Любители на котки - Тема 170

  • 26 146
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 312
Малееее, какъв успех Ред Simple Smile
За 8 март може да й подари цветя Simple Smile
Хахаха,Баш!Точно сега казвам на ММ,ако се разминават без да му фучи,пак ще съм шастлива Вече не мисля,че ще спят един до друг,както наивно смятах преди.

# 691
  • София
  • Мнения: 39 775
Ред, първата снимка е жестока. Сладури.
Колко време е действието на каишките? Моята май за месец я даваха.
Вече не мисля,че ще спят един до друг,както наивно смятах преди.
Имай търпение. Представи си, че те изненадат.

# 692
  • Мнения: 4 312
Дават ги месец,но след първата седмица вече не ги усещам.Снощи нямаше поражения,ама да не се хваля много Започнаха четвъртата седмица заедно.

# 693
  • Мнения: 1 383
Страхотни са Зак и Сакура. 🤗

# 694
  • София
  • Мнения: 13 159
Честита Баба Марта!  







Скрит текст:
Снимките са от архива. Тази година нещо не ми се занимава.

Браво на Зак и Сакура! Все по-близки да стават! Heart

# 695
  • Мнения: 55
Честита Баба Марта!
Бъдете здрави, усмихнати, пожелавам на всичи мир и благоденствие!
Ред, Таня, прекрасни котета!
За разгонване вет ни каза, че женските най-рано могат след 4 месец, мъжките след 9.
Възможно е нервността да е и от хормоните все пак е момченце, което ще става мъжленце. Заради тези промени някои ветеринари съветват изчакване на кастрация до годинка.
* Нашият сутрешен опит за слагане на мартеничка - неуспешен.
Хубав да е денят ви!

# 696
  • Мнения: 4 312
Таня,Киро е също ангелче на снимката😁

# 697
  • София
  • Мнения: 39 775
Дават ги месец,но след първата седмица вече не ги усещам.
Предполагам можеш да им сложиш нови. Дано не се налага.
Аз страшно силно усещах каишката на Аш. Направо в мозъка ме удряше миризмата.

ММ ни накупи мартенички. С дъщеря ми още снощи си ги сложихме, на косматковците също. Решиха да си помагат и да си ги свалят. Не знам Оникс дали ще я търпи изобщо. Поноси я малко. Аш в сънено състояние нямаше нищо против мартеницата.



За разгонването... при Аш като че ли нямаше никакви признаци. Оникс обаче поне месец преди кастрацията имаше мераци на Аш. Кастрирахме го по-рано от срока. След кастрацията не се е покачвал на гърба на Аш Joy

Таня,Киро е също ангелче на снимката😁
И на мен много ми харесва.

# 698
  • София
  • Мнения: 13 159
Забравих да предупредя за мартениците. Дъщеря ми ги е направила с ластик отзад, за да могат да се слагат и свалят лесно. Освен това са така само за снимката. Не ги оставяйте с мартеница без надзор! Могат да се наранят! Навремето Мъро се беше опитал да я махне, беше я прекарал някак през долната си челюст и се беше заклещил. Колко кървища имаше! И всичко това се случи през нощта в леглото на детето. Sad  А преди това години наред му слагахме мартеници на врата без никакви проблеми. Той си беше кротушко и понасяше всякакви неща.

Моите наблюдения са, че ако котетата са на повече от 5-6 месеца и дойде пролетта, почти всички се разгонват. Родените в края на пролетта-началото на лятото ще са на по-голяма възраст, но и есенните не остават безразлични на ариите, които се чуват отвън. Simple Smile Ако котето е мъжко, изчаквам да започне да маркира, но с 6-месечно женско коте не бих рискувала. Може да изпадне в серия от разгонвания и да не може да се намери пролука за кастрация.

pandorina, пробвала ли си да му бършеш носа със салфетка? Явно при Франки проблемът е по-сериозен от този на Киро, но като видя, че има нещо мокро на нослето, веднага бърша. Случва се да киха, има и пръски, но поне "сочните" оцветени секрети са изключително рядко.

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 14:31 от Тaня67

# 699
  • София
  • Мнения: 39 775
Навремето Мъро се беше опитал да я махне, беше я прекарал някак през долната си челюст и се беше заклещил.
Оникс се заклещва с нашийниците и дъщеря ми рядко му го слага. А когато се заклещи (2 пъти до сега) не знам кой по-напред да спасявам, защото и двамата се паникьосват.

Аш е роден януари. Есента беше готов.
Оникс е роден юни. Януари не се траеше.

# 700
  • Мнения: 4 312
Зак го кастрирах точно на първият му РД.Така и не се разгони.
И Фин,и Зак и Сакура са с нашийници,както се знае.Никой не ми се е заклещвал.Случвало се е по веднъж и Фин и Зак да са вкарали лапа и закачили с нокът,но не е било нещо страшно.Сегащните им нашийници се откопчават досадно лесно.Мартениците им са вързани за нашийниците,не на вратовете.

# 701
  • София
  • Мнения: 13 159
Мъро беше роден през 98-ма година. Всяка година му слагахме мартеничка и не е имало никога проблем. Стоеше закичен по няколко дни. И така до 2009 г. Помня, защото с тази случка се записах в темата. Такава кошмарна нощ беше, че никога не съм помисляла повече за мартенички и герданчета. Детето пищеше, Мъро се мяташе, кръв имаше навсякъде и аз не можех да разбера какво става. След като някак го освободих, часове наред не можех да разбера какви са щетите в устата му.

И явно не сме изолиран случай щом са измислили специалните нашийници за котки. Wink

# 702
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Честита Баба Марта!
Мартеничка за Ушатото няма, секунда не я търпи, то мен ме е страх, че още в ръцете ми ще се обеси като го знам какъв е ненормалник.
Спинкаме си сладко сега, от час е под одеялото с което съм завита, благоверния на два пъти го проверяваше дали диша и вика дръж си краката на високо и го опъни като палатка.Joy
Казах му да дойде той да стои така като много знае.

# 703
  • София
  • Мнения: 39 775
Аш спа доста дълго при мен (под одеялото) когато ми беше много зле. Не смееше да мръдне.

Хари винаги усещаше когато ми е зле и идваше при мен.
Имах жлъчна криза преди години и тогава спа прав върху мен. Heart

# 704
  • Мнения: 494
Мъро беше роден през 98-ма година. Всяка година му слагахме мартеничка и не е имало никога проблем. Стоеше закичен по няколко дни. И така до 2009 г. Помня, защото с тази случка се записах в темата. Такава кошмарна нощ беше, че никога не съм помисляла повече за мартенички и герданчета. Детето пищеше, Мъро се мяташе, кръв имаше навсякъде и аз не можех да разбера какво става. След като някак го освободих, часове наред не можех да разбера какви са щетите в устата му.

И явно не сме изолиран случай щом са измислили специалните нашийници за котки. Wink

Не, не сте изолиран случай, имахме подобно кошмарно преживяване с каишка за успокояване от Стефанов, миришеше силно на някакви билки, сигурно валериана, точно така тръгнал Ади да си я сваля, беше се надрал жестоко, тръгнал из целия апартамент да разнася кръв и изпражнения, синът ми изпаднал в паника, понеже не знае какво се случва, обажда ми се на работата, не мога във всеки един момент да отговоря на обаждане, почна да ме засипва с смс-и, по едно време за малко излязох и се усещам как викам в коридора "Отрежи я!", хората са ме помислили за луда. Разказвам всичко това за да предупредя други хора, НИКОГА ПОВЕЧЕ каишки, за нищо на света.

Общи условия

Активация на акаунт