Как върви захранването - част 11

  • 13 497
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз се записвам, да ви наглеждам какви ги вършите. И да съветвам, ако искате де Mr. Green

# 16
  • Мнения: 11 818
Здравейте мамчета,
имам един въпрос относно ориза, утре ще правя домошно пюре и се чудя дали мога да сложа малко ориз със зеленчуците да се вари.
Ако оризът е кафяв му трябва повече време, за да е напълно сварен. Аз лично варя отделно и после смесвам.

# 17
  • Мнения: 5 026
Здравейте мамчета,
имам един въпрос относно ориза, утре ще правя домошно пюре и се чудя дали мога да сложа малко ориз със зеленчуците да се вари.
Свари си ориза отделно и тогава го прибави. А още по-добре ако ориза е кафяв-има го по диетичните щандове и магазини.

# 18
  • Мнения: 728
Райската ябълка е супер полезна, съдържа много витамин С и е подходяща за бебета на 10м.

Аз искам да запитам за пълнозърнестите храни, не мислите ли, че твърде утежняващи за малките бебоци.

# 19
  • Мнения: 988
Аз искам да запитам за пълнозърнестите храни, не мислите ли, че твърде утежняващи за малките бебоци.

Как по-точно?

# 20
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
krasykm06 благодаря за информацията! Вече дадох райска ябълка, но пък поне ме успокои, притеснявах се, че е рано за нея.

Сега да споделя за нея - хареса се изключително много(меко казано Simple Smile). Това е храната от която е яла с най-голяма охота и най-големи количества, до момента.

# 21
  • Мнения: 4 970
Здравейте ,май4ета!И аз съм в 4уденака по въпроса със захранването newsm78.ДАвам сок4е на Дари от  около 2 седмици.Ябълка и ябълка с морков(4ист морков не иска).Пие по едва 20-ина грама(защото по принцип не оби4а да пие от шише ooooh! ).Та- педито каза да дам картофено пюре.Попитах с плодовите как да процедирам и тя ми каза 4е не е необходимо да ги въвеждам Shocked,което ме озада4и.Можело да се дават вместо сок4е.Та- сега се 4удя кога,как и по колко да давам Rolling EyesВзела съм пюре от 4иста ябълка ,тъй като мисля 4е покрай сок4ето това й е доняйъде познат вкус.После мисля да  дам и някакво комбинирано Thinking.Та- кажете ми как то4но да го въведа?

# 22
  • Мнения: 988
Абе душа, виждам че сте на три месеца, не ви ли е мааалко раничко за каквото и да било... камо ли сокчета  Thinking доста жестоко отношение към незрялото бебешко стомахче има твоята педка  Rolling Eyes Защо не отложиш цялата галимация за след два-три месеца, когато ще сте готови. Ще се радваш, че си го направила. Попрочети малко в старите ни темички или в библиотеката за съвременните схеми на захранване - оризова каша от пети-шести месец, защото твоята лекарка изглежда не разполага с адекватна информация  Sad а не всички лекари са такива... За протокола - дъщеря ми е захранена на пет и половина месеца с оризова каша и в момента се справя както с всички видове пюрета и каши, вкл. месни, толкова добре колкото връстниците си, така и с намачкани храни.... Всичко е до зрялост на стомаха и готовност на бебето, а не до това от колко рано ще го "тренираш" да яде.

# 23
  • Мнения: 4 970
Из4ела съм доста от библиотеката,запозната съм също и със схемата на късното захранване.Но - въпроса ми е за настоящия слу4ай.Както и да е .Избрала съм по една или друга при4ина този на4ин на захранване- дали е правилен или грешен е друга тема.тук не става въпрос за възрастта на бебето,а конкретния ми въпрос за на4ина по който се процедира.КАо може да помогнете,абстрахирайки се от месеците,ще ви бъда много благодарна Hug
( Между другото педито ми каза сок4ета още от 1-вия месец и аз категори4но отказах..Давам ги от 3-и месец и не виждам нищо фатално в това.).

# 24
  • София
  • Мнения: 2 671
При нас положението не е много цветущо - от 3 дни опитваме картоф с кърма, но няма и помен от ентусиазма, с който хапваше детето миналата седмица, когато му дадохме оризова каша /но твърде много, та повръща милият сума време/. Работата е там, че щом види лъжицата, започва да кашля и да се напъва да повръща ... обаче попадне ли в устичката, си го глътва без проблем... Днес изцапах двете лъжички на NUC, с които го захранвах предния път с ориза и използвах една друга, която мног се различава. Имам чувството, че по-лесно я прие. Взех вече да се чудя да не би да свързва повръщането отпреди 10 дни с лъжичките и затова да не ги допъска в уста  newsm78
За последния месец бебчо е наддал 300 грама само и това допълнително ме тревожи... какво ще правя, ако не ще да прояде това дете  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 988
Из4ела съм доста от библиотеката,запозната съм също и със схемата на късното захранване.Но - въпроса ми е за настоящия слу4ай.Както и да е .Избрала съм по една или друга при4ина този на4ин на захранване- дали е правилен или грешен е друга тема.тук не става въпрос за възрастта на бебето,а конкретния ми въпрос за на4ина по който се процедира.КАо може да помогнете,абстрахирайки се от месеците,ще ви бъда много благодарна Hug
( Между другото педито ми каза сок4ета още от 1-вия месец и аз категори4но отказах..Давам ги от 3-и месец и не виждам нищо фатално в това.).

Щом си изчела всичко и така си си решила, това е друг въпрос. Конкретно по твоите въпроси - според мен идеята първото пюре да е зеленчуково не е лоша, защаото така няма да свикне на сладко евентуално. Ако искаш да даваш плод - ябълката е добър избор особено щом е въведена като сок. Изобщо, след като си чела би трябвало да знаеш че парвила дали да е първо плод или зеленчук няма, но по принцип зеленчуците са много по-богати на минерали и витамини от плодовете, а и повече хипоалергенни зеленчуци има май отколкото хипоалергенни плодове. Глдеай да не намалиш кърменето обаче и давай само колкото детето иска. Предвид колко сте мънички още аз бих давала след кърмене. И спокойно можеш да замениш сока с пюре - сока е доста по-агресивен към стомаха, което всеки пил плодов сок на гладно може да ти каже и без да е чел някъде - но ти и това явно знаеш  Confused Не се сещам какво друго да ти кажа  Rolling Eyes

# 26
  • Wien
  • Мнения: 24
Здравейте,приемате ли още една мама?                                                                                                                     Захранвам  от месец и половина и Засега Ивето яде с голям апетит ,дано така продължава. Praynig Искам да ви попитам дали вече мога да давам месни пюрета?Въвела съм до сега ориз,морков,картоф,царевица,тиква и тикви4ки.Мерси предварително.

# 27
  • Мнения: 566
Здравейте,приемате ли още една мама?                                                                                                                     Захранвам  от месец и половина и Засега Ивето яде с голям апетит ,дано така продължава. Praynig Искам да ви попитам дали вече мога да давам месни пюрета?Въвела съм до сега ориз,морков,картоф,царевица,тиква и тикви4ки.Мерси предварително.
Здравей,
изчакай още малко с месото, поне да стана на 7.5, ние сме на вашата възраст и по рано захранени и още не яде малкия месо. Няма да избяга никъде пюренцето с месото Wink

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Искам да ви попитам дали вече мога да давам месни пюрета?Въвела съм до сега ориз,морков,картоф,царевица,тиква и тикви4ки.

Доста ви е рано за месо според мен. Аз дадох месно пюре на 8 м.

# 29
  • Wien
  • Мнения: 24
Мерси за отговорите. Hug Аз не бързам ,но все пак  има толкова много месни пюрета ,уж за след 4 месец ,та реших да попитам дали не е време вече.

Общи условия

Активация на акаунт