Тема 9 - Февруарски мами 2022 г. 🤰

  • 27 215
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 037
Също докато хапва, ако заспи, размърдай крачето, ушето и т.н. да я разбудиш. Ако съвсем заспи, тогава може да разсъблечеш да смениш памперса. Или да уригнеш. Това всичко, ако заспи преди да е яла достатъчно и още има жълтеница. Като събере сили няма да има нужда.

# 16
  • Мнения: 981
Преди малко със смяна на памперс беше, сега след около час ще търся друг начин. Дори и да ни задържат още ден ще го преживея, ама да не са повече...

# 17
  • Мнения: 739
При раждането на сина ми му бяха открили на третия ден жълтеница. То доколкото знам всички бебчета го минават, някои по-леко, при други е в повече стойността на билирубин. Него така го поизпекоха два пъти и се наложи да ни оставят за още 2 дни. Но за мен беше важно да я преминем там в болницата, че ми беше по-сигурно така, за да не се притеснявам вкъщи, ако нещо стане. Така, че спокойно, ще мине и на Ния. Бяха ми казали да я кърмя по-често и да предлагам водичка, че да премине по-бързо.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 408
Нинче, ще ви изпишат скоро. Най-много още 2 дни да постоите. Не се тревожи, нали ако ви оставят, ще е за да може бебката да е добре и в идеално състояние на изписването. Всичко ще е наред❤ често се случва

# 19
  • Мнения: 786
Към мамите, които имат нагласа да кърмят- мислите ли да давате биберон? От една страна чета, че поне първите месеци не е добре да се дава, от друга мои познати даваха и нямаха проблеми с кръвното.

Нина, пожелавам ти бързо да ви изпишат!

# 20
  • Мнения: 457
Към мамите, които имат нагласа да кърмят- мислите ли да давате биберон? От една страна чета, че поне първите месеци не е добре да се дава, от друга мои познати даваха и нямаха проблеми с кръвното.

Нина, пожелавам ти бързо да ви изпишат!
Не знам дали ще давам биберон. Купила съм, но ще видя как ще тръгнат нещата. Ако бебето не иска, няма да го бутам насила.
Първото ми дете беше с биберон много дълго време, веднага след изписването до не помня кога. Кърмен е повече от 9 месеца и определено биберона не пречеше.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 408
Взела съм бибки, ама ако не иска няма да насилвам.
Моите деца и двете мега трудно отказаха бибата, някъде след 2г възраст със сигурност. 🙄 Ще видим тук как ще е. Първолак с биба няма😁
Иначе шише със сигурност ще използва - аз държа на водата, дори и да е кърмено детето

# 22
  • Мнения: 2 352
Днес бях на тонове и си припомних защо толкова ги мразих. Наложи се 3 пъти да се връщам. На бебето му се спи и това е... Иначе последните бяха добри.
Аз на дъщеря ми исках да пробутам биберон, за да не си смуче пръст. Смених 4-5 вида,но нито един не искаше. Смучи си палеца до 1г и за щастие много лесно се отказа. Вода със сигурност и аз ще предлагам.
Ако се предлага често гърда, вместо постоянно да се пробутва биберона, не мисля че ще има някакъв проблем. Особено вечерно време е важно да има няколко кърмения.

# 23
  • Мнения: 204
Някоя от вече раждалите дами има ли опит със започване на деветия месец без никакви контракции и разкритие, и това дали означава, че бебенцето ще си постои до края май май? Понеже ще раждам в Пловдив, но не съм от града и се чудя кога да се ориентирам натам, да съм си по-близо до болницата все пак. Вече съм 36+5, док днес ми направи вагинален преглед и каза, че нямам и половин см разкритие, на тоновете никакви контракции..

# 24
  • Мнения: 1 037
Планирам да не давам. Не заради кърменето, а ме ужасява моментът с отказването после. Иначе баткото ползваше от раждането до 4ти месец, после почна да си чеше венците с него и го махнах тогава (видях удобен момент). Наддаваше си добре. Малкото не е имало биберон, не е имало проблем с това.
За контракции - при първото раждане нямах въобще, родих 8 дни преди термина. При второто имах много от 5-6 месец още, родих 4 дни преди термина. Та не е много свързано според мен.

# 25
  • Мнения: 187
Нинче нас ни изписаха с лека жълтеница и все още я кара, но колко е лека преценяват лекарите там. Така или иначе, ако преценят е по-добре да останете.
Аз не планирах биберон, но малката при силен плач спира да диша и за да не плаче се оказа, че биберона ни е решението като трябва да и правим тоалет или е изнервена.

# 26
  • Мнения: 122
Благодаря за хубавата темичка,Гале! Нека я напълним с много пухкави бебешори.
Моята госпожица си седи на топло и хич не мисли да си излиза 😃. Нямам контракции,нямам дискомфорт, слава Богу дори тоновете й влязоха в норма. Тя върви голяма,вече е около 3.500кг (в 37+3г.с.) и аз сериозно започвам да се притеснявам дали ще успея да го изкарам това дете. Днес разбрах,че ми е нужна консултация с анестезиолог ако искам епидурална упойка. Ще ида на консултация в понеделник,но сега пък се притесних ако реши да излиза уикенда май май ще си е без обезболяване 🙀. А ако другият петък още не съм родила ще ми направят преглед за разкритие да видим как са нещата. Чувала съм,че не е изключение след прегледа да започне раждане.
Аз мисля да използвам биберон,дори ще й взема за родилното. Но ако тя отказва,няма да я насилвам.

# 27
  • Мнения: 1 037
По-добре е да се направи консултация с анестезиолог. Но на мен са ми слагали упойка без консултация. Нямам алергии към лекарства, но имам друга алергия.

# 28
  • Мнения: 122
По-добре е да се направи консултация с анестезиолог. Но на мен са ми слагали упойка без консултация. Нямам алергии към лекарства, но имам друга алергия.
О да, задължително ще направя,но чак в понеделник ще има как. Доктора каза,че при нормално раждане без консултация ще ми откажат упойка. Сега при секцио, особено ако е по спешност е друго предполагам. Аз също нямам алергии към нищо или поне не са ми известни . Но и никога не съм била обезболявана,та не знам как ще съм с упойките.

# 29
  • Мнения: 1 037
Аз бях с нормално раждане, но реших, че искам упойка чак на 7см разкритие, преди това мислех да раждам без. Сложиха ми. Но очевидно не навсякъде правят така.

Общи условия

Активация на акаунт