Раждане във II САГБАЛ Шейново (5 тема)

  • 44 620
  • 740
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 348
А аз разбрах 2 часа преди изписването 😅 Ние преди това се ореантирахме по картончето с изследванията (че е възможно да е днес), което оставят в бебешката количка. Едно от момичетата от болницата каза, че ако изследваниятя са ОК те пращат вкъщи. 🤠

# 676
  • Мнения: 61
Колко по-рано ви изписаха, не е ли минимума 5 дни при секцио?

# 677
  • Мнения: 549
Колко по-рано ви изписаха, не е ли минимума 5 дни при секцио?
Моята "съквартирантка" със секцио я изписаха 1 ден ден по-рано. Смятат го, е има 4 дни престой с този ден, който е постъпила за секцио. Ако всичко е наред, го правят и за да освободят места за новите родилки.

# 678
  • Мнения: 2 524
И нас ни изписаха по-рано от очакваното и то за сметка на завършването на целия курс антибиотик на бебето, което много ме озадачи, но... Беше изписан за 5 дни на 12 часа, а го слагаха 3 дни по 2 пъти + 1 прием. Заради това и не занесохме нищо за почерпка, както явно е прието. Просто на мъжа ми не остана никакво време, голямото дете му беше на главата, бяха навън с кучето като им се обадих... Ако бяхме от друг град не виждам как щяхме да се организираме за 2 часа. Хем на изписването си бяхме само ние четиримата и не съм се занимавала с роднини.

# 679
  • Мнения: 2 704
Т.е за нормално раждане колко е престоят? 3 дни знам, че е стандартно навсякъде.

В Тина Киркова нас ни дърбажа 5 дена заради лека жълтеница на детето. Аз исках да си ходя вече, но щом се налага. Ще ми е по-спокойно така, отколкото да ни изпишат предсрочно и с терапия наполовина. Но поне това е гаранция пък, че не задържат пациенти без нужда.

Момичета, при избор на акушерка, какви въпроси задавате, какво осбсъждате при срещата? Аз съм си нахвърлила няколко въпроса, но ме се притеснявам да не изпусна нещо важно.

# 680
  • Мнения: 2 258
Аз бях секцио по спешност. Постъпих понеделник вечерта в 20ч, секциото беше през нощта 2 и 30ч. 3 и 30ч бях в реанимация вече. На сутринта във вторник в 11ч бях раздвижена и се преместих в стаята. И в събота ме изписаха заедно с другите, които бяха родили понеделник през деня, а трябваше в неделя да ме изпишат. И ние сме от друг град, та беше на тагадък всичко, но аз много исках да се прибера. А мъжът ми подготвял украса, балони, питки, чудеса. Пак се бяха справили де Grinning
Може би и аз съм била на границата с 5те нощувки или са ми броили и понеделника като нощувка и затова така Simple Smile но до последно не знаеха ще ме изписват или не и ми казаха в 11ч в събота.

# 681
  • Мнения: 1 247
HappyElli  вас на кой ден ви изписаха и дадоха ли ви картонче с изследвания както на Бенедета? Да имам предвид по какво да се ориентирам

# 682
  • Мнения: 1 348
Орехче, така изглежда картончето:
Отляво е взимана кръв от пръстчето и отдясно са данните, които ще ви дадат да попълните.

Аз съм замазала данните колкото да покажа.
Ще напишете имената на детето, вашите имена, адрес на който ще живее детето и педиатъра. Останалото те го попълват. Доколкото си спомням, това картонче го изпращат в Майчин дом.

# 683
  • Мнения: 1 247
Благодаря 🦋

# 684
  • Мнения: X
На третия след секциото,иначе четвърти от приема.
Такова с кръвчета не са ми давали,знам,че попълвах нещо и казаха,че се обаждат само,ако нещо не е ок.
Мисля е това.

# 685
  • Мнения: 511
Здравейте на всички.
Аз искам да попитам следното.
Ако има някоя мама във родилното.
Бих искала да помоля когато отивате да си вземете бебето да попитате защо и как дават витамин К на новородените.
Каква е целта на този витамин.
Много благодаря.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 713
Не знаете ли? Витамин К е много важен за кръвосъсирването, а новородените на практика нямат изобщо витамин К (не се прехвърля през плацентата) и няма и как да произведат, защото чревната микрофлора още не е развита. Трябва им много малко, доколкото помня, само 1 капка се дава в болницата, но педиатрите препоръчват допълнителна капка от витамина и след изписването.
Но попитайте и на място за Ваше спокойствие.

# 687
  • Мнения: 1 348
На епикризата на всяко дете пише индивидуална препоръка и какво са дали, докато е било в болницата. Ако нещо не е ясно им се обадете.
При мен беше написано малко объркващо, затова им се обадих и се разбрахме.

# 688
  • Мнения: 511
На епикризата на всяко дете пише индивидуална препоръка и какво са дали, докато е било в болницата. Ако нещо не е ясно им се обадете.
При мен беше написано малко объркващо, затова им се обадих и се разбрахме.
Момичета много ви благодаря.
Във епикризата пише само че му е даден този витамин К профилактично.
Не пише дали трябва да се даде още веднъж.
Нито педиатърката ни е съобщила че трябва да се даде пак.
А фатално ли е че тогава педиатърка бивша че не ние уведомила и не е даден витамина втори прием.
Много благодаря

# 689
  • София
  • Мнения: 1 713
Съжалявам, но няма как да кажем.
Знам, че се дава в първите дни и после към 4-5 седмица. Консултирайте се с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт