Любители на котки - Тема 170

  • 26 195
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10 691
Известно време храних едно бездомно женско котенце.Много го обикнах и стана дворна котка.Стоеше си на двора не бяганеше, но онзи ден явно се разгони и изчезна.Няма я от четвъртък, според вас ще се върне ли? Имате ли подобен опит с дворни котки? Имам някакво усещане,че няма да се появи повече не знам защо.
Ще се появи. С подарък. Simple Smile

# 676
  • Мнения: 4 272
Дано,много ми липсва.Беше много добра и миличка.Обикалях да я търся,но никъде я няма. В деня, в който изчезна вечерта нейното гадже обикаляше около нас и виеше,но тя никаква я нямаше.Явно и той я търсеше.И днес я няма,миличкото ми,дано се появи.

# 677
  • Мнения: 10 691
Като забременеят много им се доспива. Ако си сигурна, че е имала гадже, преди да зачезне, значи работата е сторена и мацата си почива някъде. Защото пък преди да стане работата, се скапват от гонитби. Като огладнее, трябва да се появи.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Може точно от гаждето си да се крие.

Буки как е?

# 679
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Буки е добре, наяден и дреме 😁
Звънях днес на ветовете ни, каза да го наблюдаваме. Щом е било еднократно, може нещо да му е раздразнило корема. Разпитва ме за други разни симптоми, нищо от това, което ме пита, няма. Днешното пупу пак е нормално, явно вчера само беше инцидент. Та така, ще го наблюдаваме 🤗

# 680
  • София
  • Мнения: 39 836
Тез не Нечовешкият ме ядосаха.
Пращам ММ за храна. Във вайбъра съм писала Hill's Vet Essentials. Ами кажете нямаме тази храна, а не му обяснявайте, че това било две различни марки. Да, Hill's и Essential Food са различни, ама аз какво търся, те какво отговарят.
И той притеснен ми звъни по телефона. Да кажа какво да вземе. На Essential Food имало само големи разфасовки.
Силно се надявам да не е взел, защото Аш не я харесва тази храна.

Жената на ветеринарят ми е отговорила на месинджъра. Поръчах да ми донесат един пакет, ако може.

# 681
  • Мнения: 4 148
Сутринта Франки изкиха огромно парче желиран сопол, примесен с нишки слуз и кръв...иначе нищо му няма. Но това нещо си му стои в носа от както беше малък и болен. Това е положението, явно е хронично. И както се разхожда по маси, по възглавници...и киха навсякъде...доста неприятна работа...

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
pandorina, вероятно се е изчиствал.
И при хората е хронично,с бактерии надали ще се заразиш.

Ами ходят навсякъде,слагаш някакви калъфи,които лесно съхнат и така.
Харко нали имаше и глисти,и гъбички,нямаше как да го ограничавам да се качва на леглото ми, вече в другите стаи не го пусках.

# 683
  • Мнения: 4 969
На каква възраст започват да се разгонват мъжките котета?
Див е на 5 и все по-често чувам нови звуци и тоналности..Не обръща внимание на разгонените вопъли навън..
За кастриране ми казаха 9 -ти месец.

# 684
  • София
  • Мнения: 12 263
И аз с въпрос за първи признаци за разгонване при женските котки Simple Smile
Шепичка ще навърши 6 месеца след 4-дни и ще започне седми. Днес сме на втора ваксина. Не е очевидно разгонена, но от няколко дни е по-нервна, хъска, дере много повече, изобщо не е доброто пухче от преди това. Искаше ми се да приключа с ваксините, тоест поне още един месец и чак след това кастриране, но имам сериозни съмнения дали ще стане.
Рози и Бодли при мен Страх, който е роден април месец според ветеринарите почна да се разгонва около 10-ти месец, тоест по това време. Издържах почти до годинка, като не е маркирал и след това го кастрирах. Но при него беше очевидно, че е разгонен. Според мен зависи от размера и породата на всяко мъжко коте ,както и от възрастта му около пролетта. Аз съм от привържениците на колкото се може по-късно кастриране, както и ветеринара ти е казал, поне 9-ти месец и за мъжките котки, стига да не маркира или да има някакви други сериозни трудности. Ако е само нови звуци и тоналностти и не обръща внимание на разгонените котки навън, според мен спокойно поне още някой месец може да изчакаш.

# 685
# 686
# 687
# 688
  • Мнения: 4 354
Честита Баба Марта!

# 689
  • Мнения: 3 835
Малееее, какъв успех Ред Simple Smile
За 8 март може да й подари цветя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт