Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 47

  • 18 343
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 542
Е тъй де, спря да върти - не се включва моторчето. Трябва да си взема някакво с кабел, че мойто беше с батерия, зареждащо се с кабел. Иначе са много удобни за употреба, освен, че чашите на блендерите са скъпи, а се повреждат от топлината.

# 61
  • Мнения: 32 547
Момичета, как се прави бронирано кафе?
С лъжица масло и лъжица кокосово?
И като нямам блендер ще се разтворят ли?

Имам една машинка за нес фрапе и използвах като правех бронирано. Ама не ми се занимава.
Ако само го сложа вътре, като изстине плуват разни неща отгоре. Не че няма да го изпия де.
С блендер се разтваря и разбърква и става хубаво са ми казвали.
Ако го пиеш бързо, не ти трябва блендер.

Изобщо не ми пречи. Съвсем случайно а открих ИР. Нямам симптоми никакви. При мен даже и глад не е, а лакомия, все едно искам да изям всички, което не съм яла за 10 месеца назад, а не съм гладна изобщо.

Лакомия няма, има неправилно секретирани хормони.
Кз ти се качва, бълваш инсулин, хапва ти се нещо, смъкваш уж за малко кз и пак в порочния кръг.
Достатъчен симптом е че си качила кила и налиташ на сладко.
Но ако продължиш, ще разбереш какво значи истински зверски глад. Има си степени при ир.  Може и лептинова резистентност да получиш. Тогава ще изяждаш по цели тенджери и ще ревеш, защото няма да можеш да се спреш.
Прочети първия пост.
Инсулин 18 на гладно не е добре, ама хич.

# 62
  • Мнения: 28 050
Да, с кабел и на ток е моето. Дори не ми беше хрумнало, че има и такива, които се зареждат...🙂

# 63
  • Мнения: 14 988
Почитател съм на фрапето лятото и вече две такива мънички съсипах. Едното беше подарък към нес кафе и чаша, другото беше икейско. От лятото си взех от техномаркет такова с кабел и някаква мерителна чашка, метално. Направо ме е страх, че ще ми счупи чашата, така бръмчи и действа енергично и безапелационно.
Ох, заради вас ще вляза в грешен коловоз тази вечер, ще си правя мляко с какао.
Дано поне се наспя добре.

# 64
  • Мнения: 18 542
Факт е, че с блендера става много добре и прави един пръст пяна на повърхността. Не плува нищо, дори като изстине - аз го пия бавно и обикновено като стигна дъното на чашата е съвсем изстинало.

# 65
  • Мнения: 1 055
Благодаря.
Може да пробвам с миксера 😂, като нямам друг уред…

# 66
  • Мнения: 14 988
Сигурно и с пасатор ще стане 🙂

# 67
  • Мнения: 28 050
Тайс, вече внимавам много с моето, че една по-стара чаша много ми я надра и наистина усещането е все едно ще се счупи по-скоро чашата, отколкото миксерчето...😅 Сега с по-специалните ми чаши се старая да е далече от дъното и стените. 😉 Наистина, няма нищо общо с миксерчетата-подарък на Нескафе и други подобни. Да не говорим, че шестоъгълният накрайник се сваля и се мие много по-лесно.
Според мен, и в чопър ще стане...😜

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 21:47 от dolce miele

# 68
  • Мнения: 13 932
Момичета, как се прави бронирано кафе?
С лъжица масло и лъжица кокосово?
И като нямам блендер ще се разтворят ли?
Ако установиш че ти харесва бронираното кафе (което далеч не става при всеки), си струва да си вземеш миксерче за фрапе и то прилично, за в контакта а не с батерии. Но на първо време разбий с каквото имаш, въпросът е да го пробваш разбито че иначе вярно плува мазнината отгоре и няма нищо общо.
Идея за малките миксерчета е и бита сметана, ако си харесваш кафето с такава или просто не искаш да го пиеш чисто - разбиваш колкото ти трябва и направо в чашата, чиста работа.
Сигурно и с пасатор ще стане 🙂
Ако няма по-подходящ уред (блендер с кана/чаша или миксерче за фрапе), пасаторът е следващото най-подходящо. С миксер ако се бърка, направо си представих как ще има и по стените... А пасатор в някаква чаша дето може да влезе, ще свърши работа да го блендира. Ако има наличен такъв, разбира се.
Имай предвид и че бронирано кафе става ако пиеш поначало по-големичка чаша кафе. Ако си като мен с миниатюрното еспресо, то в него просто няма как да вкарам съществено количество масло, дори и да ми харесваше комбинацията.
Ако толкова съм си наумила, мога резен студено масло да изям, но не и да си оскверня кафето с него Grinning

# 69
  • Мнения: 28 050
Натка, то пак ще ти стане бронирано кафето, обаче просто мазнините ще са повече от кафето...😝 За бита сметана все се каня да пробвам с миксерчето за фрапе...и все забравям 😅

# 70
  • Мнения: 13 932
Ама то... все пак бива да има и вкус на кафе, все пак Grinning То ако не беше това, да си карах със зеления чай, него също го обичам много.
Аз си купих преди много време едно такова малко миксерче от левчетата, та смятай колко е нефелно, то е с батерийки. Ами 2-3 лъжици мляко пълнят чаша за дълго кафе докато се озърнеш, стават на хубава пяна за нула време. От доста време почти винаги ми се намира прясно мляко в хладилника заради кефира, та веднъж реших да видя какво толкова му харесва колежката на кафето с млечна пяна. И се сетих за миксерчето. Не че ми стана ясно що разваля кафето де, ама пробвах да не остана назад и аз Grinning
Сметана не помня пробвах ли или само се каних, като си знам любопитството вероятно и това съм тествала. Аз и без това за готвене купувам високия процент дето си се разбива лесно. Ще трябва висока/дълбока чаша за нея, отначало сигурно ще пръска повече.

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 22:04 от natka

# 71
  • Мнения: 28 050
Скоро не съм пробвала да разбивам мляко на пяна, че там имаше значение температурата или процентът на млякото...🤔

# 72
  • Мнения: 1 055
Да, идеята е да го пробвам дали ще ми хареса. Ако да, ще купя каквото трябва.
Но предполагам, за да ми хареса не трябва да плува отгоре мазнина 😂
Иначе пия кафето си бавно, 2-3 часа, в голяма чаша.
Ще пробвам утре с миксера във висок съд, за да не боядисам стените, и ще кажа как е.

# 73
  • Мнения: 18 542
С миксера няма да стане толкова добре, но ще имаш идея. Иначе аз в началото бях много скептична за кравето масло в кафето, а то се оказа много вкусно и нямах никаква драма с махането на захарта от него. А го пиех с 3 лъжички.

# 74
  • Мнения: 28 050
Погледнах вчера от любопитство едни пакетчета с инстантен чай- уж черен чай с лимон или праскова. 16 или 18 грама бяха, като захарта беше около 99% от съдържанието...🤪 Естествено, и съставът за 100 гр беше горе-долу като на захарта...Дори аз се изненадах, че почти няма друго, само захар...с аромат и вкус на лимон или праскова...😬

Общи условия

Активация на акаунт