Дисниленд Париж - тема 5

  • 28 584
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 141
Mileto, благодаря! Изглежда страхотно предварителният проект. Аз пък си мислех, че вече трябва да е готово, върти ми се 2022 като година за пускане. Четох го преди няколко години и даже като планирахме ходенето за миналата година бях казала на девойката, че сигурно ще е готово. А то както излезе, рибата още в морето. Явно съм чела-недочела.

# 16
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Не е проблемът в твоето четене! С този ковид всичко се обърка и забави много!

Наближаващият празник е много вдъхновяващ!

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 13:03 от Mileto

# 17
  • Мнения: 203
Здравейте и аз да питам. Няма да взимам план с храна към хотела. За 1 нощувка не ми се вижда разумно. Понеже детето ще има обаче рожден ден, мисля да запазя място в ресторант и да поръчам торта. Гледам във всеки ресторант има менюта и имам чуденки.
 Първо - децата са на 12 и 14 г. - мога ли да им поръчам детски менюта, въпреки че пише че са за деца до 11 г., т.е . проверяват възрастта на децата или е по наша преценка, според големината на самото меню?
И има ли възможност да се поръчва по меню или е обща цена, която задължително следва да платиш?
Съображенията са ми, че въпреки, че е на 12 детето ще хапне точно 2 хапки от каквото му взема и някак си 40 евро ми се струват безсмислени. От друга страна няма да се ползва и десерта, защото нали ще поръчаме торта...И в този ред на мисли -харесах май Chez Remi. Чудех се, кой от ресторантите да избера- по - скоро атмосферата гледах. Аграба ми хареса първоначално, но пък нещо храната малко ме притеснява, че децата арабските неща не ги ценят много. И тортата кога се поръчва сега или на място в ресторанта?
Ще съм ви много благодарна, ако може да ме ориентирате, защото малко са дребнави въпростите, но като сме 5 човека- за едно хранене се чудя струва ли си да дам 200 евро...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Тортата трябва да я поръчате предварително, но мисля че бяха само сладоледени. Едва ли ще искат паспорт на детето, но не съм сигурна

# 19
  • Мнения: 4 758
Милето, благодаря за темата.

По въпроса за възрастта на децата и детските менюта - за Дисни не знам, но ние живеем в Белгия и тук масово ресторантите предлагат менюта за деца до 12 години. И да, следят. Ако имат съмнение, искат личната карта на детето. Тук децата са с лични карти от раждането си.

# 20
  • Мнения: 203
Ахаа разбрах. Аз бях решила, че е по- скоро до състава на менюто. Примерно в Хепи или Макдоналдс, дъщеря ми си поръчва детско меню, въпреки че е на 14, защото й харесва повече и никъде не съм видяла да е обвързано с годините. То чак да те е яд да дадеш 80 лв. за едни пържени картофи🤣.  Благодаря за разяснението, да не станем за смях. Запазих в Аграба за 18.45 ч., не знам дали е подходящо времето, ма така ми се стори уж добре. При резервацията посочих и торта, така че се надявам да е ок.

# 21
  • Мнения: 4 758
Чак пък за смях…

Най-много да ви накарат да си доплатите. Детското меню обикновено е по-малка порция и по-прости неща, които децата традиционно биха яли. Ресторантите сервират малко по-завързани неща.

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте! Темата е страхотна и много полезна. Предстои и на мен и дъщеря ми пътуване от 28.06-01.07. Исках да поискам съвет относно превоза от хотела до летището на връщане,тъй като няма подходящ час с меджикъл шатъл. Трябва да съм в 8 на Шарл Д.Г. и се чудя? Избрала съм хотела B&B.Също така има ли някакви ограничения за снимането в парковете?

Последна редакция: вт, 15 фев 2022, 15:48 от ivka_gm

# 23
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Има информация за частни шатъл таксита на първа страница в първото мнение.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 255
Да се запиша и аз, защото започваме планиране за посещение. Детето е на 9 почти и мисля, че е време. От 2 години събира парите от рождените си дни за посещението.

# 25
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Ох, сладурът той! Heart
Рейни, кажи в кой квартал сте или дай адрес, като имам време, ще му дам/пратя една карта на двата парка. Не е актуална, от минали наши пътувания, но е  много приятна за разглеждане, проучване и планиране кое къде как...

# 26
  • София
  • Мнения: 5 255
Mileto, о много благодаря, гравитираме около Бизнес Парка в Младост по принцип Simple Smile

# 27
  • Мнения: 30
Здравейте, предстои първият юбилей на дъщеря ми и ми се иска да я изненадаме с посещение на Дисниленд. Започнах да чета темите, но са наистина вече много, аи сега покрай ковид не знам доколко са актуални. Бихте ли ми дали сбита информация колко нощувки са достатъчно, за да разгледаме целия парк без да "препускаме", а да му се насладим спокойно? Предпочитам да се концентрираме в самия парк, а Париж да ни е отделна визита. Къде да отседнем? Предпочитам сами да си организираме пътуването, но не знам откъде да потърся по-изгодни оферти. Исками се там да й е рождения ден, 15.08.

Последна редакция: ср, 23 фев 2022, 11:12 от plennica

# 28
  • Мнения: 14 488
Според мен 3 пълни дни, което означава 2 или 3 нощувки в зависимост от това кога пристигате и заминавате.
Отсядате в някой от Дисни хотелите, като правите резервация през сайта на Дисниленд. Сменяте държавите за да видите за коя държава е най -изгодно за периода в който ще сте там.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 228
Според мен 3 пълни дни, което означава 2 или 3 нощувки в зависимост от това кога пристигате и заминавате.
Отсядате в някой от Дисни хотелите, като правите резервация през сайта на Дисниленд. Сменяте държавите за да видите за коя държава е най -изгодно за периода в който ще сте там.
Преди вече 6 години бяхме в Дисниленд с трите деца и благодарение на съветите от темата и в частност на Милето бяхме със страхотна оферта точно със смяна на сайта, от френската страница беше офертата.
В момента обаче не успявам да се ориентирам откъде може да се смени държавата и не открим никакви оферти. Може би покрай короната има големи промени или аз не мога да се ориентирам с новият изглед на сайта. Може ли да ме насочиш откъде става промяната на държавата в момента?
Намерих, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт