Разделихме се и ми трябва съвет...

  • 3 214
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Малко съм "емоционално съсипан" защото преди 6 дена се разделихме. Накратко за "нас" от 4 години и половина бяхме заедно. В началото всичко си беше супер, нормална връзка разходки, концерти, забавление и много други неща. Но се стигна до тука. Последните  месеци тя започна да говори за деца което е нормално, и преди съм и казвал, че не искам за вмомента деца и не съм готов. Но нейните приятелки започнаха да раждат (повечето от тях), и си говорят за децата, и тя "откача". Но къде е проблема, проблема е, че преди да се скараме седнахме да говорим СЕРИОЗНО и тя ми сподели, че вече е на 30г и биологичният и часовник тиктака, съгласих се с това. Но изведнъж постави много брутални условия! Аз трябвало да живея с майка и, че трябва да имаме дете и да забравя всичките си хобита и приятели и, че след 30 г човек не можело да се забавлява ами да гледа само детето... Да живея в тях а не в моят апартамент,  а си мислех да си купя къща близо да града в някое е село... Почнахме да се караме в рамките на 2 седмици. Естествено тя започна да говори, че гледаме в различна посока и, че ако не родила детето сега то щяло да бъде "алтист, ненормално и др." При което започнах да се смея. Искала да съм 24/7 с нея което започна да става задушаващо последните месеци, и звънеше по 5 10 пъти за 1 час по сто пъти ми пишеше... (постояно се била притеснявала, за това ми званяла по-сто пъти). Има 3 приятелки и други хора няма покрай нея... Неможе да готви да чисти, да пере. Като се върне от работа аз правя основните неща. Да споделя за себе си работя на 3 места имам и малък бизнес, и няма как винаги да съм на линия. Отделно страдах от тежки депресии (загубих, приятели, баща, и още много трудности през последните няколко години). (Тя естествено не ме разбираше когато изпадах в тези "дупки") И няма как аз да съм винаги на линия, винаги да съм с нея нон стоп, при което пак откачи. Искала мъж до себе си нон стоп. И аз и споделих, че това и е останало трамва защото е била от малка само с майка си и баща им ги зарязал. Лека му пръст той почина когато ходех още с нея.... Та малко обяснявам историята отзад напред но мисля, че се схваща целият смисъл (надявам се де)... Та друго нещо което искам да споделя за нея като качества, няма хоби АЗ СЪМ И БИЛ ХОБИТО. Викам как може човек да ти е хоби?!?!?! Намери си ще ти купя колело, не мога да карам, ще ти купя фотоапарат, не мога да снимам, ще ти купя да лепиш картички, не мога да лепя. Ами викам добре ти не можеш да готвиш чистиш разчиташ на майка си за всичко, и искаш да имаме дете?! Аз аз готвя пера чистя, имам куче и него гледам?! А ти едно дете няма да можеш да гледаш, една торба с хляб и зеленчуци не можеш да пренесеш качваш 2 етажа стъпала в блока ми и се измаряш, пак искаш дете да гледаш. При което тя се разрева и мълчи мълчи. Казах и виж който и да е мъж няма как да иска да живее  с майка ти това е абсурд и да имате дете ами вие двете ще го влудите. Той или ако бях аз в случая ще съм между чука и наковалнята... Та казах и тези всички неща, и тя мълча мълча и казах да си ходи. Да обаче сега се сещам преди няколко месеца случайно и вибрира телефона, признавам си досега не го бях правил това да и се ровя в телефона. И оп какво да видя, тя си писала с някакъв друг... Тогава побеснях почна да реве, това беше станало преди 8,9 месеца, бях готов да я оставя но с майка и говорих и т.н. Викам си айде прошка нали оня не е в България реално не са се виждали да ми изневери... Обаче сега тя като ме остави последните 3 4 дена и се чувствам виновен за "нейните неща"... И не мога да спра да мисля аз какво направих, аз ли съм виновен защо ?! Не искам да съм под чехъл. Знам, че всеки ми казва по-добре е станало, че се разделихте ама сега аз съм наранения не тя! Когато си писала с тоя, бях готов да я оставя и трябваше тогава да го направя! Аз съм много емоционален човек и добър човек не заслужавам такова отношение. И как може се питам за 2 седмици да се промени човек "рязко"...  Какви са тези откачени изисквания имаш дете и забравяш за хобитата си, то тя няма хобита какъв човек съм имал до себе си... И се обвинявам постоянно. Питането ми е, за тази история ако има нещо интересно да си споделите мнението за такива жени и какво трябва да се направи ако си я обичал и как да излезеш от тази "дупка" като знаех, че може би наистина е трябвало да се разделим още преди 1 година... И последно когато тя ме остави преди 3 дена пак почина един приятел, просто я бях помолил да остане с мен този ден когато бях най-зле и тя ми заби нож и каза, няма как да стане... Какви са такива коварни жените... И съм сигурен, че майка и пълни главата с глупости. Бях с нея защото се надявах да се промени... Ама явно аз съм бил заблуденият не тя... Дайте ми съвет как да изляза от "депресията" и да си карам живота както преди... Благодаря!

Последна редакция: ср, 02 фев 2022, 12:00 от bubanka

# 1
  • Мнения: 4 677
Сериозно ли има толкова търпеливи мъже днес?! Тази особа я пиши минало.Приеми загубеното време с нея като житейски урок. Огледай се с всички сетива - съществуват и свестни и стойностни хора, живота е хубав , разнообразен и е пред теб . Единствен и неповторим е - не го хаби , не хаби себе си .

# 2
  • Мнения: 5 300
И двамата звучите супер токсични. Единственото, което мога да кажа е, хубаво, че не сте направили и дете...

# 3
  • Мнения: 31 648
Вземи се осъзнай и помисли трезво.
Отървал си се.
Ще черпиш.

# 4
  • Мнения: 40 850
Всяко зло за добро. Като чета, много добре, че сте се разделили. Гледай си хобито сега и като/ако узрееш за дете тогава пак мисли по въпроса. Тя пък също да си търси някой на нейната вълна.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не се занимавай повече е и моят съвет. Обсебената от майка си бивша е причина за развода им с мъжа ми.
Може майката да е токсична, а дъщерята да се поддава, но това продължава доживот.
Щом отсега ти поставя условия и намесва майка си, нямаш работа там. Че и нескопосна, изтърпи да ти е криво известно време, но не се връщай.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Със сигурност ще мине малко време докато свикнеш с промяната, нормално е да се чувстваш зле, дори връзката да е била ужасна и неподходяща за теб. Продължавай напред.

Мацката звучи като да си търси баща, и някой да се грижи за нея, не виждам нищо партньорско в поведението й, нито пък сама да разбира себе си и емоциите си. Звучи като 5 годишно, което изисква от родителите си, обаче в партньорските отношения нещата са по-различни... Не можеш да й бъдеш родител, нито пък някой друг би могъл да влезе в тази роля. Нейна задача си е да се справя с тези дефицити - дали ще чете по темата, дали ще ходи на терапия... това си е нейна отговорност.

# 7
  • Мнения: 25 596
Само не разбрах – ти сам ли живееш, или с майка си също?
И още нещо – това с писането с друг защо изобщо го спомена? Не те кефи жената, не искаш да се жениш за нея, не искаш да имате дете, ама те е яд, че тя те е оставила и подозираш, че е заради друг? Това ли те яде?
На мен не ми трябва, ама и на друг не я давам...
Иначе много ме впечатли как работиш на 3 места, плюс собствен бизнес (там кой работи не стана много ясно), чистиш, готвиш, переш, куче гледаш и даже ти остава време за приятели и хоби? Супермен! Simple Smile
Добра реклама си направи, чакай да те залеят възторжени ЛС с предложения за връзка. Споко, ще те уредим. Simple Smile

Иначе наскоро май я четохме тази история, ама написана от гледната точка на жената.

# 8
  • Мнения: 40 850
Ми аз затова се задоволих кратко да напиша, че е за добро. Все пак не можем да съдим по изслушване само на едната страна. Ясно, че не са на една вълна, но до тук. Кой крив, кой прав не се знае. А и често пъти крив няма - никой не е виновен, че е такъв или онакъв.

# 9
  • Мнения: 31 648
Той и авторът е токсичен. Но не може да се сравни с поведението на приятелката му.
Тя си има отклонения, видно е. Да живее с майка и, не можела да чисти, да готви. Детето кой ще го гледа? Може би майката. Абе изперкали и двете ми се струват, но само ако е вярно и авторът не е послъгал.
Защото ми е странно да са във връзка 4 години и тя изведнъж да става обсебваща последните две седмици.
Ама той е голям егоист.
Не осъзнава, че той и на 50 може да има деца. Но една жена и тиктака часовника.
И да мотае така, не е редно.
Та малко или много си е получил заслуженото.
Та авторе щом не искаш деца, просто със следващата и го кажи, а не мотай, защото е грозно.

# 10
  • Мнения: 6
Само не разбрах – ти сам ли живееш, или с майка си също?
И още нещо – това с писането с друг защо изобщо го спомена? Не те кефи жената, не искаш да се жениш за нея, не искаш да имате дете, ама те е яд, че тя те е оставила и подозираш, че е заради друг? Това ли те яде?
На мен не ми трябва, ама и на друг не я давам...
Иначе много ме впечатли как работиш на 3 места, плюс собствен бизнес (там кой работи не стана много ясно), чистиш, готвиш, переш, куче гледаш и даже ти остава време за приятели и хоби? Супермен! Simple Smile
Добра реклама си направи, чакай да те залеят възторжени ЛС с предложения за връзка. Споко, ще те уредим. Simple Smile

Иначе наскоро май я четохме тази история, ама написана от гледната точка на жената.

Живея сам, не си правя реклама... Нямам баща и майка... Не, че не искам да я пусна и т.н. Интересно ми е къде си я чел тази статия...

Не съм я лъгал за деца още от преди 3 години някъде и казах, че не съм готов и т.н. Не съм егоист както искате го възприемайте, не искам да изглеждам жертва... Просто споделям и не съм лъгал за нищо. Може би и аз съм токсичен незнам, зависи под какво имате напредвид.

# 11
  • Мнения: X
Добре, че не сте направили детето.
Радвай се, че си свободен и ще си намериш нова любов.

# 12
  • Мнения: 25 596
Не съм чела статия, чета темите тук. Наскоро една жена на 30 се оплакваше, че иска деца, а мъжът, с когото живее - не. И уж бяха говорили по темата, и уж той ѝ беше казал мнението си по въпроса. Не останах с впечатление да са постигнали консенсус. Та може и същата да е била. Simple Smile

Иначе не разбирам какъв ти е проблемът. Не сте един за друг, разделили сте се. Ами, идеално! Ти продължаваш да си търсиш сгодна женица, а тя – мъж, който да ѝ направи дете и да си го гледат с майка ѝ.
Всеки с мечтите си.

# 13
  • Мнения: 419
Аз недоумявам ... какво си намерил изобщо в нея? Не искам да звучи грубо, но един човек колкото и да е красив външно, да няма хобита, интереси и да е вкопчен в теб ... ми звучи много задушаващо и безперспективно.
Ако няма интереси, с които да внася вдъхновение и живот у дома, и не може да се грижи за уюта ... какво, какво наистина е имала като качества?
Липсата на емоционално присъстващ баща създава една голяма празнина в жените и след това страдат мъжете до тях. Защото такава жена търси ролята на бащата (защитника, покровителя, сигурността) в мъжа си и не гледа на него като МЪЖ, ами като на покровителя, който трябва винаги да е на разположение, да я спасява от проблеми, хора и трудности в живота и винаги да е добър и разбиращ. Това е много токсично разбиране, но уви - при момичета без баща такъв е резултата.
Според мен:
1) НЕ се чуди правилно ли си постъпил или не - отговора е само един - добре е станало, че сте се разделили.
2) ИЗневяра не значи физически се*с или целувка - изневярата винаги се случва първо в съзнанието на човека. За да си пише с други мъже - това е неуважение към теб като мъж до нея и дано ти послужи за урок. В следващи връзки това трябва да ти е червен флаг - НАПУСКАЙЙЙ ... навреме!
3) Звучиш като отговорен човек (предвид с колко неща се занимаваш) - затова си дай сметка колко ценен човек си и си промени критериите за жена.
Другия път подбирай наистина смислени качества в една жена. Бъди по-изискващ и търси по-интересна личност, която има интереси, иска да се развива и ... няма страх от отхвърляне, който ще я кара да се вкопчва в теб като удавник за сламка.
Вярвам и ти желая да срещнеш зрял ментално, подкрепящ и грижовен партньор.
Успех!

# 14
  • Мнения: 31 648


Не съм я лъгал за деца още от преди 3 години някъде и казах, че не съм готов и т.н. Не съм егоист както искате го възприемайте, не искам да изглеждам жертва... Просто споделям и не съм лъгал за нищо. Може би и аз съм токсичен незнам, зависи под какво имате напредвид.

Ако е вярно това, то тогава проблемът е в нейния телевизор.
Трябва да намериш жена, която не иска деца. Има и такива.
Ама я кажи за тия години тя винаги ли е била такава задушаваща?
Малко ми е странно да не се се проявили тия качества.
Има бащи са отдадени на семействата си, но си имат нужда и от други неща. Това нон стоп да иска да си с нея, да н е правиш нищо друго е пълно безумие.
Жената е луда, ако тия неща са верни.

Общи условия

Активация на акаунт