Тема 9 - Февруарски мами 2022 г. 🤰

  • 27 225
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 352
Моето секцио беше по спешност и консултацията протече с въпроса дали ми е известно да имам алергии. Това докато се качвам на операционната маса Grinning

# 31
  • Мнения: 786
Днес бях на тонове и си припомних защо толкова ги мразих. Наложи се 3 пъти да се връщам. На бебето му се спи и това е... Иначе последните бяха добри.
Ако на бебето му се спи по време на тонове, помага да хванеш с двете длани отстрани корема и целия да го раздвижиш плавно, това ми го показа акушерката.

yana_rr, в 36 г.с. нямах контракции, в 37ма засякоха такива, май не е показателно.

За биберона май и аз клоня да предложа и да взема и за родилното.

# 32
  • Мнения: 2 352
Акушерката беше при мен през цялото време, на няколко пъти се мъчи да го събуди. Бута ми корема, друса го, ръчка го обаче файда нямаше. Ходих на разходка и хапнах малко шоколад, тогава се събуди.

# 33
  • Мнения: 759
Днес и аз бях на едни ужасни дълги тонове, че не се спираше бебето и постоянно се губеха, а не бях яла нищо преди това. Тъкмо мислех да се оплаквам на доктора, че вчера почти не се мърдаше и едва го карах от време на време да ми дава някой лек ритник като го бутах. Нямаше какво да се оплаквам, там се прави на много буен. До мен имаше момиче със заспало бебе, на нея много и бутаха корема, а при мен акушерката стоя през цялото време и търсеше тоновете, много пъти трябваше да слага гелче, а тъкмо като ги хванеше и се виждаше една вълна по корема ми как се премества и пак изчезваха, така го гони през цялото време, жал ми беше за жената. Но поне вече не са чак толкова високи, то и моят пулс е спаднал, така че и това си влезе в норма. Иначе в 35+5 излезна 3150гр. Обаче на последните прегледи главата му все е встрани и седи косо и ако продължава така може и да не ни се размине операцията, но след 2 седмици ще видим. Както бях на границата да раждам скоро с тези контракции, така вече са по-спокойни нещата и за сега ще си стои още известно време. Няколко дни почивах активно и днес почти нямам контракции и вчера имах малко повече следобед и вечерта, но като цяло бяха по-рядко. Така че за сега съм доволна как се движат нещата, въпреки че ми се ражда вече, защото тежи, но пък и ми се иска да стигнем до 38+ седмица, а за сега това изглежда възможно.

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте, не съм се включвала до сега. Терминът ми беше за 04.03, изтеглиха го на 27.02 още рано, рано. С превия съм, бебето върви голямо. Налага се да го вадят в началото на февруари. Все повече се спичам.
Първото родих нормално. Беше леко и лесно раждане, макар и без упойка. Първото си дете родих 3.750, 52см. Това сега върви по-голямо и ми е притеснено. Има ли някоя мама с гестационен диабет? Мисля си, че може би е възможно да съм с такъв...
Поздрави, момичета.

# 35
  • Мнения: 283
След 6 седмици  най-накрая отидох на преглед. Дадоха ми документите за раждане. Бебка в 36г.с. е 2730гр. Пуснах микробиология, но ми изписаха свещичка заради обилно бяло течение. Някоя друга мама с такова и повод за притеснение ли е? Ще пускам броене на левкоцити, защото са доста завишени, но се надявам да се размина без антибиотици. От другата седмица почвам тонове най-накрая.

# 36
  • Мнения: 739
Аз мисля да пусна пак една микробиология в сряда, като съм на ЖК, че последната ми беше 29.12.21. Беше чиста, нямам някакво силно течение, нормално течение, както беше в предните месеци. Искам да имам по-пресни резултати за болницата, че не знам дали, ще ми приемат тези от декември.

# 37
  • София
  • Мнения: 529
Благодаря за новата темичка и честито бебе Михаела! Да е много здрава и с късмет да расте!
Аз миналата бременност не разбрах какво са контракции. Сега имах много в 8ми и началото на 9ти месец, но се поуспокоиха нещата сякаш и в момента в 37+5 почти нямам. И разкритие също нямам, въпреки че шийката е узряла. Та си чакаме и толкова Simple Smile

Добре дошла на Станислава! Аз също се водех превия докъм 33та седмица и после се измести плацентата - в 36та стана на 0.5см от канала, после на 1.5см и се разминах със секциото, така че изчакай, особено ако нямаш кървене.

# 38
  • Мнения: 3 846
Само да ви кажа, че моя позната роди днес - бебето тежи 3800, естествено раждане. Каза, че има 1-2 външни шева само, така че всичко ок. Това за тези, които се притесняват от големи бебета.

# 39
  • Мнения: 433
9 месеца, 9 тема, бебе номер 9... Любимата ми гривна!
Чуството не може да се опише. Днес в 39+3 се роди нашият син Валентин с размери 3450гр и 51 см.

# 40
  • Мнения: 3 846
Честито! Много здрав и да ви радва! Бързо възстановяване!

# 41
  • София
  • Мнения: 1 408
Ееееее честито, Бубенце! Да е жив и здрав първия момък в нашата темичка!🥰💙

# 42
  • Мнения: 217
Честитооо, първото момченце в групата, стабилен мъжага💙
Много щастие ви желая💙

# 43
  • Мнения: 981
Честита радост! Да е здрав и послушен.
Бързо възстановяване и скоро всички в къщи! Blue Heart

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Бубенце, честита радост! Blue Heart Да е жив и здрав Валентин!
Вече си имаме първото момченце в групата...юхууу Blush

Общи условия

Активация на акаунт