Пръв на село или последен в града?

  • 6 170
  • 157
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът е правилен и е такъв, какъвто е. Насила никой не е заставен да се включва и да отговаря. В конкретната тема това е правилото - вземаш някакво решение да отговориш с едната или с другата опция. Няма опция "въпросът е тъп, животът не е черно-бял".

# 46
  • София
  • Мнения: 35 098
Андариел, леко спънати са ти темите, сори.
Би станала хубава дискусия, ама с или- или не става.

Какво значи за теб първи в града? Ти първа ли си?

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
С "по средата" също не става, защото 90 процента от хората ще са именно с по средата. А целта е именно да няма по средата, а да е с избор от две крайни опции. Всеки както си го разтълкува въпроса, така да отговори, но да е едното от двете. Това кара човек да се замисли какво е по-вероятно за него или как вижда, че трябва да е, или какво е било. Но не и по средата, както е в социологическите проучвания "не мога да преценя". Нищо не разбираш с "не мога да преценя" и "истината е по средата".

# 48
  • Мнения: X
Въпросът включва само абсурдни крайности, поради което може да получи само абсурдни отговори. Авторът може да го счита за правилен, разбира се.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 098
Да не пишеш убечници в начален курс, че там само съм виждала подобни умоизлияния без верен отговор Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма никакво значение какво пиша, какво не пиша и дали въпросът е правилен, дали не знам какво. Има въпрос - който както иска да отговори, но да не се заяжда. Ако не му е интересно, има цял форум други теми. Предпочитам темата да замре, отколкото да има заяжданици.

# 51
  • Мнения: X
Хм, идеята, че дискусията на различни гледни точки относно зададения въпрос е заяждане, говори, че авторът на темата май няма нерви или аргументи за дискусия.

# 52
  • Мнения: X
Няма никакво значение какво пиша, какво не пиша и дали въпросът е правилен, дали не знам какво. Има въпрос - който както иска да отговори, но да не се заяжда. Ако не му е интересно, има цял форум други теми. Предпочитам темата да замре, отколкото да има заяжданици.

Аз смятам, че не се заяждат. Просто прилагат аргументи в защита на тезата си. Имат това право нали? Принципно анкетата ти има резон, но с множество пояснителни в контекст но те липсват. И аз не се заяждам. Напротив смятам, че по същество това е много болна на нашето общество.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж, аз не поставям тема, за да си решавам някакъв проблем, че да имам аргументи или да нямам аргументи. Пуснала съм тема с въпрос. Не да защитавам някаква своя позиция. Интересно ми е. За предпочитане е човек да избере една от двете опции, вместо да обяснява колко е тъп въпросът или как авторът нямал нерви и аргументи. Именно защото имам нерви, не давам наклон на темата. На когото не му е интересно или му е тъпо, може да подмине цялата тема.
Нарочно не съм дала пояснения и вече сто пъти го обясних.

# 54
  • Мнения: X
Виж, аз не поставям тема, за да си решавам някакъв проблем, че да имам аргументи или да нямам аргументи. Пуснала съм тема с въпрос. Не да защитавам някаква своя позиция. Интересно ми е. За предпочитане е човек да избере една от двете опции, вместо да обяснява колко е тъп въпросът или как авторът нямал нерви и аргументи. Именно защото имам нерви, не давам наклон на темата. На когото не му е интересно или му е тъпо, може да подмине цялата тема.
Нарочно не съм дала пояснения и вече сто пъти го обясних.
[/quote

Не нямаш нерви и сега ти се заяждаш при това агресивно. Подобно отношение за мен е неприемливо. Лека вечер ти желая

# 55
  • Мнения: 19 854
Аз приемам, че ако те попитат или / или, както е направила Анди, да с еотговори на прима виста, ако си в дадената ситуация и трябва да избираш между тези 2 крайности.

Иначе лакумки и аз мога да разтягам за нюансите.

Това е, когато човек е поставен в екстремна или екстраординарна ситуация и трябва да вземе бързи решения. Обикновено по тях си проличава и цялата личностна нагласа.

# 56
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ще ме прощавате, ама и аз не разбрах каква е идеята на темата. Нещо като тема за есе в десети клас, ама в предварително зададени доста тесни рамки.
Аз приемам този израз съвсем метафорично.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Заигравка с неактуално клише. По пътя към града, някой може да си изгради нова махала и свой остров Итака.

# 58
  • Мнения: X
За предпочитане е човек да избере една от двете опции, вместо да обяснява колко е тъп въпросът или как авторът нямал нерви и аргументи.
Ти може и да предпочиташ да избираме една от двете опции, но аз предпочитам да дискутирам самия въпрос.
В екстраординерните и екстремни ситуации не се предоставят само две крайности.

# 59
  • София
  • Мнения: 35 098
Как да избера една опция, като трябва да си оставя магарето в калта?
Реализирам и в едното и в другото, всички благинки ползвам.

Дай ми отговор на ти го отбележа в постната анкетка.

Дай за да ти се даде Wink

Общи условия

Активация на акаунт