Избор на вино # 2

  • 29 685
  • 399
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 511
А преди бяха доста модерни…
Ако не се лъжа преди 12-13 години ги бяха хванали, че правят виното от стафиди внос от Сърбия.

# 211
  • Мнения: 25 603
Някой пил ли е това розе? И изобщо нещо на тази изба, че не я бях чувала досега, а ми го препоръчаха в един магазин.

# 212
  • Мнения: 6 697
Тази година за празниците ние сме дежурни на напитките . Това ни се падна от рганизацията. Имам в къщи една бутилка Burgozone Pinot Noir . Но само една . Вчера видях в едно магазинче червени, бели и розови вина на същата изба и то в големи кутии , т.е. за повече хора. А ние ще сме много хора . Въпроса ми е някой пробвал ли е вината в кутии на тази изба , отговарят ли на качеството на тези в бутилки и да купувам ли от тях или да се концентрирам на друга фирма. В това магазинче имаше само в кутии.

# 213
  • София
  • Мнения: 1 973
Привет, радвам се да видя темата ни е жива Wine Glass
Горещо препоръчвам на хората в България, да потърсят вината на Виа Антика.
Специално Via Antica Cepage – Мерло, Сира и Каберне Совиньон Cask Aged, която реколта намерите.

Много добра бутикова изба, страхотно качество. Има и отлежали в дъб вина, има и червени отлежали без контакт с дъб. Не се намират лесно, но си заслужават. Препоръчвам за празниците. Wine Glass

# 214
  • Мнения: 10 604
.... Имам в къщи една бутилка Burgozone Pinot Noir . Но само една . Вчера видях в едно магазинче червени, бели и розови вина на същата изба и то в големи кутии , т.е. за повече хора. А ние ще сме много хора . Въпроса ми е някой пробвал ли е вината в кутии на тази изба , отговарят ли на качеството на тези в бутилки и да купувам ли от тях или да се концентрирам на друга фирма. В това магазинче имаше само в кутии.
Пила съм веднъж розето им - ужасен спиртен вкус, опияних се от една чаша.
Ако искаш тетрапак, по-добре Меди Вали или някое италианско/испанско от   Casa Vino.
В магазините VLP има евтини италиански вина, които са по-добри от евтините български.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 973
Тази година за празниците ние сме дежурни на напитките . Това ни се падна от рганизацията. Имам в къщи една бутилка Burgozone Pinot Noir . Но само една . Вчера видях в едно магазинче червени, бели и розови вина на същата изба и то в големи кутии , т.е. за повече хора. А ние ще сме много хора . Въпроса ми е някой пробвал ли е вината в кутии на тази изба , отговарят ли на качеството на тези в бутилки и да купувам ли от тях или да се концентрирам на друга фирма. В това магазинче имаше само в кутии.

Моята гореща препоръка за бокс е:
Розе от Широка мелнишка лоза и Санджовезе 2021
Скрит текст:

Цената е около 20-22лв - във Фантастико мисля, че ги има.

Друг отличен вариант 2л бокс е: Katarzyna Cheval De Katarzyna /от Cabernet Sauvignon/
Скрит текст:
около 17лв

Също хубав вариант е: Ейнджълс Естейт Розе Ейнджълс Вели 2021 г. - микс от няколко червени сорта.
Скрит текст:
Около 22лв

В касавино има повече избор на хубави бокс розета, като например на страхотната изба Орбелия - Орбелия Розе бленд 5л 2021 - 34лв
Скрит текст:
А също и това чудесно сухо и отлично розе от изба Бендида: Бендида Розе от Рубин 2020 3л - 35лв
Последното на изба Бендида го препоръчвам на тези, които обичат по-сухите и френски тип розета. Преди дни довърших бутилка точно същата реколта 2020 и съм с отлични впечатления.

# 216
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 736
Отзиви за този совиньон блан? https://partydrinks.bg/white-wine-marae-marlborough-sauvignon-blanc-750ml

# 217
  • София
  • Мнения: 1 973
От мен глас ЗА Hands Plus1 Особено ако търсите тънко, свежо, леко вино.

# 218
  • Мнения: 511
Това не е лошо

# 219
  • София
  • Мнения: 1 973
Скрит текст:
MarianaP - Откъде е закупен този Пинотаж? Обичам го този сорт и винаги съм любопитен за него.

# 220
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 736
От мен глас ЗА Hands Plus1 Особено ако търсите тънко, свежо, леко вино.
Благодаря. Такова търся, да. Simple Smile

# 221
  • Мнения: 2 114
Много ми хареса това вино на Старосел.
https://avanti-bg.com/produkt/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1% … D1%89%D0%B5-0-75/

И търся тяхно мерло в тетрапак. Също много ми хареса, но ми казаха, че от март не са получавали.

# 222
  • София
  • Мнения: 3 167
На Старосел вината предлагани в тетрапак,  бяха много добри и на отлична цена в Аванти. За съжаление нещо изчезнаха.
Аз харесвам вината на Бургозоне тетрапак, но вкусове различни.

# 223
  • Мнения: 6 697
Само Африканското е червено. Иначе ми предлагате все бяло и розе .

# 224
  • Мнения: 511
Скрит текст:
MarianaP - Откъде е закупен този Пинотаж? Обичам го този сорт и винаги съм любопитен за него.

От физически магазин на пазара Димитър Петков. Предполагам по магазините за алкохол и цигари го има. Сега като потърсих го виждам тук. Даже е по-евтино. Аз го взимам за 25,50
https://nokovandson.com/vino/wine-import/new-world/africa/africa … ml-pinotazh-sinso
В заглавието пише, че е 3 л и предполагам е толкова, съдейки по цената, ама бих попитала преди поръчка 😬

Общи условия

Активация на акаунт