Октомврийски бебета 2022

  • 29 960
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 370
Аз ще се следя в Майчин дом. Моето семейство видя само хубаво от служителите на тази болница и ни спечелиха за цял живот. Моята сестра роди преди 3г там, преди 5 майка ми бе оперирана от щитовидна, а аз преди 9 месеца - извънматочната.  Не е хотел но даже не смея да си помисля за друго място.

# 46
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! И аз се включвам плахичко. Миналата година мисед аборт месец март. Този месец на 24.01 видях двете чертички, после и два кръвни за потвърждения да проверя дали ЧХГ се удвоява през 48 часа. Вчера малко се попритесних и бягах до спешния в Майчин Дом, защото ми зацапа на хартията леко. Прегледаха ме на коремен - 7,8мм сакче с жълтъчно мехурче в 5 седмица и 2 дни - което отговаря на дните, изписаха ми витанини и утрогестан и си чакам прегледа в събота. Днес слава богу зацапване няма. Нямам никакви симптоми, но предполагам това може да е и напълно нормално. Термин според приложението ми: 2-ри октовмри

# 47
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета! И аз се включвам плахичко. Миналата година мисед аборт месец март. Този месец на 24.01 видях двете чертички, после и два кръвни за потвърждения да проверя дали ЧХГ се удвоява през 48 часа. Вчера малко се попритесних и бягах до спешния в Майчин Дом, защото ми зацапа на хартията леко. Прегледаха ме на коремен - 7,8мм сакче с жълтъчно мехурче в 5 седмица и 2 дни - което отговаря на дните, изписаха ми витанини и утрогестан и си чакам прегледа в събота. Днес слава богу зацапване няма. Нямам никакви симптоми, но предполагам това може да е и напълно нормално. Термин според приложението ми: 2-ри октовмри

Честито!! Бих искала да попитам все пак това зацапване проблем ли е или е съвсем нормално, но вие за всеки случай сте отишли в смешното ?

# 48
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! И аз се включвам плахичко. Миналата година мисед аборт месец март. Този месец на 24.01 видях двете чертички, после и два кръвни за потвърждения да проверя дали ЧХГ се удвоява през 48 часа. Вчера малко се попритесних и бягах до спешния в Майчин Дом, защото ми зацапа на хартията леко. Прегледаха ме на коремен - 7,8мм сакче с жълтъчно мехурче в 5 седмица и 2 дни - което отговаря на дните, изписаха ми витанини и утрогестан и си чакам прегледа в събота. Днес слава богу зацапване няма. Нямам никакви симптоми, но предполагам това може да е и напълно нормално. Термин според приложението ми: 2-ри октовмри

Честито!! Бих искала да попитам все пак това зацапване проблем ли е или е съвсем нормално, но вие за всеки случай сте отишли в смешното ?

Благодаря! Казаха ми, че често се случва в начална бременност. Въпреки това изписаха препарат за всеки случай. Мое мнение и съвет при всякакво кървене/зацапване - веднага на преглед. Може да е напълно нормално, но понякога не е.

# 49
  • Мнения: 400
Момичета и моя преглед мина. Всичко е чудесно, видя се плодно сакче 16мм, жълтъчно мехурче, видя къде се заформя ембриона и леки пулсации❤️ Сакчето отговаря на 6+2 г.с но каза че неговите размери са малко неточни и е по-важно после самият ембрион как върви. След две седмици пак съ  на преглед, а дотогава ще пусна изследвания на витамини.

# 50
  • Мнения: 20
Момичета и моя преглед мина. Всичко е чудесно, видя се плодно сакче 16мм, жълтъчно мехурче, видя къде се заформя ембриона и леки пулсации❤️ Сакчето отговаря на 6+2 г.с но каза че неговите размери са малко неточни и е по-важно после самият ембрион как върви. След две седмици пак съ  на преглед, а дотогава ще пусна изследвания на витамини.
Честито! Как протича първият преглед?

# 51
  • Мнения: 400
Ама ние с тази лекарка се познаваме от много време и е запозната със случая ми, чв имам предишна операция и т.н
Като отидох и разказах, че съм разбрала рано, че имам кръвен тест и ме оита колко е било ЧХГ. Пита ме какви оплаквания имам, каза са пия фолиева киселина ( аз пия от септември). Прегледа ме с вагинален ехограф и каза какво вижда. Simple Smile Каза че от левия яйчник съм забременяла, чв се вижда жълтото тяло. Обсъдихме резултстите и от хормоните на щитовидната. Препоръча да си изследвам витамините и след 2 седмици пак на преглед като тогава вече ще съм си при моя лекар.

# 52
  • Мнения: 108
Можеш да видиш Д-р Максим Клисурски, преди преглеждаше в 27 ДКЦ. При него си следих първата бременност. Аз съм много доволна от него, преглежда и в Майчин дом.

Tap-tarap, на мен последно ми дойде на 1 януари.

Тъй като ми е първа бременност нямам идея къде да се следя. Дали може да ми препоръчате лекар за София и по точно някъде около Люлин или съседните квартали?

Честитоооо!!! Успех и до финал! Мога ли да ви попитам за последния ви цикъл за да се орентирам за датата на термина.

# 53
  • Мнения: 481
Здравейте, включих се в септемврийската група, но след изчислен термин на 12.10, влизам тук. На 8.02 сме на преглед, би трябвало да съм в 6 г.с. . Първа много желана бременност е и се надявам всичко да е наред и да се види на прегледа! Нямам търпение вече, едва ще го дочакам

# 54
  • Мнения: 370
Успех!!! ❤❤

# 55
  • Мнения: 35
Здравей и успех ❤ Имам един въпрос за изчисляването на седмиците и кога в коя седмица сме, защото нещо се обърках. Терминът ми е на 8-ми октомври ( според приложение), на 8.02 ( когато пишеш, че си на преглед) казваш, че би трябвало да си в 6 г.с., а на мен ми го дава, че тогава ще съм 5+3. Таа 5+3 - 6та г.с. ли е?
Извинете невежеството ми, но нещо не схващам. 😅
Здравейте, включих се в септемврийската група, но след изчислен термин на 12.10, влизам тук. На 8.02 сме на преглед, би трябвало да съм в 6 г.с. . Първа много желана бременност е и се надявам всичко да е наред и да се види на прегледа! Нямам търпение вече, едва ще го дочакам

# 56
  • Мнения: 20
Здравей и успех ❤ Имам един въпрос за изчисляването на седмиците и кога в коя седмица сме, защото нещо се обърках. Терминът ми е на 8-ми октомври ( според приложение), на 8.02 ( когато пишеш, че си на преглед) казваш, че би трябвало да си в 6 г.с., а на мен ми го дава, че тогава ще съм 5+3. Таа 5+3 - 6та г.с. ли е?
Извинете невежеството ми, но нещо не схващам. 😅
Здравейте, включих се в септемврийската група, но след изчислен термин на 12.10, влизам тук. На 8.02 сме на преглед, би трябвало да съм в 6 г.с. . Първа много желана бременност е и се надявам всичко да е наред и да се види на прегледа! Нямам търпение вече, едва ще го дочакам

Здравей, объркано беше и за мен в началото. Това означава, че караш шестата седмица. В момента в който ти изпише 6 г.с значи вече си я минала и почваш седмата 😉

# 57
  • Мнения: 35
Ейй много благодаря! Така си мислех и аз, обаче приложението  Pregnancy + си ми дава данни като за 4та седмица в момента, а съм 4+4 днес и оттам ми дойде объркването.

# 58
  • Мнения: 20
Ейй много благодаря! Така си мислех и аз, обаче приложението  Pregnancy + си ми дава данни като за 4та седмица в момента, а съм 4+4 днес и оттам ми дойде объркването.
Иначе и моя термин за сега е 08-ми октомври 😀

# 59
  • Мнения: 400
Ейй много благодаря! Така си мислех и аз, обаче приложението  Pregnancy + си ми дава данни като за 4та седмица в момента, а съм 4+4 днес и оттам ми дойде объркването.
И аз така се обърках,  но ми направи впечатление, че информацията за развитието отговаря на изминалите седмици. Тоест аз като съм 5+4 чета за развитие през 5та седмица, съответно не си ги водя с това коя седмица карам в момента, а според изминалите. Simple Smile Май го написах объркано Grinning

Общи условия

Активация на акаунт