Отговори
# 735
  • Мнения: 1 088
Столчето изглежда чудесно, Блу! Съжалявам за приключенията ви Sad и при нас беше зор с нощния сън, голямо мрънкане, пуфтене, зоологическа градина 😆 Поне няма рев, ама и така не спя. Трепкам от всеки звук и пак съм скапана сутрин, хаха.

Как избра столчето? Имаше ли други алтернативи? Заформят ми се все повече чуденки и притеснения около захранването - приготвления, схеми, алергии да мислиш, консумативи...

# 736
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Столчето изглежда чудесно, Блу! Съжалявам за приключенията ви Sad и при нас беше зор с нощния сън, голямо мрънкане, пуфтене, зоологическа градина 😆 Поне няма рев, ама и така не спя. Трепкам от всеки звук и пак съм скапана сутрин, хаха.

Как избра столчето? Имаше ли други алтернативи? Заформят ми се все повече чуденки и притеснения около захранването - приготвления, схеми, алергии да мислиш, консумативи...
Приятелка го има, детето й е на 3 г и още си го ползва. Видях, че е намалено и като ходихме за количка, го разгледах. Само че беше друг цвят, нямаше от намаленото, което е само в оранжево. Очаквам да ми го доставят в сряда и ще го тестваме. Дано се хареса на Мимката. В шезлонг седи, дано и със стола да е така. Пък е и висок, ще може да си зяпа, че вече хич не ще да лежи. Идеята ми е лятото да си е до мен като готвя, например. Горе-долу и ще започне да опитват сядане по това време. Сега дори и легнала взе да се набира на лакти и да седи на преса и да гледа. Ако е под наклон все я бутаме назад, че почти сяда, а е малка още.

# 737
  • Мнения: 1 867
Много са хубави, Блу.
Аз лятна количка не мисля да купувам. Имам летен кош с напълно легнало положение, но не го слагам, че все духа вятър, а той е открит.
Столче имам от каката. Не си спомням каква марка беше, но имаше три нива на височина и три нива на гръбчето. Ще взема да го сваля от тавана да видя става ли и ще може ли да се ползва.
За промяната на часа и при нас настъпи разместване на храненета и спанета, но това е заради голямото дете, че сутрин го приготвям за училище. Който няма по-голям отрок, съветвам ви да си карате по старото време. Преди така правех. Не давах на мъжа ми и часовниците да сменя😀.

# 738
  • Мнения: 1 579
Аз оправям два режима- на големия и на малкия. Омммммм!
След седмица големият тръгва на ясла и пак ще е нагласяне на режими.
Мъжът ми вчера цял ден беше по старото време, а аз по новото.
Все не можехме да се разберем за тия часове кой кога ял и колко спал Joy
Ако се чудите за столче за хранене - бих ви препоръчала икейското. Страшно практично и удобно е Hands Thumbsup

# 739
  • Мнения: 1 088
Лайка, , това Антилопчето ли - https://www.ikea.bg/products/baby-children/baby/high-chairs/ 😊

# 740
  • Мнения: 105
Момичета аз искам да ви питам-ползвате ли слънцезащитен крем, когато излизате.Аз до сега не съм,но се чудя дали да взема.Чувала съм различни мнения-според някои преди 6 месечна възраст не трябва да се ползва,други казват,че още от началото ползват.Сега не знам дали да взема и какъв,като цяло не я излагам директно на слънце,но се случва все пак да я напече като сме на вън,няма как.Ще попитам и педиатърката другия път,но ще ми е полезно да чуя и вашите мнения 😊

# 741
  • Мнения: 1 579
Същото, dee.
За съвсем в началото не е подходящо, но аз захранвах в столчето за кола.
После вече взех икейското и се родих.

# 742
  • Мнения: 4 518
Вижте на какво попаднах https://m.bg-mamma.com/?topic=1427428 Heart Eyes
Мина година Flushed

# 743
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Времето върви страшно бързо. Аз от 01.04 не ходя на работа и сега си давам сметка, че тогава ми се струваше, че дните се точат, а те са буквално отлетели. Идва пролет, лятото ще мине като миг, после есента и ще станат на 1 г.
Вие мислите ли за море или планина? Аз се чудя. В дните, в които е спокойна, се навивам. После си казвам, че май прибързвам и не се знае как ще го понесе, дали ще пътува спокойно, как ще спи на ново място и изобщо в какво приключение ще се вкараме. Едната ми приятелка, която живее в Германия, водиха малката на море, когато беше на 3+ Пътуваха с кола от там до БГ, гостуваха в Пловдив и някъде  към Русе/Силистра и после ходиха и на море в Гърция. После обратно в БГ и тя се прибра с бебето със самолет, а мъжа й с колата, че бързаха и нямаше как да спират заради бебето да спят по пътя. Та, въпросът е как се ходи с толкова малко бебе на море, възможно ли е?

# 744
  • Мнения: 3 190
И с по-малки се ходи, възможно е 😉 Ние искаме да отидем на няколко места, но ще се съобразим с препоръките на кардиолога. Няма да запазваме от сега, а и ние по принцип никога не запазваме почивки от рано.
Иначе аз миналата година съм забременяла около тези дни, защото на 10 април имах бледа втора черта 😊😊😊

# 745
  • Мнения: 225
Аз запазих море за Юли. После се усетих, че тогава ще е захранването и ще е цирк, но така си остана, не съм променяла дати. Иначе съм в една група в фб за почивки с деца, масово с бебета си пътуват.

# 746
  • Мнения: 4 518
Времето върви страшно бързо. Аз от 01.04 не ходя на работа и сега си давам сметка, че тогава ми се струваше, че дните се точат, а те са буквално отлетели. Идва пролет, лятото ще мине като миг, после есента и ще станат на 1 г.
Вие мислите ли за море или планина? Аз се чудя. В дните, в които е спокойна, се навивам. После си казвам, че май прибързвам и не се знае как ще го понесе, дали ще пътува спокойно, как ще спи на ново място и изобщо в какво приключение ще се вкараме. Едната ми приятелка, която живее в Германия, водиха малката на море, когато беше на 3+ Пътуваха с кола от там до БГ, гостуваха в Пловдив и някъде  към Русе/Силистра и после ходиха и на море в Гърция. После обратно в БГ и тя се прибра с бебето със самолет, а мъжа й с колата, че бързаха и нямаше как да спират заради бебето да спят по пътя. Та, въпросът е как се ходи с толкова малко бебе на море, възможно ли е?
На мен на 01.04 ми беше първия преглед. Изобщо не ми минава бързо времето, спряло е, че понякога и назад върви. Аз си мисля, че е 17, а то е 11 😒. Само нощите минават бързо и не остава време за спане.
Нашата бухта вече се върти от гръб по корем и не се спира. Слагаме я по гръб, започва да реве, че не е по корем и се обръща. После като е по корем реве, че не може да се обърне по гръб. Че на всичкото отгоре и повръща, защото то не може 20мин след ядене да лежиш по корем. Чудовището уж прави опити, ама не се интересува много много, тя обича да крещи и това ѝ е напълно достатъчно като развитие.
Имаме запазено море, но май ще го откажа. Собственикът ми е писал, че няма да приема гости, а и ние сме само за море 😂 ние на село не можем да отидем, пък в друга държава... Иначе всички имаме паспорти вече.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 461
Ние тази година май ще пропуснем морето. Не се заричаме, ще видим август-септември евентуално. Зависи от малкото човече. Simple Smile Ако не е море може да спретнем някоя друга кратка почивка наблизо.

Днес бяхме на консултация. Бебка е наддала 720 гр. и е пораснала с 2.5 см. Направо се чудя откъде с това дърпане от гърдата и неядене.. Сложиха ѝ и първата доза на пневмококовата ваксина. Надявам се да няма проблем. Мисля да прекараме следобяд навън. Вие извеждате ли бебоците навън след ваксина?

За столче за хранене и аз съм хвърлила око на Икейското. Още преди години приятели го ползваха за тяхното дете и ми хареса, че е изчистено и компактно. Нямаме много място вкъщи, а масово сгъваемите столчета заемат много място и не ми допадат.

Мисля да захранвам около 6м. (+/-) трябва да седна да попрочета и да си съставя мнение как да процедирам. Майка ми ме е захранвала по старата школа. Ще видя и педиатрите какво ще кажат, но едва ли ще се съобразя и с тях.

Знаете ли някакви хубави източници за четене (книги, блогове, страници)?

# 748
  • Мнения: 1 088
Али, как е малкият? Какъв характер показва? 😊 Кардиологът нещо конкретно ли казва относно пътувания?

Фейри , Чудовището представи ли се добре, докато я снимаха за паспорт? 😂

Рош, тепърва разучавам, но знам за Маги Пашова и си купих книгата й. Мисля, че е признат източник. На предишна страница постнах и лекция с нея, но не помня дали беше от списание Кенгуру, Бебе или някой друг. Купих и книжки на Бебезнание, колкото да тествам. Тук във форума има списък с ресурси в секция Кърмене и захранване. Има и големи ФБ групи за ЗВБ и за другия метод, но за втория не помня конкретно заглавие на група.

Притеснявам се малко от този период. Продуктите на пазара не са особено качествени, трябва да обикаляме от едно място на друго в търсене на нещо по-домашно, с тази чувствителна кожа дано не развие и алергии... Давам си сметка, че сега е лесен период само с едно мляко. 😀

# 749
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Hipp имат фейсбук група, както и схеми за захранване в нея. Аз ще ползвам схемата на моя приятелка. Сега чакам и една дама от ФБ да ми прати схема за бебе с рефлукс и може да преработя моята според това, което трябва да избягвам като начало. Тук също има тема за въпроси и отговори за захранването. Между другото моята схема и тя май е някъде от форума, но не съм сигурна от коя тема. Има и хубава книга на Маги Пашова По-здрави бебета с рецепти и насоки относно захранването и изобщо храненето на бебето и малки деца.

Общи условия

Активация на акаунт