Най-добре приспиващият алкохол

  • 3 083
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
На мен ми пречи бг- мама да заспя, но викам, че е пт натовареното ежедневие. И си сипвам вино по тоя повод 🥂
Наздраве с совиньон.Пристрастена си към бг-мамма или?

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Това беше лека закачка към редовните потребители 🧐
Но наздраве с едно соаве 🥂

# 32
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Тази тема е доста пасивна.По горе някои писа ,че я намира за глупава.

# 33
  • Мнения: 10 602
Като човек, който има проблеми със съня (поради стрес и свръх реактивна нервна система), възприемам темата сериозно.
Алкохол (вино или коктейл с 50 гр. твърд алкохол) ме приспиват, но сънят не е качествен. Има и доста научни проучвания, който стигат до същия извод.
Една таблетка мелатонин също ми осигурява заспиване (до 30-40 минути), но се будя в 2-3-4 ч. и после трудно заспивам.
Една приятелка ми препоръча Nova night, но трябва да се пие поне месец.
Моето мнение е, че спокойствието е тайната на добрия сън.

# 34
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Като човек, който има проблеми със съня (поради стрес и свръх реактивна нервна система), възприемам темата сериозно.
Алкохол (вино или коктейл с 50 гр. твърд алкохол) ме приспиват, но сънят не е качествен. Има и доста научни проучвания, който стигат до същия извод.
Една таблетка мелатонин също ми осигурява заспиване (до 30-40 минути), но се будя в 2-3-4 ч. и после трудно заспивам.
Една приятелка ми препоръча Nova night, но трябва да се пие поне месец.
Моето мнение е, че спокойствието е тайната на добрия сън.
В тази тема става въпрос за алкохол, а не за таблетки лекарства.Има друг под форум за целта.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Преди ден такъв сън ме налегна /още по обед, та до вечерта и цялата нощ/от една чашка червено вино,но хвърлих бутилката и не помня какво беше...цяла нощ спах непробудно 😴
Всички,които пиха от него,също ги е приспало така 😁

Тази нощ почти не спах от силният вятър и шумовете които се чуваха 😤.... ,но нямах от виното 🥺

# 36
  • Мнения: 4 270
И аз съм за режим - ставане в 7, душ, учене без разтакаване, на обяд разходка на чист въздух, пак учиш, спорт/друго, учене, релаксираща вана и веднага в леглото. За няколко дни организмът се настройва към новия режим и не е проблем, а продуктивността се покачва. Кафетата са според навика, почивки от време на време, и планиране на задачите. Алкохолът го остави за вечери с настроение. Та така.

# 37
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Чаша вино -и ми се доспива  след малко. Ако съчетая с нещо сладко, ефекта е почти мигновен.  Никакъв твърд алкохол не ми действа на мен приспиващо, даже напротив. За това пия по чаша вино  вечер, твърд алкохол-само по повод .

# 38
  • до морето
  • Мнения: 2 284
След определена възраст алкохолът удря в нервите.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
спокойствието е тайната на добрия сън.
Това е разковничето!
За съжаление при мен липсва спокойствието и затова и не мога да се наспя качествено!

Общи условия

Активация на акаунт