Отговори
# 45
  • Мнения: 4 499
На майка ми й отказаха да изплащат 6 месеца вноски по потребителски заем преди време. След няколко телефонни обаждания и след като им обяснихме, че или ще платят, или ще си говорят с адвокат, преведоха скоростно парите.

# 46
  • Мнения: 9 633
А каква е причината да откажат изплащане на застраховка (ако е удобно да споделите)?

# 47
  • Мнения: 161
Дори и причина не ни посочиха.Казаха наследниците плащат.Съжелявам че си спомням даже за тогава……но ми се искаше да споделя, че да има и такива ситуации

# 48
  • Сф
  • Мнения: 4 761
А имал ли е въобще застраховка живот?

Моя приятелка излезе в болничен преди майчинството, който се води по общо заболяване. Според заст. живот при временна нетрудоспособност, повече от 4 месеца, имат право да предевят претенция към застрахователя да им покрие няколко вноски. Станаха нещата много бързо и лесно, покриха им ги

# 49
  • София
  • Мнения: 5 615
Могат да откажат изплащане на кредита, ако се докаже, че лицето е скрило заболяването при подписване на застраховката или че е починало от декларирано хронично заболяване.

# 50
  • Мнения: 301
Могат да откажат изплащане на кредита, ако се докаже, че лицето е скрило заболяването при подписване на застраховката или че е починало от декларирано хронично заболяване.
Това за декларираното заболяване със сигурност ли е вярно? Какъв е смисълът тогава да го декларираш, ако пак отказват да изплащат застраховката?

# 51
  • Мнения: 9 633
Ами не знам дали ако не си го декларирал и ти изплатят някакви пари не могат после да те съдят за застрахователна измама, ако разберат, че си го укрил.. или нещо такова..

# 52
  • София
  • Мнения: 5 615
Има си условия за сключване на една застраховка - горе долу да са еднакви, но в ОУ на всяка една си пише всичко.

# 53
  • Мнения: 21
Здравейте, Предстои ни теглене на кредит за апартамент. Колебаем се между Уникредит и Алианц. Условията са 95% еднакви. Нямам никакви наблюдения към тези банки и бих била благодарна ако чуя вашето мнение.

# 54
  • Мнения: 301
Здравейте, Предстои ни теглене на кредит за апартамент. Колебаем се между Уникредит и Алианц. Условията са 95% еднакви. Нямам никакви наблюдения към тези банки и бих била благодарна ако чуя вашето мнение.
Аз съм доволна от Алианц, служителите им са много любезни. Голям минус за мен е онлайн банкирането им, не ми е удобно.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 17:57 от ели123

# 55
  • Мнения: 4 499
Аз не съм много доволна от Уникредит. Банкирането им онлайн е ок, ама може и по-добре.

За застраховките - може да откаже, ако има някакви изключения, описани в договора, който предварително си подписал и се предполага, че си видя.
Имаше случаи с банки (май Райфайзен), при които отказът се оказа заради непреведени от банката вноски. Имаше дела, наследници на починали доказаха, че банката им е събирала парите, но не ги е превела на застрахователя. Така принудиха банката да плати.

При нас конкретно нямаше причина - цитираха, че съгласно чл.. не-знам-си-кой не дължат обезщетение. Намерих го в закона и им казах, че точно според въпросния член се дължи обезщетение. После опитаха да твърдят, че сме закъснели, защото срока е минал. Предложих им да искаме разпечатка на разговорите от Мтел, за да се види, че сме имали няколко дълги разговора в срока на договора. Повече аргументи нямаха.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 615
Кой е този застраховател?

# 57
  • Мнения: 1 471
Някой кандидатствал ли е едновременно в 2 банки за отпускане на ипотечен кредит с изготвена пазарна оценка?
Какво се случва, ако не сключиш договор за кредит?
Имаме оферти, но не знаем коя банка колко точно ще оцени имота /пазарната оценка ще стигне ли за самоучатието/и решихме да кандидатстваме в две.

# 58
  • Мнения: 471
Някой кандидатствал ли е едновременно в 2 банки за отпускане на ипотечен кредит с изготвена пазарна оценка?
Какво се случва, ако не сключиш договор за кредит?
Имаме оферти, но не знаем коя банка колко точно ще оцени имота /пазарната оценка ще стигне ли за самоучатието/и решихме да кандидатстваме в две.

Най-много да си платите таксата за разглеждане за кредит, която е около 150лв

# 59
  • Мнения: 4 499

Вече не съществува самостоятелно. "Кардиф" беше, сега е на БНП Париба.

А относно кредита от две банки - нали има срок, в който неусвоен кредит се връща и договорът се разваля без последици за клиента? Дори да се стигне до някакъв договор, винаги можеш да се откажеш, стига да не сте взели пари.

Общи условия

Активация на акаунт