Да изгоня наемател

  • 9 715
  • 190
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 123
Без договор е абсурдно. Особено ако му дадете да ви плаща и сметките. Като изключим това, че всички се крепи на "устен договор" и честната ви дума, знам за редица случаи за придобиване по 10 годишна давност, включително и в блок на близък роднина...

  Придобиването по давност е интересна и сложна тема. Не е никак лесно да се случи успешно при жив и психически здрав собственик, който е изряден по отношение на плащане данък сгради и смет. А още по-трудно е да придобие наемател-той се явява държател, но не и владелец на имота.

# 151
  • Мнения: 6 627
Юристите в офиса ме "светнаха", че плащането на данък сгради и такса смет не било владение според съдебната практика, така че явно може да си ги плащаш и пак да ти придобият имота по давност.

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 14 918
А какво точно е нужно, за да ти го придобият, казаха ли ти? Wink
Щото владението не е непременно плащане на данъци, ама и ей така просто живеене десет години на едно място без писмен договор не е, а ти май така мислиш.
Ако беше, що имоти щяха да си сменят собствениците...

# 153
  • Мнения: 6 627
Да ти окупират имота и да не те пускат вътре 😈

# 154
  • София
  • Мнения: 35 332
Ей така се влиза във владение, аха Joy

# 155
  • Мнения: 6 627
В центъра на София може и да не се, но по селата в Северозапада е пълно със самонастанили се в чужди къщи.

# 156
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 262
Попаднаха ми две статии по темата. И макар да има някои правни неточности, все пак авторката е брокер, не юрист, дават добро обяснение какво се и не се прави, когато искате да изгоните наемател.

https://sdelkisimoti.bg/blog/2022/01/31/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b … 1%82%d0%b5%d0%bb/

https://sdelkisimoti.bg/blog/2022/02/07/%d0%bd%d0%b5%d0%ba%d0%be … EMbNrSTVCf7D7_C88

# 157
  • Мнения: 354
Кво стана. Изгони ли ги..

# 158
  • Мнения: 105
Кво стана. Изгони ли ги..

На път съм, надявам се прав. Междувременно тя изчисти наемите за декември и януари, без сметките. Пробвам различни стратегии, за да налучкам нещо, което работи. Дори и в психологически план.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 907
Кво стана. Изгони ли ги..

На път съм, надявам се прав. Междувременно тя изчисти наемите за декември и януари, без сметките. Пробвам различни стратегии, за да налучкам нещо, което работи. Дори и в психологически план.
Сподели, моля, за такива, които са в същата ситуация, може да помогне.

# 160
  • Мнения: 354
Успех! Дано сагата приключи скоро и в твоя полза.
И после никакво отказване от рентиерството.

# 161
  • Мнения: 105
Ще пиша, когато свърша работата. Може и лек наръчник на наемодателя да се получи.

Само да се разкара госпожата, на минутата го качвам за продажба.

Не е за мен тая работа. Може би в други квартали, може би със сериозен кастинг ... може би.

# 162
  • Мнения: 1 070
Аз все пак да попитам плахо. Спряхте ли ток, или е с едномесечно предизвестие.

# 163
  • Мнения: 105
Аз все пак да попитам плахо. Спряхте ли ток, или е с едномесечно предизвестие.

Още не съм спряла тока, но имам готовност.

Връчено  й е едномесечно предизвестие с вчерашна дата. Уж щяла всичко да си плати. И да се изнесе.

Определено с лошо не върви.

Пуснала съм мъжът ми да комуникира, на мен не ми вдига телефона въобще.

Опитвам се да я придумам да излезе до 10 март и тогава ще получи награда!!!!.

Тя очевидно няма пари и ако на мен ми плаща, тя просто няма да се изнесе и  ще стигнем до самоуправството.

Та така. Ще загубя пари, но ще се оттърва от нея.

# 164
  • Мнения: 1 070
Тъй,тъй, то във Вас топличко, уютничко и най-вече безплатничко що ли да напуска скоро. Ни наем ще видите, ни платени сметки, но пък ще Ви строши нервите. Сърбала съм попарата на такъв индивид и от опит го казвам.

Общи условия

Активация на акаунт