Дисниленд Париж - тема 5

  • 28 585
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
За съжаление в момента няма никакви промоции, оферти, смяната на държавата не води до нищо по-различно. Цената за всички е еднаква, може за всеки случай да проверите като смените Франция/България/Испания .... няма да има нюанси.
Купете си от официалния сайт сами хотела с входовете. Ако искате да ви е по-бюджетно - спрете се на Санта Фе или Шайен, след тях като цена идва Секвоя Лодж. Ако решите, може да не давате по 24 евро на възрастен за закуска в хотела, а да хапвате сутрин по заведенията в парка, в дисни вилидж, по един кроасан с капучино в Старбъкс в хотела ....
Като е казала Мис, изберете 2 нощувки/3 дни или 3 нощувки/4 дни. Комбинация с Париж също е напълно възможна. Ние и тази година ще го правим по този миксиран начин - получава се много разнообразно и наситено.

# 31
  • София
  • Мнения: 12 228
Mileto аз гледам само Disney's Davy Crockett Ranch и предният път бяхме там, за да се съберем в една стая петимата. Иначе в другите хотели става двойна цената, защото трябва да взема две стаи. Децата са вече големи освен това, предният път, макар ние да можехме да се съберем в една стая, от Дисни ми отказаха категорично да настанят повече от 4 човека в една стая.
По твой съвет бях запазила вечери миналият път в определени ресторанти и много им хареса и на децата и на нас, затова ми се иска по-скоро да си е с храна там и да не мисля и затова. Към момента за две нощувки, с билети за двата парка за три дни в ранчото и пълен пансион ми излиза началото на април около 2000 евро. Трябва да видя по една нощувка в Буве колко ще излезе първи и последен ден, този път не мисля да ходим до Париж, плюс самолетни билети, около 400 евро и рент ъ кар.
Без храна е 1250 нощувките само, ще си помисля. Благодаря много отново за съветите и насоките. Опитвам се да се ориентирам и за пълният пансион какво е това допълнително хапване в деня на заминаване в ресторант за бързо хранене. Миналият път бяхме с полупансион, но ми беше трудно с изхранването на децата, а сега са големи и ядат като лами, затова гледам и пълният пансион.
Има ли все още джедайската академия, работи ли в общите части на ранчото и басейна?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 399
А защо ще взимате кола под наем, за да стои 3 дни пред хотела. Ползвайте шатъл от летището, мисля че ще ви излезе по-евтино. Разликата от 700-800 евро не ми се струва голяма, при все че трябва да се храните 5 души 3 пъти на ден. Едва ли ще излезе по-евтино, освен ако не ядете в селцето и то фаст фууд.

# 33
  • Мнения: 4 758
Mileto аз гледам само Disney's Davy Crockett Ranch и предният път бяхме там, за да се съберем в една стая петимата. Иначе в другите хотели става двойна цената, защото трябва да взема две стаи. Децата са вече големи освен това, предният път, макар ние да можехме да се съберем в една стая, от Дисни ми отказаха категорично да настанят повече от 4 човека в една стая.
По твой съвет бях запазила вечери миналият път в определени ресторанти и много им хареса и на децата и на нас, затова ми се иска по-скоро да си е с храна там и да не мисля и затова. Към момента за две нощувки, с билети за двата парка за три дни в ранчото и пълен пансион ми излиза началото на април около 2000 евро. Трябва да видя по една нощувка в Буве колко ще излезе първи и последен ден, този път не мисля да ходим до Париж, плюс самолетни билети, около 400 евро и рент ъ кар.
Без храна е 1250 нощувките само, ще си помисля. Благодаря много отново за съветите и насоките. Опитвам се да се ориентирам и за пълният пансион какво е това допълнително хапване в деня на заминаване в ресторант за бързо хранене. Миналият път бяхме с полупансион, но ми беше трудно с изхранването на децата, а сега са големи и ядат като лами, затова гледам и пълният пансион.
Има ли все още джедайската академия, работи ли в общите части на ранчото и басейна?

Aila, дали не можеш да смениш датите малко? Началото на април е ваканцията за цялата Западна Европа (или поне по-голямата част). Католическият великден е на 17 април и гледам, че на доста места, включително и при нас, ваканцията тази година е първите две седмици на април.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 228
А защо ще взимате кола под наем, за да стои 3 дни пред хотела. Ползвайте шатъл от летището, мисля че ще ви излезе по-евтино. Разликата от 700-800 евро не ми се струва голяма, при все че трябва да се храните 5 души 3 пъти на ден. Едва ли ще излезе по-евтино, освен ако не ядете в селцето и то фаст фууд.
Защото ранчото не е при парка, а е далеч и няма шатъли до парковете. Тоест единственият начин да се предвижваме е с кола. Единствено този път бих взела с пълна застраховка колата, защото предният път отнесохме огледалото на рент ъ кара на магистралата с един бус и целият ни депозит от 300 евро отиде там. Отделно си загубихме почти един ден да се разправяме докато сменим колата, защото беше към шофьора огледалото и нямаше как да се шофира безопасно без него.
Nedinka ще погледна датите, но и аз гледам покрая пролетната ваканция на децата. Реално един колега се чуди за Дисни и аз заради него влязох да проверя как стоят нещата в момента и се замислих и за нас отново да отидем. В самото начало на проучването съм в момента. Дисниленд им хареса повече на моите навремето от Европапарк и Heide Park. Тогава бяхме три нощувки, но както споделих единият ден си го изгубихме в смяна на колата, затова и сега съм се насочила към 2 нощувки само.

# 35
  • Мнения: 4 758
Nedinka ще погледна датите, но и аз гледам покрая пролетната ваканция на децата.

Покрай българския великден, 6 май и т.н. няма ли някакви почивни дни?

Аз бях леко шокирана вчера от цените на почивките вече. За абсолютно едно и също нещо (на едно и също място, за един и същ брой хора, период и изхранване) миналата година бях платила 1000 евро, вчера - 1300 евро. Не става въпрос за Дисни, но ме съмнява и Дисни да са по-назад по въпроса.

Аз също си мисля тази година за Дисниленд, че детето навършва 10 години. Обаче май ще се окажем с проблем. Решили сме да си вземем куче и по всяка вероятност края на август, когато искам да отидем, вече ще сме се обзавели с едно космато. Мислех си, че поне малки кучета пускат в парка (нашето ще бъде болонка и тогава ще бъде на 5-6 месеца), обаче видях, че само кучета водачи пускат. Освен да я тренираме за куче водач Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Aila, това не го бях прочела, че не предлагат транспорт, значи наистина си ви трябва кола. Разглеждали ли сте партньорските хотели, повечето предлагат шатъл до парка и цените са добри на пакетите?

# 37
  • Мнения: 511
Добре че е още малък на 1 г и 4 месеца.
Ще имаме много време да спестяваме че е много скъпо

# 38
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Aila, няма вече джедайска академия.

Провери цените на България Еър, много добри са в момента дори с по един куфар от 20 кг., за да не минаваш през Буве. Има един сутрешен полет, който каца на CDG в 9 часа. А за връщането може да останете в парка до последно, да си тръгнете вечерта пак посока летището и да останете в някой от хотелите на летището за 1 нощувка. Хващате полета сутринта в 10.15. България Еър имат и една промоция за влюбени - втори билет на 50 процента. Обадете се по телефона и проверете дали може да я ползвате.

Ако ще ходите наистина април месец, резервирай още сега ресторанти в системата, отворена ще е за тези дати, а заради многото народ там по това време доста от местата се запълват. Април е толкова натоварено и заради годишнината, която се пада на 12.4.

# 39
  • Мнения: 30
Относно цените - определено са нагоре! Бяхме се засилили да запазваме за края на първи клас, но поради други обстоятелства се наложи да го отложим, та тогава цената беше значително по-ниска! Сега, по ваши съвети, влезнах в официалния им сайт и ми излиза близо 2000 евро за тримата, като маркирах да сме с 3 хранения. Не разбрах това с храненията, може ли малко да ми го разясните. Тъй като там ще е чрд, маркирах и торта, но и това не ми стана ясно как ще се случи. Ако някой е празнувал там, нека сподели как се случват нещата и какво изхранване да избера. Доколкото се ориентирах, ако запазя 3 хранения, освен в хотела, може да ползваме и ресторантите в самия парк, така ли?

# 40
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Аз съм била само веднъж с три хранения, беше страшно плюскане и не бих си го причинила.
Ние предпочитаме само закуска в хотела (сега дори и нея ще я откажем) и след това резервация за някой ресторант в момент, в който ще сме огладняли и ще имаме нужда от почивка и хапване (това си иска планиране преди това със семейния съвет кога къде, защото един иска тук, друг не иска да изпусне там, пък часът му ранен, на другия му късен Satisfied - това са сладките моменти на планирането). През останалото време има хиляди места, където човек да си вземе да гризка нещо. А лятото може и само сладолед да му се яде на човек като трето ядене , и много течности разбира се. Зависи кой как яде по принцип ... ако сте свикнали на три стабилни яденета, тогава с пълен пансион ще имате сметка, защото ще дадете парите така или иначе.
В зависимост от запазения хотел и закупения пакет (полу-пълен пансион), можете да ядете без доплащане на конкретни места. Ако изберете ресторант или меню от по-висока категория спрямо вашия пакет, ще трябва да доплатите.
Давам пример - спите в Санта Фе с полупансион. Закусвате във вашия хотел и в 14 часа имате резервация за бюфет в Плаза Гардънс или Аграба Кафе. Не доплащате. Обаче ако решите да седнете в  Auberge de Cendrillion, Walt's, Downtown Restaurant, Cape Cod , Chez Remy ...... ще трябва да си доплатите.
Пълният пансион добавя counter service ресторантите. С пакета от Санта Фе ви влизат определени менюта в тези ресторанти. Ако си поръчате по-скъпо меню (например това на настанените в Нюпорт Бей), ще трябва нещо да доплатите.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Сега нали имат някакви промени след 30 март в плановете за хранене.  Получава се 1 допълнително в последния ден.  Ние сме заявили полупансион и ще го ползваме за обядите, вечерите ще ги мислим на място, може би в селцето. Някой с мнение за Рейнфорест,  хареса ми обстановката.

# 42
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Милена, сигурно знаете, но полупансионът може да се ползва и за вечеря (ако така решите да си направите програмата за някой ден).
Rainforest и ние го гледаме вече 10 години, колко чакане съм изчакала, докато малката се възхити на крокодила и обиколи магазинчето на изхода ... но досега не сме сядали.

Последна редакция: ср, 23 фев 2022, 21:57 от Mileto

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Да, знам,  благодаря.  Решихме, че ще се храним 3 пъти на ден, защото обичаме да опитваме нови места и храни, а и сме 2 жени с 3 деца и ще имаме нужда от почивка и чаша вино Stuck Out Tongue Winking Eye

# 44
  • Мнения: 203
Бихте ли ме посъветвали, как според вас е по- добре да се организирам.
Планът вече споделих - след 2 дни в Париж ще отидем в Дисни- там имаме 1 нощувка и 2 дни в парка. Вечерта след втория ден обаче мисля да нощуваме в друг хотел- на сутринта тръгваме за летището и не ми се струва разумно да давам 800 евро само за една нощувка допълнително.
И по този повод- избрах друг хотел до аутлета. А първият хотел е Санта Фе. Сутринта ще отидем в Дисни, но по някое време ще трябва да се върнем в Санта фе за багажа, за да се пренесем в другия хотел и след това да се върнем в парка отново. Как да го направя по- лесно? В парка, дали има място за оставяне на багаж- за да не се връщаме поне до хотела? Или ако ви хрумва друг вариант ще съм благодарна за съвет,

Общи условия

Активация на акаунт