Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 47

  • 18 351
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 28 062
Азара, ти беше днес на фаст, ама някои бяхме вчера 😜 Та резултата го гледах днес- нула кг. ☺😝 Но е нормално преди МЦ да имам до 1 кг покачване в теглото, знам, че е задържана вода. Ден-два и няма да я има. 😉 А преди режима си качвах на всеки цикъл реални 1-2 кг (даже и при оскъдно хранене) и тъкмо ги свалях или почти и той месецът минал...🤪
За децата и вит. Д не знам...имам чувството, че за някои неща не са чак толкова ощететни, колкото нас, възрастните...Но нормално е по-възрастен организъм да е по-изтормозен, все пак сме били по-дълго под влияние на лошите фактории и се е натрупало...Вярвам, че при децата затова и по-лесно се вкарват нещата в релси!

# 706
  • Мнения: 13 963
Инсулинът наистина не минава по каса или поне много рядко и в специфични случаи евентуално. При подрастващи нормалните нива не са като при възрастните де, та е важно да ги тълкува после някой дето не се занимава само с пораснали пациенти.

Връзка между по-нисък витамин Д и лесно изгаряне на слънце имаше и при мен, през последните 2-3 години мога да си позволя поне 30-40 разходка следобед дори посред лято и нямам поражения. Сигурно мога и повече, но на кого му се разхожда за по-дълго от изрично нужното в жегата че да пробва... Като че ли и тен хващам малко по-лесно, преди хич не сменях цвят, но това последното може и да е защото по-малко се пазя вече. Светличка съм де, цветът на кожата ми в края на лятото е като на повечето хора в началото на топлия сезон, ама все пак Grinning
Не си спомням на каква възраст взех да не понасям слънцето, но помня че като дете не беше проблем и си потъмнявах повече тогава.

# 707
  • Мнения: 28 062
При мен след раждането с всяка година ставаше по-зле слънчевата алергия (и нищо чудно с 3 г и 8 месеца кърмене, бременност преди това и междувременно с големи периоди в които излизах навън предимно по време, когато нямаше силно слънце)...Все си мислех, че е заради променените хормони след раждането...А относно желязото- макар че детето беше изцяло на кърма през първите 6 месеца, сучеше повече от редовно денонощно+ до 1 година и 7 месеца сучеше все още вместо да пие вода (отказваше дори и в жегите вода!), точно 37 дни след раждането се "уредих" с първата менструация- във вид почти на кръвоизлив...😖😵 Като след това МЦ си беше обичайният супер редовен всеки месец...И после нищо чудно, че желязо, хемоглобин, феритин са ударили дъното...Те и потребностите от вит. Д, Б 12 (и Бог знае още какво) са най-големи именно при кърмене...Та, да, много ясно как съм се "уредила" с разни дефицити. Иначе нещото за което не съжалявам е, че съм дала възможно най-добър старт на детето си /жалко, че за себе си не съм знаела как да се грижа след раждането/.

# 708
  • Мнения: 581
Ох...тая луна...ще си сваля и аз приложение...да се ограмотя малко Simple Smile
В първия салон като започнах работа, фризьорките откачаха с лунните фази, та даже спазваха и подстригването в определен ден Simple Smile
Имам свален 1кг тази сутрин, но вече не го броя особено...щото и от предния фаст имах ...пък после пак се върнах на 65,5кг.....сега пак съм на 64.4......като напомпя малко в залата днес сигурно пак ще се върна на старите Simple Smile) Тези последните трудно ще се борят Simple Smile Не че бързам де....КЗ тази сутрин 5 Simple Smile ама вече не падам толкова лесно под 5....вчера със сигурност съм била ....след голямото стъргане на черва Simple Smile
Не успях да се организирам сутринта за лабораторията....леко се поуспахме......за утре си остава
Нати , доки ми даде насока за детски ендо....  ще свържа днес да запиша час....но искам да пусна предварително изследванията, за да не се губи време..
Аз също съм "розова"..като малка много изгарях...като скарида бях.......последните години обаче само от ходене по улиците рамената ми стават доста черни....лятото винаги търся сянка...никога не стоя директно на слънцето.....моя Д е в добри стойности....явно на дърти години го усвоявам добре....

# 709
  • Мнения: 32
Зарибихте ме,та и аз си изтеглих лунния календар и ще го пробвам.😁 Кое е по-добре през 4те фази,само на течности или яйчен фаст за нас?
Тази сутрин съм много щастлива,снощи не си пих хапчето и ми ги няма 3те кг,чак се изненадах.Усещам се още малко подута,но предполагам до ден два ще изхвърля и тази вода.

# 710
  • Мнения: 1 437
Момичета, при хапване на около 150 грама въглехидрат за вечеря от шоколадова торта, много ли е кз 6 сутрин на гладно- 7 часа след консумацията?

# 711
  • Мнения: 14 988
Не знам дали е нормална, но и аз след 6 шоколадови бонбона една вечер, имах кз 6,2 сутринта.
Не само това, но и през целия ден си беше 6, 2, а само пъстърва ядох. И на първи , и на втори час, след "чиста" храна.
Просто вече съм решила да не правя такива експерименти, още съм в болестно състояние, за да си напрягам излишно системите.

Момичета, има тема във форума за лунната диета. Следя я от години, оттам се подсещам. И какво ли от това, като нито веднъж не успях да издържа поне 24 часа глад.
Надявам се тук, с вас, да се мотивирам повече. Там пият фрешове.

# 712
  • Мнения: 32 571
Зарибихте ме,та и аз си изтеглих лунния календар и ще го пробвам.😁 Кое е по-добре през 4те фази,само на течности или яйчен фаст за нас?
Тази сутрин съм много щастлива,снощи не си пих хапчето и ми ги няма 3те кг,чак се изненадах.Усещам се още малко подута,но предполагам до ден два ще изхвърля и тази вода.

24 часови фастове рядко правя, предпочитам да махна вечерята. Карам си режимно, после много вода и си действа. Правя фаста в деня на пълнолуние, новолуние, четвърти или  просто когато ми щукне. И и да не е лунен цикъл пак си имам ефект, но улуча ли пълнолуние си е много по-силен резултата.
Таис, никой не те насилва 24 часа. Може просто да махнеш вечерята. По-добре така.

Дойде ми 4 дни по-рано.Пак си прави каквото си иска тоя мц.
Днес излизам, ще хапна веган торта, но ще ходя много. Не ми тече, ама ще се излигавя. Няма да ми се отрази, щото ще щъкам като луда хлебарка из града.

# 713
  • Мнения: 333
А след такъв фаст винаги ли сте с по-ниска КЗ на следващия ден? Или е по-непредсказуемо и различно при различните хора?

А по време на МЦ качва ли се захарта при някои от вас?

# 714
  • Мнения: 18 542
Каква ще е захарта зависи от работата на черния дроб, не само от храненето.

# 715
  • Мнения: 33 436
Аз всеки ден пропускам закуската и правя мини фаст от 16 часа поне. Чела съм, че сутрин най-много се отслабва и за това е добре да се пропусне. Може и да не е така. Струва ми се кофти след кошмарен работен ден да не вечерям и да си легна гладна. Всеки си преценява как му е ок. 🙂

# 716
  • Мнения: 32 571
А след такъв фаст винаги ли сте с по-ниска КЗ на следващия ден? Или е по-непредсказуемо и различно при различните хора?

А по време на МЦ качва ли се захарта при някои от вас?

Не знам, още не съм купила глюкомер, иначе от 2 години се каня Grinning
Иначе ако се съгрешава на мц е логично да скочи.



П.с. Елора, подходящо ли е за първа страница да има и един линк с информация за репродуктивните проблеми при жени с ИР? https://www.medinfo.bg/spisanie/2015/2/statii/reproduktivana-spo … ezistentnost-2076 Примерно това? Ние с Филлми по трудния начин разбрахме, че е много важно инсулинът и захарта да бъдат в норма, за да успеем


Прегледах сега и си е  имало инфо в точка 3 за проблемно забременяване. Даже два пъти съм го писала. Просто ще сложа и линка накрая в точка 3.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 13:35 от Елора

# 717
  • Мнения: 2 148
За витамин Д и изгарянето сефте чета. Не знаех, че има връзка.
В университета имахме колежка бяла като сирене и не почерняваше, не почервеняваше, общо взето не си сменяше нюанса/цвета. Не помня много, но някаква мутация май казваше, че е това. На солариум беше ходила 50 пъти, все същата си седеше.
Аз почернявам бързо. Иначе съм със светла кожа, пъстри очи, светло кестенява към тъмноруса коса. Лятото ставам много красива с тен 😀
Витамин Д за първи път като го изследвах беше след аборт и търсехме причини.. беше април месец. И беше в добра норма.

Днес отидохме до лабораторията, че исках да пусна на малкия Б12 и Д. На него пуснахме ПКК, желязо и ЖСК, феритин, б12 и д.
На мен ПКК, глюкоза, инсулин и тсх. Просто зацепих там и всичко забравих. А и листа с подсказка та си забравих вкъщи. Ама то малчо като ревна ... Така е.
А пък и нямах много пари в себе си, а неговите изследвания са ми по-важни.

# 718
  • Мнения: 28 062
Чакам си МЦ днес... 😄
Вчера ходих да си купя тази еластична лента за стречинг от Лидъл, харесва ми:
Скрит текст:



# 719
  • Мнения: 14 988
Да ти е честита, ще разтягаш.
Упражнение 1 правя редовно аз, но държа лентата с две ръце и натягам.
И завъртам крак двупосочно.
Прочетох те тези дни за лентата, но не я видях в брошурата.
Реших, че си объркала магазина 😜

Общи условия

Активация на акаунт