Как върви захранването - част 11

  • 13 494
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз дадох месо на 7 месеца!
Да ви питам за желязото - четох, че в месото има много по-добре усвоимо желязо, отколкото в жълтъка! Но за сег резултатите от кръвните изследвания не се променят, въпреки захранването с пиле и заек! Кои каши също са желязосъдържащи? Аз давам елда на Хип, но в нея не пише нищо за желязо!

# 31
  • Мнения: 2 631
Вени,
сега давам ябълкова на Хумана и пише, че е обогатена с желязо.
Не се притеснявай за изследванията - ще се нормализират нещата! Hug

# 32
  • Мнения: 11 818
Желязо има и в просото - ако питаш за безглутенови! Дъщеря ми го харесв амного.

# 33
  • Мнения: 2 631
Просото без глутен ли е!? Shocked
Има ли го на инстантна каша? newsm78

# 34
  • Мнения: 171
Просото без глутен ли е!? Shocked
Има ли го на инстантна каша? newsm78
Да, просото не съдържа глутен.
Докато се запознавах с асортимента на фирмите-производителки на бебешки храни, установих, че само Сънвал произвеждат инстантни каши с просо, но когато ги потърсих се оказа, че за съжаление не се внасяли в България. Cry

# 35
  • Мнения: 2 631
Сиси и Дорка, мерси!   bouquet
Това за просото просто не го знаех!  Embarassed
/просото просто, ама че словосъчетание!/ Joy

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Envia, ако имаш време и желание можеш да направиш домашна каша от просо. Аз лично не съм голям фен на инстантните каши и предпочитам да ги правя сама. Направила съм от кафяв ориз, елда и просо и ги редувам. Рецептата я има закована, на първо четене е голяма хамалогия, но иначе е много лесно и бързо.

А за месото, разбира се, че може и по- рано. Според Ла Лече Лигата месото може да се дава с първите храни.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 11:42 от Мериа

# 37
  • Мнения: 728
Простете, че се намесвам в темата ви. Искам само да споделя мнението си за пълнозърнестите храни. Те се възприемат като диетични и целта им е да минават транзит през организма, като по този начин "повличат" със себе си токсините натрупани в дебелото черво. Не се усвояват от организма, особено от този на бебето. Тъй като ние сега даваме предимно пасирани, за да подобрим тяхната усвоимост, та мисълта ми е каква е целта на даването на пълнозърнести храни на кърмаче? А и тези люспи на зърната не дразнят ли само стомахчето на бебето? И още нещо, забелязвам, че обръщате внимание на храни като авокадо и манго, които може и да са полезни, но аз се питам дали има все още полезни вещества в тях, предвид на това, че са узрявали в продължение на месеци по кораби и складове, а и са си скъпички. В същото време не обърнахте никакво внимание на въпроса за райската ябълка. Ето малко инфо за нея :

  Плодовете на райската ябълка съдържат много захари- главно глюкоза и фруктоза, органични киселини- лимонена, ябълчна и др. пектинови и багрилни вещества. От витамините най-силно присъства вит.С, а след него се нареждат каротинът, витамините В1, В2 и Р. Минералните соли са представени най-силно от калия (170-180 мг в 100г плод), следват солите на фосфора, калция, магнезия, желязото. От макроелементите впечатляват значителните количества манган, мед и йод.
 
Всеки би могъл да си я набави, при това на доста по-добра цена.

Само да кажа, че с настоящия си постинг не искам да се заяждам, а да ви обърна внимание, на гореспоменатото.   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 631
Има ли я тази райска ябълка по пазарите? Нещо като корен ли представляваше? newsm78

Пълнозърнести храни мисля, че не се дават на бебета, т.е нещо с люспи и пр. Кафяв ориз не значи, че е с люспи, просто не полиран. Ако бъркам - поправете ме!  Thinking

За екзотичните плодове вече писах мнението си по-горе! Naughty

# 39
  • Мнения: 988
Краси, тук си говорим за кафяв ориз, такива неща, не вярвам някой да дава на бебето си храни с люспи като пшеничени трици примерно - ако някой е писал нещо такова пропуснала съм го.
Не знам защо мислиш че не сме обърнали внимание на райската ябълка, тя е дискутирана много пъти а и по-нагоре някой беше писал че е давал. (Енви, корена е "земна ябълка" и е рода на картофите май, а "райска ябълка" прилича на оранжев домат и междудругото, в София никак, ама никак не е евтина, държи цена като на екзотичните плодове - това за Краси. Ако я е виждал някой в центъра на достъпни цени, да свирка - аз бих си хапнала  Laughing)

Авокадото е най-ценно с незаменимите мастни киселини които не се губят при престоя, а зреенето на плодовете след откъсването е процес известен отдавна - всички които имаат домашни ябълки си ги рупат цяла зима или поне докато свършат, а не ги ядат два дни и да изхвърлят остатъка. Аз по-скоро не бих давала разни екзотики защото смисълът на захранването е да свикне детето към храните, които ще яде по принцип. Значи ако е от средностатистическо семейство и няма цял живот да яде манго (нито пък райска ябълка Mr. Green) на редовни начала, по-добре отсега да му измисли човек балансиран и пълноценен режим с храните, които се ядат в семейството. От инцидентното даване на такива плодове детето няма да натрупа кой знае какви ценности в организма си; от редовното хранене с кафяв ориз, елда, просо - ще натрупа. по-важна е системата а не изключенията, така си мисля.

# 40
  • Мнения: 364
Съгласна съм с отговора на мама Меца:)
Аз имам няколко по-прозични въпроса:
 1.Как въведохте зеления фасул , с какво пюре?
 2.Когато съм въвела веднъж картоф от купено пюре , трябвали пак с 1,2,.. лъжички да почвам когато предлагам домашно такова?
 3.Магданоз/копър пресен ли към пюрето или не и по колко ?
Благодаря предварително за отговорите!

# 41
  • Мнения: 566
Съгласна съм с отговора на мама Меца:)
Аз имам няколко по-прозични въпроса:
 1.Как въведохте зеления фасул , с какво пюре?
 2.Когато съм въвела веднъж картоф от купено пюре , трябвали пак с 1,2,.. лъжички да почвам когато предлагам домашно такова?
 3.Магданоз/копър пресен ли към пюрето или не и по колко ?
Благодаря предварително за отговорите!
Единствено мога да дам отговор по 2 въпрос, не трябва да почваш с 1,2 лъжички, направо давой цяла порциика.

# 42
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет и от нас Соня си хапва от 3 седмици, опитала е картоф, морков тиква и червена чушка.Искам да попитам какво означава въведена храна, ако беба е изяла определено количество пюре на едно ядене или както е при нас в продължение на една седмица по лъжичка две на ден. И още нещо проблем ли е че облизва от време на врем парче ябълка или круша, в смисъл че са сурови, а каша ако искам да дам пак ли на обяд или мога след обяд да я въведа, не искам да замествам кърмене.

# 43
  • Мнения: 2 631
Анетка, зелен фасул още не съм въвела, но мисля с пюретата на Хип - там има един микс с него. Щом си въвела картофа с купешко, все едно е въведен и с домашно, т.е. едно и също е. Магданоз/копър също не съм въвела, но мисля скоро магданоз да слагам - 1-2 листенца леко попареди във водата, в която варя зеленчука за деня, и после намачкани. Peace

Нанди, в началото въвеждах храна за 5 дни, сега за 3 дни. Това с облизването на пресния плод не мисля, че е проблем, но аз лично не виждам смисъл на този етап. Ябълка и круша варя до омекване, намачквам и давам-смятам, че това е по-полезно. Кашата я въведох следобед, дори сега отива към надвечер, а пюрето е на обяд. Peace

# 44
  • Мнения: 5 391
Анетка, аз тези дни въведох зеленият фасул, с готово пюре, но ни го донесоха от Германия, тук ги няма, та не мога да ти бъда много полезна.Иначе добре му се отразява на сина ми Peace

Общи условия

Активация на акаунт