Най-добре приспиващият алкохол

  • 3 096
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Чашка греяно вино с малко разтопена захар и подправки/пръчка канела,2-3 бр.карамфил, сушени плодове / 😋 😍

# 16
  • Мнения: 140
В сесия си и опря до алкохола, за да спиш? Добро решение ли е това? Давай водка + бира (боздуган). Ще спиш с мисълта да не се събудиш. Следващия ден обаче го пиши бЕгал за учене Grinning

Спиртните напитки наистина имат приспиващ ефект, но само в умерени количества. Ако се прекали с тях доста дълго време от порядъка на месеци тогава безсънието се причинява от самите тях.  Това е един омагьосан кръг.

От друга страна алкохолът намалява с няколко пъти качеството на дълбокия сън. Самото приспиване обаче става по-лесно и много хора използват чашката за улесняване на своето заспиване.

Бирата за да приспи трябва да е с висок алкохолен градус и да е качествена.

# 17
  • Мнения: 282
Скрит текст:
Ако многото учене пречи на съня, по-скоро малко физически упражнения помагат, да се поизпусне парата. Или разходка на чист въздух, разни такива.
Или нещо без рецепта от аптеката, ще ви дадат даже да си избирате, но не алкохол.
+1

Хлъзгаво е да се използват психоактивни вещества за подпомагане на ежедневни функции (като сън, разтоварване от стрес, хранене, секс и т.н.), лесно води до зависимост в един момент.

Търси устойчиви решения, елиминиращи причината, не туширащи следствието, т.е. ако при теб е свръхактивна глава + неактивно тяло + стрес, ще трябва да добавиш физическа активност по избор и стратегия за релаксация по избор. Или може би да измениш режима на учене - почвика. Или да промениш естеството на почивката (ако учиш пред екран, не почивай пред екран).

Ако не съм разбрала темата и става въпрос за по-сериозен или дълъг епизод на безсъние, може би е необходима консултация с лекар.

Ако темата не търси решение на проблем, а е единствено за развлечение - при мен зависи от настроението и компанията дали ще ми се доспи. Не от вида алкохол.

# 18
  • Мнения: 34
Ох... как си заспах лежерно в леглото на детето сгушена с детето след 3 чаши бейлис..  беше идилия.

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
След литър твърдо хич няма да спя, а ще повръщам. Най- много да свърша на системи.

# 20
  • Мнения: 140
Алкохолът наистина приспива.

Темата е напълно сериозна

# 21
  • Мнения: 13 063
Ти може да заспиш от алкохол, но как и колко ще се наспиш е съвсем отделна тема...
Останах с впечатлението че проблемът е че не се наспиваш покрай това че учиш за изпити. Ако съм разбрала неправилно, се извинявам и предният ми отговор няма да ти свърши работа.

# 22
  • София
  • Мнения: 971
Мелатонин и спиш като къпан/а. Алкохолът ще ти натовари черния дроб и бъбреците като да начало. После може и да се пристрастиш и да се алкохолизираш. Как мислиш, че се започва?! Глупава тема.

# 23
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 255
Защо алкохол, пусни си телевизора, ще се приспиш с Анимал Планет.

# 24
  • Мнения: 14 931
Ох... как си заспах лежерно в леглото на детето сгушена с детето след 3 чаши бейлис..  беше идилия.
Таман влизах да пиша как няколко вечери удрях 50г бейлис ябълков пай и си заспивах после без проблем.

Алкохолът наистина приспива.
Разбрахме от първия път, няма нужда да повтаряш.
Алкохолът приспива, ако организмът ти е подготвен за сън. Ако си на дивана на домашно или си се подпрял на бюрото и клюмаш над съпромата, има по-голяма вероятност да те приспи, отколкото ако се лашкаш на дансинга в някой клуб.

При проблеми със съня горещо препоръчвам ударна смяна на режима, лягане и ставане под час и никакъв телефон, инста, фейс и пр.в леглото. Ще влезеш в релси за 2-3 дни. Проблемът е, че трябва първоначално да стиснеш зъби и да не позволяваш разсейване от заспиването.

# 25
  • Мнения: 4 183
Червено вино или уиски.

# 26
  • Мнения: 140


При проблеми със съня горещо препоръчвам ударна смяна на режима, лягане и ставане под час и никакъв телефон, инста, фейс и пр.в леглото. Ще влезеш в релси за 2-3 дни. Проблемът е, че трябва първоначално да стиснеш зъби и да не позволяваш разсейване от заспиването.

Дааа. И това е решение. Това се нарича изграждане на навиккк.


може би наистина телефонът с неговите фейс, инстаграм, туитър, ютуб ми пречат да заспя нормално, а не прекаленото учене за изпити.

# 27
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Алкохолът не е достатъчен.И друго трябва.

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
На мен ми пречи бг- мама да заспя, но викам, че е от натовареното ежедневие. И си сипвам вино по тоя повод 🥂

Последна редакция: ср, 09 фев 2022, 22:03 от VickyTaylor

# 29
  • Мнения: X
Тея мацки по филмите, дето припадат от една глътка, не заспиват от алкохола, а от наркотици пуснати от мъже в пиЧиетата. Ако толкоз' много искаш да изживееш този миг и гледам, че си мъж, слагай една перука и рокля на мама и бег към ЛГБТ бар. Там шта опраят, дет' се вика.

Общи условия

Активация на акаунт