СЕДМИ КЛАС 2021-2022 Тема 6

  • 29 075
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Сф
  • Мнения: 10 790
Скиорче, дано е малкия дявол! Направо отивайте при доц. Тони Георгиев за коляното. Хич не си правете експерименти и да се мотаете. Със сигурност трябва да е обездвижено , няма смисъл да седи там. Изумявам се...треньорите за какво са там? Лекар не вярвам да има, a и да има ще ви трябва ЯМРхубав. Спокойно само, докато разберете какво е. Чести са контузиите на коляно в някои спортове. Ох ,къде ме върна...
Направо е герой да седи малката с това подуто коляно, ама няма смисъл да се мъчи. Съжалявам,че съм по- рязка, ама точно така бих направила аз. И при детето се е налагало, що пъти разтяга връзки с тая атлетика..ама на глезени и китки, беше ми дошло до гуша..но при нас от претоварване. Вие щом имате падане, усукване...хич не бих чакала. Стискам палци да е лека травмата!

# 661
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 795
Докато Ви, изчета.....имам работа за целия китайски народ и ядове в къщи....
Skiorche, много ми стана жал за девойката ти, дано да се размине по най-безболезнения начин,
Болните да оздравяват.....матеметиката ги чака...Sweat Smile
Мандаринка, може ли на ЛС, къде я водиш на очен наборката, прекрасната има проблем, боли я главата, не вижда на далеч, има преглед и рецепта за очила, но неще да носи иска лещи, а доктора каза, че не може веднага да сложи лещи.....
Оффф, по БЕЛ ( допълнителния час) са правили есе...учат ли го в 7 ми клас?

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Бързо оздравяване и възстановяване на всички болни дечица!

# 663
  • София
  • Мнения: 2 411
PureLove, утре сме на възможно най-добрия ЯМР в София с топ- рентгенолог.
Но можеше и днес да стане, а аз отстъпих пред сълзите й да стои на пистата и да гледа. И й се чудя как се чувства долу сред публиката, вместо на старта. Как приема, че  друг е на стълбичката, вместо нея. От една страна й се възхищавам, но от друга не спирам да се обвинявам, че не успях да се наложа и да си я прибера още вчера. По всичко личи, че сезонът ще си мине и без нея.😢
Иначе треньорите бяха готови да я заведат на преглед в медицинския център на кабината в Банско (там има и ортопед от Пирогов), а вече и ЯМР, но предпочетохме да заложим на по-сигурно в София.
Скрит текст:
Друга нейна съотборничка вчера падна и си контузи коляното. Нея я бяха завели във въпросния център - направили й снимка и преглед и д-рът -ортопед се произнесъл: Момиче, ти приключи със ските. От тук нататък се започват операциите. 😡 Как може да има такива “лекари” - да кажеш в очите на едно уплашено дете, че приключва…Нямам думи и добре, че не я заведохме там, на конвейра. Но да видим каква ще е нашата присъда.🥺🥺🥺

# 664
  • Мнения: 1 738
Пуснали са отговорите по МАТ на Регалия.

# 665
  • Мнения: 8 995
Здравейте!
Отдавна не съм ви писала, но то е, защото нямам какво да кажа.
Дъщеря ми все така не учи достатъчно упорито по мои впечатления. Иначе според нея - всичко е точно. Ходи на уроци по математика и БЕЛ, но в никакъв случай не мога да я накарам да чете допълнително. Придържа се към санитарния минимум...
Непрекъснато я инструктирам как да се организира най-ефективно, но вместо да ме послуша, дава все по-сериозен отпор. Губи се време, отлагат се задачи за последния момент.

Направо се изтощих да я ръчкам и бутам към това НВО. Не можем да затвърдим пълно 6 по БЕЛ и Математика на този етап. А аз се притеснявам, че без пълно 6 шансовете й са по-ниски. Но не виждам какво друго мога да направя, необходимо е тя самата да прави.

С две думи - не пиша в темата, защото седя с притаен дъх и се надявам все някак да успее да мине успешно НВО-то и да успее да влезе в добра гимназия.

Влязох, за да ви питам за тези четиризначни таблици, които давали да се ползват на изпита. Продават ли в книжарниците? Защото аз не намерих. Исках предварително да се запознаем с тях.

# 666
  • Мнения: 1 738
utro77, то не са четиризначни таблици (или поне не са това, което бяха едно време четиризначните таблици).
Ето това намерих примерно:
https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/kand_7kl_2019_m … n/formuli2019.pdf
Един лист с формули. Тези като гледам са от 2019г., сигурно има и по-нови (но предполагам не са по-различни).

# 667
  • Мнения: 1 044
Пуснали са отговорите по МАТ на Регалия.

Аз даже успях да ги проверя. 91 точки, в първата част има три грешки, във втората всичко е писала дословно както са дадени в решенията. Очаквано математиката е по-добре, ама трябва да се напъне и по БЕЛ.

# 668
  • София
  • Мнения: 3 538
Защо четиризначни таблици? Не е ли само лист с формули. Бях попадала на такъв от предишни матури. Формулите за съкратено умножение и за лице, обем, обиколка и както още ги наричат тези трите за всички фигури. Чак за таблици не съм чувала.

# 669
  • Мнения: 8 995
Абе, може и аз да бъркам. Не знам защо ми е останало в главата "четиризначни таблици"...

*PipiLota*, благодаря много!
Предполагам, че това е, което търся.

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 15:08 от utro77

# 670
  • София
  • Мнения: 2 411
Пуснали са отговорите по МАТ на Регалия.
Това са отговорите на децата ли? А къде са верните отговори?

# 671
  • София
  • Мнения: 6 245
Аз се отчаях като видях математиката. -12т. само от първи модул. 4 сгрешени задачи и то от тези за по 3т. Втори модул се опитах да го проверя, но така е драскал, че максимум 20т. да вземе. Надявах се и аз математиката да го изтегли нагоре, но уви няма да се получи. Не искам да се ядосвам, но съм бясна. Чак ММ дето много се дразни на недоучена математика, взе да ме успокоява, че видиш ли бил уморен, не можел да се съсредоточи ... ама то като си знаеш си знаеш, а подредбата на II модул ... просто нямам думи.

Скрит текст:
Свалила съм ги, но ми трябва време да ми мине яда, за да ги зачиствам и качвам. В момента ме е яд само като видя сайта.

Скиорче, верните отговори са в ПДФ файла с ключа. Там са и решенията от 2-ри модул.

# 672
  • Мнения: 8 285
Това, което Pipilota, е пуснала са формулите, които се ползват на НВО. Всеки може да си ги разпечата, за да свиква детето с разположението им. Има ги като притурка и в повечето книжки с тестове за подготовка

# 673
  • Мнения: 4 240
Мамзел Нитуш, слагайте лещи, щом няма да носи очилата. Нашия батко в края на 7 клас също беше качил диоптъра и имаше чутовни главоболия. Тръшна се, че очила няма да носи в училище и надви. Ходихме първо на очен, после и на "лещен" очен /контактолог му викали/ и му предложиха твърди лещи. Едно време съм опитвала, жива инквизиция е. Той отказа, аз го подкрепих в отказа и сложи меки лещи. Научи се да ги слага и маха сам и до момента на училище е с лещи, вкъщи с очила. Като че ли задържа диоптъра с тях. Не е скъпо да се сложат лещи, опитайте, нищо не губите.
От вчера е във болница, първа линия ХТ се изчерпа, вече е на втора линия. От гемокс е на фолфири. 48 часово вливане, много е тягостно. Поне порта съм успяла да изчистя, вливанията вървят без проблем през него. Ще изпишат трамалче за вкъщи, иначе ще се чудя откъде да търся зелена рецепта, а не ми се разправя да ходя да си вадя аз. Не че няма да го направя, ако не се получава добре.
От 01.03 тръгвам на работа и каквото сабя покаже. Може би скоро и дребната ще пусна присъствено.
Скиорче, стискаме палци.

# 674
  • София
  • Мнения: 607
Skiorche, стискам палци травмата да е лека и малкото скиорче да се възстанови бързо.

За Регалия, няма да му проверявам отговорите, а ще чакам официалните резултати. Уж е решил всичко без 3в на втория модул, за която не му стигна времето. Нея я реши малко след като изтече официалното време и затова не сме я изпращали като решена. Казах му, че трябва да измисли някаква стратегия за преписването от чернова на белова, защото за пореден път не успява да се вмести във времето. Същото беше и на втория модул на пробния по БЕЛ.

Общи условия

Активация на акаунт