямото дете. Така майката може да занимава голямото дете и същевременно да откликне на нуждите за близост и телесен контакт на новороденото. Бебето присъства навсякъде и най-вероятно спи, така се освобождава време за по-голямото дете.
  • Много майки превръщат времето за кърмене в час за гушкане и четене на книги на по-голямото дете. С малко тренировки, може с едната ръка да се държи кърмачето, а с другата ръка да се гушка по-голямото дете с книжка или друга занимавка. Голямото дете може да държи книгата така, че майката да му чете или да разглеждат заедно картинки; като детето има важната задача да прелиства страниците.
  • За някои деца може да се направи една „кърмаческа кутия“ в която да са събрани листа за апликиране, книжка за оцветяване и специални моливи, мъниста за нанизване на гривничка, кола и т.н в зависимост от предпочитанията на детето. Тази кутия да се използва за игра само по време на кърмене на бебето.
  • По време на път най-оптимално е комбинацията бъги  (в него детето и покупките)
    и кърпа/слинг за бебето.
""""


Горните препоръки не ги знаех, но повечето от тях са ежедневие, напр. давам на Мартин да залепя памперса; книги не сме чели и разглеждали по време на кърмене, но пък редим пъзели или караме коли и влакчета (не съм и подозирала, че с една свободна ръка мога да върша толкова неща).








# 80
  • Мнения: 4 242
Много ти благодаря за труда!  Hug
Определено идеите са хубави и полезни и ще се възползвам. Ива е свикнала вниманието ми да е насочено само към нея и от сега опитвам да я уча да се занимава и сама понякога, да видим до къде ще я докарам  Thinking

А за разпределението при спане някой друг няма, ли да сподели мнение и опит?

# 81
  • София
  • Мнения: 6 340
pepelyashka, мерси много за извадката   bouquet, намерих полезни неща за мен в нея. Емко от доста време си играе и занимава сам, но може би в началото ще трябва да внимавам да не се чувства пренебрегнат. А за това
Позволи му да бъде и то малко, т.е. бебе. И когато новороденото спи, го носи и гушкай достатъчно. Често казваният коментар „Ти вече си голям“ води при някои деца точно до противното на това, което се иска да се постигне; защото именно „голям“ може да означава за тях, че не са толкова важни. За родителите естествено не е така, но децата имат други възприятия.
изобщо не се бях сещала.

# 82
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Ами и аз късно го открих това, сега нося и Мартин в слинг (добре, че е лек) и той се кефи, че може да бъде като Фабиан Mr. Green

# 83
  • София
  • Мнения: 6 340
Аз пък слинг изобщо не съм ползвала с Емко, майка ми уши един, но вече беше студено, а и той беше по-голям. Но сега с бебо може би ще пробвам за разходките до парка.

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Аз мога ли да ви кажа, че сте бременни наужкимMr. Green

# 85
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Абе мислех си, че има нещо такова, ама ей на, излезе то наявя.  hahaha Бременни кърмачки, дъра-бъра Mr. Green Какво ли ще да е тогава това в корема ми, явно и с очите не съм наред като ходя на ехограф и го виждам. Да взема на очен да ида, вместо на гинеколог Mr. Green


Пепеляшке
, и аз благодаря за инфото, наистина е полезно.

Мартина засега е уж самостоятелна, даже когато реша да отида до нея в стаята й, доста често ме гони. Другата седмица тръгва на ясли, не знам как ще й се отрази промяната.

Мери, за спането-изчаквам да отмине стреса с яслите и ще отделяме Мартина в нейната стая да си спи. Сега спи в спалнята, в кошарата си. Но тя спи там от раждането си, вече почти не се буди нощем за цица, така че трудно мога да ти дам съвет.

# 86
  • Мнения: 4 242
Абе мислех си, че има нещо такова, ама ей на, излезе то наявя.  hahaha Бременни кърмачки, дъра-бъра Mr. Green Какво ли ще да е тогава това в корема ми...
Как какво, мнимо кръвотечение- мнима бременност, демек сме малко бременни  Joy

Пък за спането реших за сега да остане така, Ива на ново голямо легло (половинката на двуетажно, горния етаж ще добавим когато бебето стане на 2г ) долепено до спалнята а бебето между нас с таткото, че ме е страх ако Ива се претърколи нощем при мен да не смачка бебето.

# 87
  • София
  • Мнения: 293
Мери, този вариант за спане звучи супер. Всички заедно, а хем ще ви е и широко. Peace

# 88
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Абе мислех си, че има нещо такова, ама ей на, излезе то наявя.  hahaha Бременни кърмачки, дъра-бъра Mr. Green Какво ли ще да е тогава това в корема ми...
Как какво, мнимо кръвотечение- мнима бременност, демек сме малко бременни  Joy

Пък за спането реших за сега да остане така, Ива на ново голямо легло (половинката на двуетажно, горния етаж ще добавим когато бебето стане на 2г ) долепено до спалнята а бебето между нас с таткото, че ме е страх ако Ива се претърколи нощем при мен да не смачка бебето.

Точно така е при нас, аз опитах за известно време да спя с бебето на горния етаж, а Мартиновците се ширеха на долното тройно, но ми стана прекалено много качване и слизане нощем и се върнах на старото положение; така само се въртя наляво надясно и кърмачетата се самообослужват.

# 89
  • Мнения: 4 242
pepelyashka точно това мисля и аз, ако Ива започне да се буди от бебето, неминуемо ще иска и да суче, аз само ще се завъртам към желаещото бебе  Mr. Green.
А ако двете деца искат едновременно няма да мога да спя кърмейки нали  Crossing Arms , ще ми трябва удобна поза за захващане и на двете  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт