Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 47

  • 18 348
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 542
Браво, момичета!!
Аз ще се оплача- от един месец на стриктен безвъглехидратен и резултатът е  2 кг. Две хранения на ден, пия вода, пия Глюкофаж и все тая. Правя  два пъти в седмицата фастове.
Eеее, два месеца. Ти първия само си се адаптирала.
Ти мери ли си обиколките или и ти само кантара гледаш?

# 691
  • Мнения: 32 567
Ако се държиш прилично, няма да се вдигне.
Експериментите при теб хич не трябва да са често.

# 692
  • Мнения: 240
Минус два са килограмите, времето е един месец.
Елора, премахнах ориз, картофи, теста, салами. Хапвам сирене, кашкавал, меса, зеленчуци, риба.
Обиколки не съм мерила, но не виждам резултат в огледалото.

# 693
  • Мнения: 2 148
Азара, хванали сте го навреме. При децата е малко трудно, защото искат да си хапват сладко, но ще се справите. Ти се успокой! Ще се справите 🙂

Елора, твоите постижения са за медал. Четох те назад в темите колко кг си свалила. Не са много хората, които имат това постоянство..
А аз си като теб купувам втора употреба. Сега онлайн пазарувам, но преди много обичах да прекарвам определено време в тези магазини и да меря неща..  

,White Crocus, Миоки е много права. Аз много добре знам, защото съм тренирала. Но не вярвах, че толкова бързо ще има резултат. Не гледай кантара, а обиколките.

П.с. Елора, подходящо ли е за първа страница да има и един линк с информация за репродуктивните проблеми при жени с ИР? https://www.medinfo.bg/spisanie/2015/2/statii/reproduktivana-spo … ezistentnost-2076 Примерно това? Ние с Филлми по трудния начин разбрахме, че е много важно инсулинът и захарта да бъдат в норма, за да успеем


Ох. И още нещо - при хубав хемоглобин пускате ли желязо, ЖСК, б12 и феритин

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 18:06 от Jupiter sea

# 694
  • Мнения: 32 567
White Crocus, малко са хората на които не им действа режима. Има и такива. Все пак си помисли количеството протеини и мазнини дали е малко или много.
Странно е. И фастове правиш. Колко имаш да сваляш?
Юпитер, постижение, ама да ти кажа лесно постижение. Аз бърза работа нямах, когато тогава.
Зора ми беше първите три години, а свалих толкова малко кила. С НВ се преродих. Хем слабеех, хем съм сита и доволна.
Ще го сложа това някъде.
То имаше и нещо друго дето трябваше да променям, ама не съм запазила линка. Някакво двусмислие беше, нещо при обременяването, ще видя.
Лошо няма да пуснеш. Иначе по ниския хемоглобин се разбира за желязото, ама знам ли, може да не е достатъчно.
Моят беше 137, мисля, че е добре.

# 695
  • Мнения: 28 062


Ох. И още нещо - при хубав хемоглобин пускате ли желязо, ЖСК, б12 и феритин
Да. 😃 Б 12 не съм пускала отдавна, но няма начин да е оптимален, RDW процентите над норма говорят за вероятен проблем с Б 12...При фаза 1 и 2 на железния дефицит май само по феритина можеше да се разбере, че си с дефицит. Желязото може да е хубаво за сметка на постоянно намаляващ феритин...а това е до време.
-2кг за месец, според мен, изобщо не е "недействащ режим". 🙃

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 22:43 от dolce miele

# 696
  • Мнения: 32 567
Така е, и 2 кила са нещо.
Може пък при проблем със щитовидната да оказва влияние. Аз отслабвах по-бавно заради това.
Кашкавала също може да доведе до бавно отслабване. Ако е често. Поне при мен.

# 697
  • Мнения: 581
White Crocus  2 кг са съвсем нормално на месец.....това е ПРАВИЛНО отслабване...аз да кажа......преди време като посещавах един диетолог.....и тогава така свалях...по 2 кг на месец...и от други хора/занимаващи се с това/ знам, че така е най-добре за организма....аз свалях по 3-4 кг и си пролича по изследванията веднага...пикочната к-на беше скочила в небесата...та после се чудих 2 месеца имам ли аджаба подагра....или не.....защото прочетох в една от старите теми, че при рязко отслабване е възможно, но никой от докторите които ми гледаха изследванията не казаха нищо.........освен това така ми увисна кожата на корема....че дълго ще се боря с това.....вероятно последна ще се прибере.....свиквай по-добре с режимните храни, че ще е задълго такова хранене Simple Smile
А ти колко кг всъщност имаш да сваляш?

Долче ти как разбра че нямаш резултат от фастЯ......то утре сутринта ще си покаже на кантара.....Simple Smile Аз се предадох в 17.30ч..и хапнах......тъкмо бях сготвила свинско/последното/ с грах.......не издържах на миризмата.......новините покрай разговора с ендото ме разконцентрираха Simple Smile

# 698
  • Мнения: 959
2 кг си е супер, без стрес за организма. Аз съм сваляла най-много по 1.5 кг на месец.

# 699
  • Мнения: 32 567
От тази гледна точка - да. Хубаво е.
С по-бавно отслабване, организма не си възвръща евентуално килата. Клетките имат памет. И при бързото отслабване затова има възможност за покачване.
Много мои познати се изнервят като не могат да отслабнат бързо. Даже има някои се сещат преди море, че трябва да свалят 20 кила и почват мъченията. И накрая хем гладни, хем само с 3-4 кила.
Затова никакво бързане. Колкото толкова.
За месец може два, но ако са пет месеца, това са 10 кила.

# 700
  • Мнения: 1 697
Елора, как точно разбра за жлезата. Какви изследвания прави , за да установиш по колко хормон да пиеш. И след като почна хормона ли имаше подобрение с кг?

# 701
  • Мнения: 240
Благодаря ви за мненията, момичета! Аз и да мрънкам няма къде да ходя.Просто ми се струва малко. Днес започвам втори месец. Ще ми е интересно, след месец, два  да видя и изследванията как ще са.
Аз моята жлеза я хванах със висок пулс и сърцебиене, след Ковид. Отидох на кардиолог и от там на ендокринолог. Сега, при втирия Ковид tsh влезе в норма.

# 702
  • Мнения: 333
И аз смятам, че е много по-хубаво да се отслабва бавно, без да се гладува. Много по-поносимо ми е психически и мисля, че е и по-здравословно.

A за феритина, и моя е много нисък. Сега пия ужасните ампули на Тотема, като че ли имат повече ефект от хапчета. Купих си и едни капсули Лактоферин на една скъпа френска марка. Уж лактоферина бил сред най-добре усвоимите форми на желязо. Ще видим как ще подейства при мен. До сега не съм пила такова желязо и сега експериментирам.
Иначе е голяма мъка да се вдигне феритина, поне при мен.

# 703
  • Мнения: 32 567
Елора, как точно разбра за жлезата. Какви изследвания прави , за да установиш по колко хормон да пиеш. И след като почна хормона ли имаше подобрение с кг?
Случайно стана.
Че имам болна щж разбрах някъде на 28-29 години.
Преди това бях ходила на ендокринолози, но нали са ни много умнички, не виждат многото кила, останалите симптоми и никакви изследвания не са ми пускали.
Бях на профилактичен преглед от едната работа в частна клиника. И се заговорихме с гинеколожката. Която беше много мила и ме разпита доста подробно. Веднага каза да отивам на ендокринолог, написа ми какви изследвания да искам. И така. Само дето ендото първото не ми пусна за кз и инсулин тогава. Чак след пет години друга ендокриноложка го реши.
Не съм решавала аз колко да пия, ендото реши като видя изследванията. През годините дозата се е сменяла.

White Crocus, гледай фастовете по лунния календар да правиш.

Вече сериозно се притеснявам за Джереми Confused Писах му на лс, ама после в профила му пише, че бил последно на 14 на линия, а днес е 17. Оф, може и в болница да е, дано се оправи.
Скрит текст:
Няма с кой да се захапя... Joy

Утре ми е последния ден затвор. Ама от рзи казаха, че може да отида да си взема болничния. Ама ми го взе майка ми.
Затуй хич не ме интересува, утре отивам да се шматкам из центъра.

# 704
  • Мнения: 581


Вече сериозно се притеснявам за Джереми Confused Писах му на лс, ама после в профила му пише, че бил последно на 14 на линия, а днес е 17. Оф, може и в болница да е, дано се оправи.
Скрит текст:
Няма с кой да се захапя... Joy



И аз все се надявам да се включи...дано всичко е наред....

Утре май ще ходя да пускам на малкото изследвания...мислех в събота, но май няма да чакам до тогава.......реших да й пусна вит Д и б12........то се е видяло че ще се плаща пак, те така или иначе не минават през ЗК, а нямам време да ходя при ЛЛ да взема направление за гликирания, не знам инсулина май и той не минава по ЗК..........тя е бяла като сирене, но в интерес на истината не изгаря толкова лесно лятото....Невена беше писала за дефицита на Д-то........поне там да видя ако има дефицити...да действам ....стискайте палци......

Общи условия

Активация на акаунт